Jump to content

Регулиране на дюзите за пръскане на стъклото


К.Rusev

Recommended Posts

преди 21 минути, ads написа:

На едното пише water jet, което си го превеждам като водна струя, а на другото пише spray nozzle, спрей дюза. Затова си помислих, че не само в подгрева е разликата, но може би е както ти казваш. Благодаря за отговорите! 

По-принцип има логика в това което казваш, но не мога да съм сигурен обаче.

Би било тъпо обаче да са направили само пръскалките с подгрев да пръскат мъгла, а другите не стига че нямат подгрев па и да пръскат на струя, но не е изключено. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 91
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Колегата Buzzi е използвал пръскалки от Seat Exeo които пасват едно към едно според него.

Не стана ясно обаче дали тези които той ги е монтирал са с подгрев или не, и дали пръскат мъгла. @buzzi

Иначе ако пръскат мъгла и двете пръскалки, без значение дали са с подгрев или не, то тогава на теб ти трябват тези:

 

3R0955985 - Без подгрев (лява)

3R0955986 - Без подгрев (дясна)

 

Можеш да си ги поръчаш направо от Юнитрейд цък за 19.25 без отстъпка или да се свържеш с колегата gsb ако искаш отстъпка.

Ако се окаже че тези от Exeo-то не пръскат мъгла, другия вариант е споменат в дискусията.

 

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Неее ,чакайте имам Ексео ,което си е б7 А4 поръчах номерата  на пръскалките в началото на темата и адаптери. Не бях ги докосвал моите ,с три струйника са,но исках мъгла,без подгрев са. Не се наложи да ползвам адаптерите. Подгрева се обезсмисля при използване на качествена течност през зимата,нито един път не замръзвала.

Ще разгледам и тези на ексеото в схемата,може да излезнат по евтин вариант. Закрепването  и формата са идентични,тоест ако има от Ексео пръскалки с мъгла ,то ще станат ,вероятно и буксата е същата за подгрева. Реално всичко по колата е Ваг оборудване. Номерата от горния пост всъщност показват старите ми пръскалки с трите струйника,не пръска лошо но не е мъгла.В нета  могат да се видят снимки

Редактирано от buzzi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като се напълни с вода дюзичката и замръзне - тогава подгрева помага, ако нямаш читава течност при големите студове, няма да стигне до пръскалките.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така е,ама тая зима за сефте сложих маркова,знаейки че нямат подгрев,никакви ядове,едно клапанче мисля да бодна като забележа че почне да  се връща,за момента държи помпичката и пръска веднага.

4 аудита до сега са имали подгрев на дюзите от колите ,които съм имал ,знам какво е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@buzzi, кажи ми дали съм разбрал правилно че имам усещане че нещо ми убягва.

Имаш Ексео което е било с заводските пръскалки, с три струйника, без магла и подгрев.

Искал си такива с мъгла и си поръчал 5M0955985C плюс адаптерите които се оказало че са излишни, така ли?

Монтирал си новите на Ексеото и в момента си с тях.

Това което не ми стана ясно е:

* Как си монтирал новите пръскалки без адаптери като Ексеото е А4 Б7 а пръскалите за Б6 и Б7 са еднакви.

Тези номера които съм ги посочил са еднакви за всички Ексео-та от 2009 до 2014, други номера просто не ми излзиат. 

Не знам дали някога е създавана пръскалка за Ексео която да е с мъгла. Тъй като твоите, както каза са без подгрев и мъгла, единственият шанс да има заводски прсъкалки за Ексео с мъгла е, тези които са с подгрев, аз се съмнявам обаче.

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абсолютно си  точно си разбрал,адаптерите са излишни,старите ми пръскалки са идентични  но с три струйника с тези за мъглата като габарит. Май ексеото няма заводски за мъгла. И тези оригиналните  явно са различни от б6/б7 като габарит.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Пръскалките дойдоха и ефекта е уникален! Лесно се регулират, но май наистина ще трябват преходниците, защото не се "защипват" и не седят на място, върнах старите докато ги взема.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поръчвам и аз тез от АлиТо с подгрев от линка на simoV40....макар да съм без подгрев.Вече съм поръчвал два комплекта от Ebay без подгрев каквито ми трябват и двата комплекта си пръскат като оригиналните и след дълги писания и снимки и видео клипове... китайците ми връщат парите и сега ми стоят захвърлени ако някой иска подарявам(знам че не е тук темата за подаряването)ама ако има някой закъсъл няма ядове.Както писа Buzzi по горе в темата и аз никога не съм имал проблеми с замръзванто на дюзите щом използваме добра зимна течност,ако пък стане това ще я мислим да я вържем към страничните огледала или нещо подобно:dance:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако още не си ги поръчал, ще ти намеря без подгрев! Китайците са железни, само с един съм спорил повече за една мемори карта, която от почти 2 години работи безпроблемно на ГоПро-то!"Ю
ЕДИТ: Човека беше объркал картите и ми прати правилната карта без пари и без да изисквада му върна обърканта. Даже ми даде и $5 ваучер за следваща покупка.

Редактирано от simoV49
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-лесно е да ги свалиш и да видиш дали влиза кабел в тях. Иначе магазина, от който поръчах няма такива без подгрев. Отваряте Али-то, търсите по номер - 5M0955985C, както беше посочено на 1-ва страница и си избирате. Ако нещо го закъсате с китайците, мога да съдействам, щото съм им научил номерата :hilezh: 

Редактирано от simoV49
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм ги поръчал още.... ама не ми се рискува, твойте поне работят, какво като са с подгрев може по нататък да им пусна кабелаци. Вземе се окаже, че само с подгрева пръскат на мъгла айде пак разправии. Благодаря все пак за предложението:zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам,ако си от София,написал съм че са ми излишни,ако говориш за адапторите
Не съм прочел.. Тъкмо ги поръчах от Ауто+ и ще ги дочакам, в сряда трябва да са при тях.

Sent from my P20 lite using Tapatalk

Не съм ги поръчал още.... ама не ми се рискува, твойте поне работят, какво като са с подгрев може по нататък да им пусна кабелаци. Вземе се окаже, че само с подгрева пръскат на мъгла айде пак разправии. Благодаря все пак за предложението:zustimm:
Ако ги поръчаш по номер, не би трябвало да има проблем.

Sent from my P20 lite using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз да се похваля, поръчах си пръскалки с подгрев само че оригинални, втора употреба.

Ще ми тряват адаптори обаче. @buzzi, ако твоето предложение е все още валидно, можем да се разберем нещо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...