Jump to content

Пукнато предно стъкло

kx3m

Recommended Posts

В един друг форум четох едни теории че афтърмаркета може да са малко по-тънки и шума на някои им се струвал уж по-различен след монтажа.  Това може да е субективно усещане, щото след смяна всеки се вслушва повече от колкото трябва относно дали е монтирано добре. Както и да е, поръчах Pilkington и ако успее да пристигне до другата седмица и го монтират ще дам отзиви.

Edited by kx3m

On 3/1/2018 at 11:40 AM, NIKO said:

Стъкларите трябва да имат специални скоби за вадене на рамената, ако тръгнат с отвертки и чукове да маат, спирай ги и викай други.

Около лявото рамо скоба се слага меко казано  трудно:wall:

Така да, затова е и "специална" скобата, челюстите ѝ представляват нещо като куки със жлеб, който има диаметъра на периферията на закръглението на рамото(еваааа тва описание), абе вадят ги за секунди.

Лично моите като ги свалях нямах грижи. Отвих гайките на рамената и затворих предния капак. След това вдигнах рамената и с леко поклащане напред - назад, се освободиха безпроблемно. При мен беше така (не ми изглеждаха скоро сваляни, но може да съм имал късмет).

Успех

Шума в купето идва от дебелината и качеството на лепилото в по-голяма част, отколкото от качествата на стъклата. Пилкингтън са много добри. 

Смених преди няма и 2 седмици Пилкингтън в СПС аутоглас, който бе коментиран по-рано.

220лв с монтажа.

Всичко бе наред само дето ми бяха счупили клипсите за чистачките, а не си признаха. Поне бяха по левче и се разминах.

Много е важно кой ще монтира стъклото.Като сменях преди по каско ми предлагаха избор между монтаж в Кобра или изплащане на сумата.

Избрах второто и мой познат го монтира перфектно.Кофтито беше,че заради софийската градушка нямаше стъкла никъде.

И така, вчера ми сложиха стъкло Pilkington в SPS autoglas, за сега съм доволен от монтажа, няма счупени неща по пластмаси, извън градско няма шумове и подобни, за мен е неразличимо от старото стъкло. Прехвърлиха ми и стикерите без забележки по тях, казаха да не мия колата 3 дена. Вижда се супер, особено вечер ги няма онези гадни отблясъци от насрещните коли като на старото издраскано стъкло, което си е голям плюс.

Edited by kx3m