Jump to content

Преминавене към ЦВЕТНО Табло


RhythmiX

Recommended Posts

Здравейте,Колеги. :)

Отварям темата,защото мисля че има много колеги,които искат да преминат към табло с ЦВЕТЕН FIS  т.е. Борд компютър. :)

Искам да попитам как протича цялата процедура?

 

1. Намираме Табло с цветен борд

2. Монтираме на мястото на старото табло,предполагам всичко е Plug and Play или не е така ?

3. Трябва ли да се прави допълнително някакви настройки с VCDS или всичко тръгва след свързването?

4. Какви предимства има освен,че е цветно и че не пищи като червените табла? Какви екстри могат да му се насадят и как става всичко?

 

благодаря предварително.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

таблото трябва да се кодира по екстрите на колата, след това да се махне CP в порше, трябва да се въведат и сервизните интервали от старото табло. Като екстри най-основното е дигиталния километраж... иначе таблата са plug&play, само ако се инсталира борд а не е имала почва да пищи за течността на чистачките...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моето табло е монохромно и излезе цифровия километраж след ъпдейт на таблото при Стефан, колата ми е 2005г.

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първо таблото трябва да ти е за правилния двигател - бензин / дизел, 2.0 тди / 3.0 тди има разлики. После се кодира спрямо колата ти, виж на старото кодингите преди да го махнеш, после се маха CP. Километраж има или няма зависи от софтуера на таблото. Повечето цветни го имат и няма нужда да се занимаваш. Впрочем и километража трябва да си запипшеш и оправиш, щото новото дабло си идва с километрите на старата кола. Търси джамбази :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На едните километража е разграфен до 240 на другите до 280 или 220 / 260 не помня вече. Ако скролнеш назад ще видиш, че сигурно първи си флашнах таблото при Мишо когато съветвахте хората да си купуват нови от коли след 2007 ако искат дигитален километраж. Може да ми повЕрваш...

Редактирано от N1995
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

дори на 2.0 дизел 2005та да са разграфени до 260 това няма особено значение. Таблото е абсолютно съвместимо, така или иначе не вярвам и 3.0 дизела да вдигне повече от 240... и то след засилване :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2.7 и 3.0 с чип дигат по 260. 2.7 тди с модове дига 285. Но надали някой от форума тука кара с такива скорости.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С тия чипове на тия години може да ги вдигнеш 285 само по пътя към Надин :)

Редактирано от N1995
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Таблата са съвместими, но със различна макс скорост 260 и 280 км/ч. Все за дизел. Сменял съм и ми направи впечатление.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Няма значение до колко са разграфени. Интересува те само дизел/бензин и дали е с АСС

Имам едно дизелово т&бло до 280 с цветен фис за продаване....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...