Jump to content

Гасне при първо палене 1.8T


stenli933

Recommended Posts

Здравейте, отскоро колата започна да гасне при първо палене. Освен това ми се струва, че и разхода на гориво е повишен. На вагком няма грешки, но има едно разядено маркуче на бензиновия регулатор, което не знам за какво е. Може ли от него да е проблема и от къде мога да закупя ново?

 

https://drive.google.com/file/d/1fMcQNBrv7Zwo5Y8bJI5fWr6G6nbJhIDGKg/view?usp=sharing

 

В единия си край влиза в регулатора, а в другия в дросела.

Редактирано от stenli933
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен са същите симптоми не съм си гледал при мен какво състоянието на този маркуч но четох други подобни неми и в повечето набеждават регулатора за виновен.  Не знам сега точно как се установява дали е той виновника.  Ще следя темата да видим какво ще излезе. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой ако може да ми каже, това маркуче вакум ли е? Евентуално да пробвам първо с неговата смяна и без това е разядено.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е вакуумния маркуч, който управлява бензиновия регулатор. Ако е скъсан ще смуче неотчетен въздух и съответно ще пали по-трудно. Ако е пълен с бензин вътре значи, бензиновия регулатор е заминал (сцепена мембрана), двигателя се дави и пак пали трудно, особено когато двигателя е топъл - т.е. сменя се бензиновия регулатор и маркучето.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен е така когато имам бензин по-малко от 1/4 резервоар. Падне ли под първата черта или гасне или пали с притрисане.

Нищо,че карам на газ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Огледай и вакумите под всмукателния колектор,според годините и евростандарта по тея мотори са слагали слагали вакуми та са се забравили.Провери пластмасовата тръбичка за картерна вентилация,която излиза от блока,има навика да се чупи дори като я погледнеш накриво.Ако имаш компресор под ръка или ръчна помпа и повече желание можеш да надуеш цялата система,това за мен е най-истинската проверка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...