Jump to content

Автодиагностика на място?


Recommended Posts

Здравейте колеги, харесах си едно Ауди а4 2010 г, на външен вид е почти без никакви забележки, НО без сервизна книжка. Утре ще ходя в Порше - София да разгледам историята на автомобила, обаче друго ме притеснява. От автокъщата казаха, че може да се направи автодиагностика на автомобила (без такава абсурд да го купя - все пак е автомобил за 16 000 лв.), но опциите са:

1. Или някой идва на място и прави диагностиката.

2. Търся си платформа и я закарвам до желан от мен сервиз.

 

Та въпросите са ми, как е възможно голяма авто къща да няма транзитни номера с които може да закараме колата на собствен ход до сервиз. Още повече, бих искал колата да загрее хубаво и поне 20 мин да се покара преди да се закачи за диагностика. На въпроса ми за тест драйв ми отговориха - само в двора на автокъщата... Нещо ме съмняват, иначе колата е убиец на външен вид и ако всичко е наред след автодиагностика + тест дрейв обмислям да я купя. 

Бихте ли ме посъветвали за читави майстори, които ходят на място в София да извършват автодиагностика или пък автосервизи, които предлагат тази услуга? Опцията за платформа я оставям като последен вариант.
До колкото съм чувал автокъщите плащат около 800 лв на година за транзитни номера и могат да се закачат на всяка кола, при положение че колата излиза от автокъщата?

 

Благодаря за съветите.

ПС! Днес бях в Порше и само с номера на рамата ми отказаха информация, вече искат и голям талон на колата или съгласие от собственика за предоставяне на подобна информация. Вече имам копие от талона и утре пак ще посетя Порше.

Благодаря за съветите предварително!

Редактирано от lessthanjake
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има колеги от форума, които могат да ти извадят сервизната история по номера на рамата срещу 15-тина лева. Също така не виждам какво те притеснява опцията да закараш колата с платформа до избрания от теб сервиз, това е масова практика и струва около 40лв в рамките на София.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Задължително в сервиз.

Компютърната диагностика за мен е последното нещо, което трябва да се направи при оглед на една кола.

Сервиз обаче не мога да ти препоръчам.

@Evgeni K. може да ти извади историята, но за 16 000 лв. не очаквай да вземеш B8 слънце.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 10 часа, lessthanjake написа:

Здравейте колеги, харесах си едно Ауди а4 2010 г, на външен вид е почти без никакви забележки, НО без сервизна книжка. Утре ще ходя в Порше - София да разгледам историята на автомобила, обаче друго ме притеснява. От автокъщата казаха, че може да се направи автодиагностика на автомобила (без такава абсурд да го купя - все пак е автомобил за 16 000 лв.), но опциите са:

 

Дай да видим това Ауди, което си го харесал постно като врабче ли е, с какъв мотор е, коя е тая голяма автокъща?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е колата:

https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11506091010787376&slink=4yn4rm

А как ви се струва опцията за тест драйв в двора на автокъщата?! За мен е абсурд.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи успях да позная, че е постна като врабче, ама наистина постна :steinigung:  Въобще няма да я погледна даже, аз тази кола, поне едни ЛЕД светлини фарове да имаше 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За тези пари толкова, поне има мултиволан и не е с монохромен дисплей.

Много къщи не предлагат тест драйв, остави я да поработи 30-тина минути на място, после тръгни няколко пъти напред-назад, пак е по-добре от нищо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Ropotamo, за тези пари толкова... не ми е голям проблем, че няма екстри, важното е да е запазена и здрава, а на външен вид изглежда доста добре. Иначе и тази мисля да я разгледам, с лед фаровете е:

 

https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11507301287216227&slink=4ynk8m

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само да добавя, че номерата за които говориш колега са малко по-скъпи от 800лв и не са за тест драйв, а за овеждане на колата до КАТ за регистрация. Това че не се спазва и масово се злоупотребява вече е друго. И на мен ми се е случвало да разтривам кола с такива номера, но не е правилно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...