Jump to content

Проблем с кейлес-а


nestle_2o1o

Recommended Posts

Здравейте колеги, надявам се да има някой запознат с проблема. Колата не се отключва от бутоните на нито една врата, съответно не се и заключва. START бутона не работи , но пък STOP бутона за сметка на това работи. Единствения начин за отключване, заключване и палене на колата е ключа. Имам кабел и VCDS, но не знам къде да вляза и какво да направя. Някой ,който е решил този проблем или някой ,който знае решението, моля да заповяда, да не се срамува. Благодаря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

като начало виж какви грешки има.

Ама не само в моторния. И в старт аксес, комфорт и центръл електрик задължително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Oт бутните принципно трябва само да се заключва. Отключването става при досег на бравите. Първо правиш диагностика и след това търсиш части. Вероятно антени + брави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Малко да ъп-на темата. Най-накрая се добрах до лаптоп и я закачих на диагностика ,но никакви грешки не дава в изброените канали. Тествах(през VCDS) старт и стоп бутона и работят , сензорите под дръжките също. Как да процедирам? Къде да търся проблема или поне какво още да проверя(тествам)? Благодаря колеги!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 20 часа, Excessive написа:

как се тестват дръжките през VCDS? Това ще ми е полезно да знам

В address 05 acc/start auth отваряш measuring blocks .. 1-ви канал показва старт и стоп бутона , а дръжките в някой от следващите канали(4-ти или 5-ти, но не съм на 100% сигурен) 

 

Преди 12 часа, yavor20v написа:

ако има грешки, ше ги е записало и ше излязат в лог-а

Как да вляза в логовете и нормално ли е никакви грешки да не ми записва в момента. 

Имам чувството, че кейлеса е изключен някак (все едно колата не знае ,че има тази екстра), защото при натискане на старт бутона, нищо не ми изкарва на борд компютъра ,нищо от сорта на "дистанционното е извън обхват" или че не го разпознава.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

винаги ли е било така или в даден момент се е появило?

след като изчете, трябва да ти изкара лог, мисля... дори да изтриеш грешките, ако има не работеща брава/копче, след натискането му веднъж, пак ще отчете грешката, не се притеснявай

трябва да се изкаже някой разбиращ повече :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблема е ,че я купих с неработещ кейлес и не знам какво му се е случило, че е престанал да работи. До колкото разбрах, имало някакъв модул под шофьорската седалка, който след наводнение(дренажите под чистачките) като се намокри ,спирал да работи кейлеса , но момчето което ми даде тази информация ,не e сигурно дали е показвало грешка на борд компютъра и диагностиката, а след подмяната му всичко си дошло на мястото. При мен ми се струва , че е по-различен проблемът, но когато имам време ще изкарам седалката и ще погледна за всеки случай.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти, оказа се че всъщност грешка има:
 

Address 05: Acc/Start Auth.        Labels: 4E0-910-131.lbl
   Part No SW: 4E0 910 131     HW: 4E0 909 131 C
   Component:     FBS AUDID3  H01 0070  
   Revision: 00702901    Serial number: AUX3Z0B9303151
   Coding: 0409600
   Shop #: WSC 02311 785 00200
   VCID: 58B8442BEB178A82A4-800C

   Subsystem 1 - Part No: XXXXXXXXXXX 
   Component: ELV                 XXXX

1 Fault Found:
00003 - Control Module 
            012 - Electrical Fault in Circuit
             Freeze Frame:
                    Fault Status: 01101100
                    Fault Priority: 2
                    Fault Frequency: 0
                    Reset counter: 80
                    Mileage: 279344 km
                    Time Indication: 0
                    Date: 2002.09.13
                    Time: 02:11:34

 Случайно някой да знае какъв е този модул и къде се намира, защото никаква информация не намирам (имам съмнения , че е на батери мениджъра, но май греша) ?
 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този , който е под седалката?:shocked:Благодаря ти страшно много:respekt: Само още един малоумен въпрос , ще се активира ли компонент протекшън след подмяната му?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

почти съм сигурен, че ще ти трябва компонент протекшън ремувал след това, но доколкото е известно това не е проблем , но тук, в България.

 

виж също дали не е преебан кабел или букса, защото там попадат всякакви боклуци и може да има механична повреда??

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Ако не си го продал до 2 месеца и е същия номер ,ще те оттърва от него и ще те споменавам с добро винаги, когато си отключвам и паля колата без да пипам дистанционното!!:hilezh: 

Редактирано от nestle_2o1o
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 28.05.2018 г. at 12:27, Excessive написа:

Под коя седалка точно се намира? Да го проверя и аз като се прибера в София.

Малко късно ти видях въпроса. Под мокета на шофьорската седалка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 years later...

Малко да изтупам прахта от темата, че може и да е полезно за някой..

След 5 години палене с ключа реших обстойно да намеря проблема с нефункциониращия кейлесс и да го реша! С помощта на няколко руски форума и един британски разбрах къде се крие проблема!

2 MOSFETs & 6 резистора отговорни за Keyless Entry/Start:

Picsart_23-10-11_16-46-36-971.thumb.jpg.b81d309f282eca12d2718756eb1a6d5a.jpg

 

Picsart_23-10-11_16-53-11-810.thumb.jpg.95385409a8de42f3de9f941c05dc2d8e.jpg

 

След подмяната им колата запали от START бутона(задължително изчиствате грешките в кейлесс модула с диагностика, иначе няма да заработи)!

 

Кейлесс отключване и заключване все още не работи, защото имам повредена антена (00183 - Interior Access/Start Authorization Antenna 1 (R138)
011- Open Circuit) и проблем с шофьорската брава, но предполагам след подмяната им вече всичко ще си дойде на мястото!

 

Прикачам информация за транзисторите и резисторите и от къде съм ги купил:

Резистори:

https://allegro.pl/oferta/rezystor-smd-1206-220mohm-0-5w-x10szt-14319536783

 

Транзистори:

https://allegro.pl/oferta/irfz44s-fz44ns-to-263-13360364975

 

Надявам се това да бъде в помощ на някой!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Здравейте колеги и аз да споделя става въпрос за А8 Д3 моят старт - стоп бутон работят кей леса на бажника работи но на вратите не. Едно момче я закачи и провери дали дръжките работят не зная по какъв начин каза че само на шофьорска врата не работи пробвах другите три заключваха и отключваха. Е като се прибрах от сервиза пак по старуму нито една не работи. Някой може ли да ме насочи какво трябва да се направи за да заработи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много е възможно антената отговорна за купето да е проблем!

Възможно е и батерията на ключа да е слаба и да трябва да си много близко до бравата, за да засече ключа!

 

П.С.

След месец се прибирам в България, та гледам си от Варна, ако желаеш можеш да дойдеш до Ген. Тошево да я погледна, ще ти струва само горивото да дойдеш!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...