Jump to content

Проблем с haldex


Vlado_921

Recommended Posts

Здравейте колеги извинявам се ако има същатата тема имам ауди а 3 1.8т куатро 1999 от 4-5 месеца и при обратен завои и в двете посоки имаше шум после шума отшумя но при диагностика ми излиза че няма връска някаква не мога да разбера точно каква връска и в момента не намирам снимката но куатрото си работи перфектно благодаря предварително

Редактирано от Vlado_921
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има грешка с която не знам със колко % варти отзад или само увлича струва ми са че е слабо предаването отзад

Редактирано от Vlado_921
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доколкото знам, 10-15% усилие се предават постоянно назад, на подемник можеш лесно да провериш. Ако задните колела са неподвижни при запален двигател на първа, халдексът не работи. Другият лесен вариант е рязък старт на запрашена/мокра настилка. Ако предните колела станат на салата, халдексът не работи. След като на диагностика липсва комуникация с халдекс модула, или има прекъсване някаде по буксите му (провери кабела под резервната гума, стига до букса от задната страна на дифа) или самият контролер е поел по вечния си път :D 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При коли с халдекс 1-во поколение (какъвто е при 8L) при нормално придвижване колата си е почти 100% на предно (има едни 2-3% към задния мост). Системата е "on demand", което ще рече, че при отчитане на няколко оборота в повече на предните колела (загуба на сцепление/буксуване) спрямо задните тогава се задейства и може да откара до 50% към задния мост.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вместо да се гадае на сляпо, свържи се с paco от vwclub форума. Той ще ти преслуша колата и ще се разбере всичко наред ли е. Шума най-вероятно е от маслото и филтъра ако не са сменяни отдавна.

Редактирано от simoV49
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При агресивни потегляния 70-30% Това споделят в някой чужди форуми или при абсурден ‘старт’ който може да се получи при кола с лънч , както написа колегата GTX - 50% 

Халдекса е ‘куатро’ който е изцяло създаден с цел икономия , най-вече на дълъг път (магистрала) 

Има контролер който постоянно променя и определя предавателното число според обстоятелствата. Ако искаш да си играеш и си чак толкова възмутен от системата, има външен контролер който е изкаран на пазара специално за хора като теб с ‘притенции’ придружен от най различни готови ‘присет’ опции , както и удоволствието да си го нагласяш ръчно според твойте желания. Контролерът се казва - Haldex HPA

Има и оригинални “рейсинг” контролери , абсолютно еднакви с оригиналния визуално които са 50-50 мисля, сини и оранжеви на цвят , но модата отдавна им се изтърка понеже се продават на неземни цени дори и от некомпетентните търговци.

Редактирано от killfame
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз знам, че Халдекса е 10% на задните постоянно, като в зависимост от карането спада или се качва. Относно контролерите - за ежедневка НЯМА никакъв смисъл, дори и да се правите на дрифтъри зимата към Алеко

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...
  • 2 weeks later...

Аз в момента го играя този филм. Проблема обаче не е от контролер или букси, проблема най-често идва от халдекс помпата. Лошо обаче, че тази помпа нова е 400+ лева. В един магазин за авточасти ми казаха и сума от 1000+. Положението е анти-конти, НО тук има едно спасение. Въпросната помпа е с ротор, както знаем има си и хора за това. Обаче проблем номер 2... Понеже е доста малко роторчето малко майстори биха се съгласили да го отремонтират. Има комплект за реставрация в eBay и струва 40 долара или евро има и по евтин вариант поръчвате само колектора и четките, защото вървят комплект. Така ще улесните майстора и ще стане за доста по кратък период. Останалото е почистване и смяна на О пръстени.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...