dooms_day

Как да разбера дали е ремапвана колата? А4 2006г 3.0тди

Recommended Posts

Здравейте колеги. От скоро имам а4 2006г 3.0 tdi. Момчето, което продаде колата ми каза, че е 270коня защото е ремапвана. Как мога да разбера така ли е наистина? Знам, че варианта е дино стенд...ако има друг начин? Аз така или иначе искам да я ремапна...ала ако се окаже вече мапната.

Вдигне ли 280км/ч ти си човека.

Отделно трябва да понавървява от старт,виж колко показва дебитомера като стойност грама в секунда и ще покаже 99% колко е на колела колата и ще стане ясно

Ако някой от колегите има как да разбере? Не ми се дават пари за дино стенд. А ако не е ремапвана ще я мапна така или иначе. Поне да разбера по някакъв начин преди да съм дал пари на вятъра.

Разбираш се с някой мапер, отиваш да я чипираш(нали ако няма ще сложиш). Логично преди да пише/качва каквото и да е, ще я замери на диното и то ще си покаже дали има или няма. Ако няма е ясно...слагате. Ако има си плащаш за диното около 100тина лв мисля е и си доволен и с разпечатка за мощност. 

Закачете я на вага и вижте налягането и горивото и ще стане ясно има ли ремап

Благодаря колеги за вариантите. А има ли някой, който да ми я"прочете"? Да не се занимавам с дино стенд?

Закачи я на вагком и гледай на първия канал третата колонка, ако покаже над 63мг циклова порция на пълна газ, значи е ремапвана. Сток турбото е 2350мбар, високо в планината може да е 2250-2300мбар искано и давано.

Аз от твоето написаното разбирам, че искаш без пари да разбереш дали колата е бутана. Не пишеш от кой град си, за да се ориентираме. Има сервизи, които за 20лв ще ти прочетат всичко, което те интересува от компа.

Ама дали ще могат да му отговорят на въпроса не е ясно, а дали може да им вярва още по-малко.

Мисълта ми е, че трябва да иде при някой, който е наясно в детайли.

Edited by mshbul

Колеги от София съм. Не ми се дават за дино стенд. Ала ако трябва ще се запиша за ремап и поне ще разбера със сигурност. Ако е мапвана поне дино стенда ще съм платил така или иначе.

Свържи се с колегата горе - крематор, извършва такива услуги.

Тръгваш да слагаш чип , пък не ти се дават пари за дино стенд...където поне ще видиш, ако има чип..що за стока е тоя чип. Един дино стенд е 100лв...ако от там се тъни...не ми се мисли за поддръжката на тоя 3.0тди...иначе всички са големи пред кафето