Jump to content

Тресене


Hani

Recommended Posts

Колеги колата е А6 2.4 97 год.

От скоро започна да тресе и вибрира волана и педала на спирачката при спиране и става все по-зле с времето.

Да поясня предницата е сменена преди 3 месеца,дискове и накладки преди година,замислям се дали дисковете са изкривени и как мога да ги проверя за да знам дали от тях е проблема,ако има някой идея нека сподели,а може и марка на хубави дискове да предложи.Благодаря ви

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проверете как са държачите на спирачните апарати и по-точно там където се движат накладките. Много често там се получава вкопаване, което може да наруши движението на накладките. Вариантите са два - нови или премахване на вкопаванията чрез изпилване с пила на старите. Добре е и на накладките да се запили контактната повърхност.

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дисковете могат да се проверят дали са криви. Има специализиран уред, който изглежда по сходен начин: 

dialindi.JPG

Търси сервиз, където да имат, лесно и бързо ще ги проверят. 

 

Ако не, има и DIY вариант някакъв: 

https://www.youtube.com/watch?v=zF8tpEWBldo 

 

Но и аз да се включа към колегите, също мисля, че са криви дискове. На старото ми ауди бяха доста криви и при по-рязко спиране от 120 например, тресеше доволно. 

Дисковете могат да се проверят дали са криви. Има специализиран уред, който изглежда по сходен начин: 

dialindi.JPG

Търси сервиз, където да имат, лесно и бързо ще ги проверят. 

 

Ако не, има

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...