Jump to content

Незадоволителен вървеж на Q7 3.0 тди


djkroos

Recommended Posts

Здравейте, мисля че тук ще получа най компетентно мнение и затова реших да направя тема и да питам.

Имам Ауди Q7 3.0 tdi 2007 година. Имам и я от около 5 години и досега не ми е правила сериозни проблеми.

Напоследък обаче ми направи впечатление че за тоя разход на гориво тази кола е просто бавна. Преди година купихме на сина А4 1.9 тди 131 коня когато го купихме го подценявах много идваше ми идеален за малкия обаче тая кола мога да потвърдя че до определена скорост не отстъпва по нищо на джипа, като се има в предвид че има 100 коня по малко.

Не си падам много по скоростта но ми е интересно дали е нормално 1.9 тди да върви почти колкото 3.0?

Не изразявам мнение като сравнявам само моята Q7 ца, карал поне още 2 други със същия мотор и е същата работа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е то по принцип Q7 с 3.0тди не блести с динамика,особено преди фейса.Карал съм с 4,2тди и това е правилния мотор за това камионче. А и разликата в кг между двете коли не е малка а4 е 1200кг а Q-то е над 2 тона.

Изпратено от моят SM-J320F с помощта на Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам туарег с 3.0 и също е труден. Най-вече аз го усещам при ускорение на 5-та и 6-та и особено по баир.

Все пак е 2400кг. Освен това при висока скорост и голямото челно съпротивление влияе.

Аз си мисля, че е нормално.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предвид, че Q-то е точно 2 пъти по-тежко от А3-ката, не знам какво те учудва. Туарега 3.0 е една идея по-добре, защото е по лек от Ку-то, но пак на тия тучове 3.0 им идва слаб.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разбира се, че 3.0 дизел на почти 2.5 тона ще е слабичък мотор. Но пък и 5+ метра джип не е най-подходящото купе за настъпване. На магистралата си поддържа 160-180 без проблем, което е задоволително. Като карам примерно към Пампорово включвам на спорт и нямам никакви проблеми по баирите.

С какви джанти е твоето? Доколкото съм чувал 20-ките допълнително го затормозяват.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

3.0TDI BUG е слаб мотор, 3.0TDI CASA/CCMA е ок. Има къде къде по-мудни джипки - land cruiser...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

Здравейте, моето Audi Q7 е 3.0 tdi но 272 к.с. и съм много приятно изненадан от ускорението му. Засякох го 6.3 от 0 до 100. Незнам , може би новия мотор е пипнат добре. И другото хубаво е, че е невероятно тих. После моята е на 98 000 км. Твоята на колко е? Защото износването също си казва думата. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...