Jump to content

Камера за задно виждане/парктроник?


Satori

Recommended Posts

Здравейте колеги, 

преди месец-два си взех 4fка, всичко засега е наред, но единственият,според мен, проблем е,че няма парктроник или камера за задно виждане.

В сайт на пловдивски магазин намерих камера за задно виждане за 65лв и пишеше , че е специално за A6. Отидох да говоря с хората там да ги питам за монтаж, при което ми казаха,че на "заводската навигация няма да стане". Трябвало да монтирам допълнителен дисплей... което адски много ще загрози колата и в никакъв случай няма да го направя. 

Някой монтирал ли е камера за задно виждане на заводската навигация в Пловдив, къде, каква камера и за колко пари ?

 

Благодаря ви предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 66
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Вземаш това:

http://www.xcarlink.bg/Audi-MMI-2G-Multimedia-Video-Interface

и това:

https://www.aliexpress.com/item/Backup-Parking-Camera-170Degree-CCD-Special-Car-Rear-View-Reverse-For-Audi-A3-S3-8P-A4/32843874225.html?spm=2114.search0204.3.1.27bb1934Ine0Y2&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_3_10152_10151_10065_10344_10068_10342_10343_10340_10322_10548_10341_10193_10084_10083_10304_10615_10307_10302_10313_10059_10534_100031_10319_10604_10103_10142,searchweb201603_1,ppcSwitch_5_ppcChannel&algo_expid=39bdad78-a69a-4322-a513-8f54cecd5600-0&algo_pvid=39bdad78-a69a-4322-a513-8f54cecd5600&priceBeautifyAB=3

 

Първото прави байпас на връзката с екрана и при подаване на видео сигнал включва на видео. Камерата се инстаира супер лесно, трябва да я захраниш през реле за да не ти свети грешка за крушка.

 

Задължително трябва да си с цветният екран.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не всеки парктронок поддържа функция за камера, всичко зависи от модула на парктронока.

Тук са описани модулите

https://a6retrofit.com/blog/2014/02/04/a6-4f-parktronic-retrofit-manual/?lang=BG Ако искаш да го правиш оригинално.

Редактирано от 2.5TDI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Афтърмаркет камера дали може да се върже към фабричен модул за парктроник ? Цената му е 4 пъти по-ниска в olx,но не знам дали има кабели.

Ако ли не - явно ще почака малко камерата докато събера 500 лв за нея.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че MMI трябва да е с TV тунер, иначе няма да може да се изкара картината на екрана, поне за MMI 2G...

Редактирано от OvivO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 17 часа, OvivO написа:

Цитиране на предходно мнение!

Това не го знаех,но мисля,че не трябва да е с ТВ тунер след като модула поддържа такава функция за камера,но нека някой по компетентен да каже,аз само предполагам :)

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моят модул поддържа камера и като натисна за камера режим, ми излизат едни черти на екрана на MMI. Нямам тунер.

Като цяло трябва модулът да подаде картината на екрана, а това става през тунер или video-in, Какъвто нормално 2G няма :(

Иначе и аз я искам тази екстра, пиши, ако откриеш лесен и по-евтин начин...

Редактирано от OvivO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само да кажа, преди да си поръчвате камери четете какъв стандарт трябва да са PAL или NTSC ... Че да не поръчвате два пъти ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 6 часа, Manniakk написа:

може и оригинален с графика :)

оригинален с графика, но тогава не трябва ли да сменям броня за да паснат датчиците ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Питам за бронята,защото като проверявах option кодовете на лепенката в багажника - на един от тях излезе "reinforced bumpers", което ми дойде малко странно. 

Значи за да е оригинален парктроник ми трябват 4/8 датчика , 4/8 държача и модул с кабели,който да поддържа визуализация ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

авантовите бяха белязани и двете, при седана същото трябва да е и на седана... ако броните ти нямат по 3мм кит няма да се познава :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 4 часа, mili 75 написа:

Аз предполагам, че ще са по-големи пораженията от вътре на вън.

Мисля , че си прав  ама и OVIVO  даде добра идея :)))

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само да добавя, че на задната броня на Б6 има белязка къде трябва да е центъра на отвора за датчика. Сигурно и на 4Ф ще е така.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...