Jump to content

Странен проблем с ESP


nikolai1

Recommended Posts

Здравейте колеги имам един много странен проблем с колата моля за помощ.Колата е ауди а6 ц5 авант клатро автоматик 2004 година феиса.Проблема е следния по време на движение някои пат ми пресветка есп-то като се едно се включва даже имам случаи предна дясна гума и винаги само тя да се задейства и се включва абса като се едно е поднесла и се опитва да изправи автомобила и това се случва само когато карам бавно до 40 километра има случаи в които някои пат есп-то светва за постоянно,тоест че колата е хванала грешка и изключва асп системата.Като изгаса и запаля се рестартира и гасне.Ходех по мн майстори и казаха какво ли не.1-че ако е правена ходовата час и е блъскано може датчика на въпросното дясно предно колело да е изместен,проверихмего не е това.2-че може някои носач да е свършил по ходовата част,смених цялата предница не е и това.3-някои от датчиците на колелата не е вред и дава отклонение,качихме се с един майстор с лаптоп и обиколихме града като през цялото време тои гледаше стойностите и всичко е наред,не е и от това.4- да мина стент,минах и от това не е.Моля ви даите идеи защото ми омразна от майстори които гадаят а не могат да направят правилна диагноза.Предварително благодаря

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а рейката как е?Ако има луфтове може от там да прави така 

 

при мен беше така 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, аз имам подобен проблем. И при мен понякога светва лампата за ЕСП. Прави го само на десен завой, като се случва при всякакви скорости, без никаква друга закономерност. И при мен всичко е сменено и ревизирано. Не отчита никакви грешки. Извинявам се за спама и с интерес ще следя има ли развитие по темата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хубаво е при такъв проблем грешкитеда се четат веднага след святкане на лампата без да се гаси колата. Има вариант в който грешки се трият след гасене на мотора. Отделно ако сте с мега яко ГИ комуникиращо чрез обд и супер майстори активирали опцията газовия компютър са трие грешките на бензиновия... 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имах идентичен проблем. Колегата ТiL ми помогна с датчика за ъгъла на волана и след калибрирането му и смяна на външен накрайник всичко си дойде на място.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За този датчик за волана са ми казвали мн хора но как и каде да отида при майстор които да ми каже проблема в колата че е еди какво си даи 500 лева и е готова,омразна ми от майстори които не разбират а са на принципа проба грешка.Моля ви каже те ми каде може да ми кажат каде е проблема.С комп ли се проверяват тези неща аз сам от Пазарджик мн ми е важно да го направя притесняваме че зимата да не блокира някое колело  зареди този проблем докато жената я кара защото основно тя я кара,мн мие притеснено искам да го оправя.Колата е уникална гаражен автомобил които минава по 3000 километра на година  и е само на 124000 хиляди,Сега ще си кажете е за толкова километри какво ли толкова може да стане, ама става един пат и ако сам аз няма проблем ама ако е жената:unsure:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колата се връзва с VCDS и се вкарва в режим на калибриране на датчика за ъгъла на волана. След като е в този режим се правят едни луди осморки с не повече от 20 км/ч докато не изгасне лампата ESP на таблото /или беше ABS....., едно от двете е/. Това е. Ако нещо бъркам, нека колегата TiL да ме поправи, той е "малко" по-напред с материала от мен.

