Jump to content

пръскалки на фаровете


Lightning Mcqueen

Recommended Posts

Здравейте,

По една или друга причина пръскалките на фаровете ми липсват. Мисля да се премиря с липсата на тази екстра и занапред, по-скоро ме тревожи факта, че когато системата се задейства капачките остават отворени. Трябва ръчно да ги натисна за да се приберат.

Какво е нужно да се направи за да не се отварят капачките изобщо?

Благодаря

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

9 hours ago, Lightning Mcqueen said:

Здравейте,

По една или друга причина пръскалките на фаровете ми липсват. Мисля да се премиря с липсата на тази екстра и занапред, по-скоро ме тревожи факта, че когато системата се задейства капачките остават отворени. Трябва ръчно да ги натисна за да се приберат.

Какво е нужно да се направи за да не се отварят капачките изобщо?

Благодаря

Колега,и при мен понякога капачетата остават отворени.Обяснението което получих от Porsche-София-Запад бе че това е нормално,било предвидено затварянето на капачетата да се извършва от въздушната струя по време на движение.Затварянето с ръка е О.К. ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всъщност тази ненужна функция я дезактивирах софтуерно. При мен само едната не се затваряше, а и много дразни как мокри току що измития преден капак....

Sent from my E5823 using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за инфото.

 

А пък тия от Порше ако не са се пошегували (за въздушната струя) то да вземат да се занимават с нещо друго. Пълен смях. Те ли ще дойдат да ми духат отпред при градско каране.

На предното ми Ауди - В6 пръскачките си бяха изправни и никога, ама никога не са оставали незатворени...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да и при мен едната не се затваряше от YouTube видях един пич как обясни че става от котления камък който се образува и от мръсотията.

Та почистваш хубаво може и малко WD да пръснеш на триещите се елементи и си ОК.

Редактирано от daramusss
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Ако дадеш и един линк да видим видеото, цена няма да имаш!

:flehan:

Че и моята дясната не се затваря.

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма нужда от видео - взимаш универсалната панацея  WD 40 пръскаш в опорите на отворената капачка и си готов. Днес го направих. Прибраха се сами веднага.

Нема грешка - действа!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 12/5/2017 at 15:11, Тома написа:

Всъщност тази ненужна функция я дезактивирах софтуерно. ..., а и много дразни как мокри току що измития преден капак....

Sent from my E5823 using Tapatalk

+1

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Масов проблем с прибирането на пръскалките е препръскването на предните брони. Броните така и така са детайлите, които най-често се пребоядисват и понякога като се наслои 2-3 слоя боя и се одебелява слоя около капачката на пръскалката и затова се прибира по-трудно.

 

Към автора на темата: няма как пръскалките да липсват и да ти остават отворени капачките, тъй като самата пръскалка при налягане избутва капачето напред и после се прибира.

 

Най-често самите капачета имат едни остри и къси пластмаски, които ги насочват при прибиране да легнат добре. Като има наслояване на боя точно те задират.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може и от това да е , но аз съм първи собственик и при мен се появи отскоро този "проблем" , а колата не е удряна или пребоядисвана . Дали ще има резултат от пръскане с WD40 , ще си проличи във времето !

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...