Jump to content

Q5 вибрация при въртене на волана на място.


audi.q5

Recommended Posts

Странното при мен е че вибрацията се появява само когато въртя от дясно на ляво и се започва от право кормило към ляво завиване и се вижда как гумата - само лявата - трепти - ще се постарая да ви направя видео ако ще ви бъде интересно! Колата я взех преди 1-2 седмици и тепърва ще ходя при познати майстори за мнения но в момента нямам никакво свободно време!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Да попитам,

при смяна на оригиналното масло с товa  Ravenol SSF трябва ли да се източи цялото масло

или може да се изсмуче със сонда от казанчето.

Също така ще има ли проблем ако се смесят защото отгоре няма да може да се изтегли цялото количество.

Сега съм с това което слагат в Audi сменяно е миналото лято.

Благодаря.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вземи си пак оригинално на VAG. Не е добре да ги смесваш, защото това масло не е синтетично. Около 30 лв. на литър е в представителството на Шкода.

 

Аз моето така го смених - чрез изсмукване с помпичка на казанчето всяка сутрин (което събира около 200 мл.) и наливане от новото в продължение на 5 дни.

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, CVT написа:

Вземи си пак оригинално на VAG. Не е добре да ги смесваш, защото това масло не е синтетично. Около 30 лв. на литър е в представителството на Шкода.

 

Аз моето така го смених - чрез изсмукване с помпичка на казанчето всяка сутрин (което събира около 200 мл.) и наливане от новото в продължение на 5 дни.

 

Производителя пише че е пълна синтетика (RAVENOL SSF Special Servolenkung Fluid is a fully synthetic special hydraulic fluid.RAVENOL SSF Special Servolenkung Fluid is designed for use from -40°C bis +100°C and is therefore recommended for the latest developments in the vehicle market)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, но оригиналното на VAG не е синтетично. Добре е да се сложи оригинално - само с 5 лв. по-скъпо излиза от този Равенол.

 

s-l640.jpg

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On 3/5/2020 at 4:57 PM, CVT said:

Добре е да се сложи оригинално - само с 5 лв. по-скъпо излиза от този Равенол.

Даже може да се намери и по-евтино от равенол-а.... :)

 

Въпросът не е да се сложи по-качествено масло - едва ли някой ще кара такава кола "на ръба", за да й прегрее маслото.

Идеята е да се вдигне леко налягането - което става или с повишаване на оборотите или с по-вискозно масло....или със смяна на регулиращия маркуч.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Налягането се контролира от клапан в сервопомпата и промяната на маркуча не би го увеличила -така мисля аз - маркуча струва близо 600+лв и за смяната искат 200лв в официален сервиз !Надявах се някой да коментира моите клипове - дали се наблюдава подобен симптом като при мен!?

Другото което четох в английски форум, човек пише че след смяната на маркуча след около година дефекта се е върнал! Нашите сервизи казват че е нормално и се навлюдава на доста Аудита А4 и аллроад от 2009г нагоре..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...
Публикувано (Редактирано)

Да споделя, че като смених гумите от Dunlop (всесезонни -така дойде колата) с Michelin (летни) проблема почти изчезна.

 

Редактирано от audi.q5
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...
On 3/6/2020 at 9:18 PM, Niki0813 said:

Другото което четох в английски форум, човек пише че след смяната на маркуча след около година дефекта се е върнал! 

Ами върнал се е, като е паднал вискозитета на течността.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове


Много е възможно, преди седмица смъкнах казанчето на хидравликата- след промивка с чистител установих че има съпротивление като надуя със уста от обратния вход към изхода който е към помоата, поръчах ново оригинал и при него няма абсолютно никакво подобно съпротивление / можеби има филтър вътре който се зацапва/ предстои смяна на маслото и поставяне на новото казанче! Забравих да кажа че след почистването на старото казанче има известно подобрение!!!

Редактирано от VBI
Не цитирай предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Супер, колега, хайде успех, сподели и се похвали после. Не е голяма болка, но като се случи някой път така като картечница да насича, имам чувството че карам някой дроб пред разпад. Сменям го веднага и аз после

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...