Редактирано от MOON
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този петък и събота ще съм в Пловдив. Ако искаш може да се уговорим да дойдеш да я погледна с диагностиката и дано открием проблема. Ако стане ще черпиш бира ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мн благодаря мн но няма да мога да доида доста сам зле с времето нямам такова имам бизнес за които се раздавам мн и усновно еремето ми през деня е средоточно там,а и денс званах на един приател които има голям сервиз в Пазарджик и утре сутринта ще доидат да вземат колата за да я закарат при тях и ще я погледнат увериме че могат да я направят,но все пак благодаря мн за поканата няма да го забравя ако някога имаш пат кам пазарджик и имаш нужда от нещо просто ми пиши с каквото мога ще помогна,занимавам се с бяла техника

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Момчета обадиха ми се днес от сервиза за колата и ми казаха че имаше запаметена грешка която гласи,проблем с модула за хоризонтално движение.Този модул отчита колата дали се движи на страни тоест поднася,казаха ми че е възможно да е натрупала грешки и като се изтрият да се оправи да е било само това и ми казаха че след като са изтрили грешката днес цял ден са я карали и нямало проблем но я оставих за още тестове утре,но аз сам сигурен че проблема седи някъде там дълбоко и само чака да изплува:hilezh:.За това ви моля ако някои знае каде по дяволите да си намеря такъв модул и да го купя и ако някои знае колко струва нов да ми каже за да преценя дали нов или втора употреба.Мерси мн момци

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Та тя колата се движи винаги хоризонтално, лошо е ако я раздвижиш вертикално :hilezh: Трябва да кажеш точно каква е грешката! Така с това “модул за хоризонтално движение” могат да се сменят всички датчици по системата. Имам съмнения, че ти заминава датчика за ъгъла на волана, но докато не се каже каква е грешката ще е гадаене. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

нов е 420лв някъде.Наскоро правих едно ТТ 224 куатро с такъв проблем.Там са два датчика-един за линейно ускорение и един за странично ускорение.И двата бяха еднакви с един и същи номер.По принцип датчиците подлежът на ремонт

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този модул бил за управлението на ABS I ESP и се намирал някде под седалката.А ако е кам 400 леве няма проблем стига наистина от там да е проблема но не може да ми гарантира никои все пак още не са ми варнали колата още я тествали и за сега нямало проблеми

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз имах такъв проблем с този датчик и съветваше лампата на таблото когато си поиска.

Намира се под задната седалка и често проблема се оказва окискена букса.

След почистване на буксата вече почти година никакъв проблем.

 

Сензор G200иG202е2в1.gpj.jpg

IMG_20170708_173229.jpg

Редактирано от borkata86
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мочета да ви кажа какво стана с колата едно голямо нищо:hilezh:.А на теб Борка мн ти благодаря днеска от друго место чух за окисляване на буксата утре ще го пробвам благодаря ти

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Борка братле как се сваля тази скапана седалка направо ми скаса нервите.Мн те моля даи кос как да я сваля.А и колата е комби незнам да ли има разлика от седан до комби

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дърпаш в предния край седалката на горе по здраво.

Датчика е посредата в едно тъпо измислено място като ниша, която събира само боклуци и влага.

Но има вариант самия датчик да се е прецакал.Дано да се оправи само с почистване на буксата 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Момчета тази седалка непомрадва толкова здраво я дръпнах че се изкриви.Незнам какво да права сигорни ли сте че така се сваля тази седалка

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да така се сваля,по спомен на 2 щипки беше и малко по здраво дърпане....ако искаш и клипче да ти направя :hilezh: То имало https://www.youtube.com/watch?v=T_9NupzfdZw

Редактирано от Denyo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

така седнах на предната седалка после се обарнах и сложих дясно коляно на дясната предна седалка и ляво коляно на лява предна седлка подадох си рацете между тях и хванах задната седлка и като напанах тя се искриви,ако я драпна по силно сигоно ще я доискрива.Неиска да излиза дарпам мн силно а ако някои се чуди дали имам достаточно сила ще кажа че имам мн, колко перални сам пренесал само аз си знам  :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не се дърпа по средата а по средата на двете зони за седящите на клипа се вижда къде са крачетата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 10 минути, Denyo написа:

Да така се сваля,по спомен на 2 щипки беше и малко по здраво дърпане....ако искаш и клипче да ти направя :hilezh: То имало        https://www.youtube.com/watch?v=T_9NupzfdZw

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...