Jump to content

Запитване за фарове


maxell0120

Recommended Posts

Здравейте колеги. Първо искам да се извиня, ако темата е на неправилно място или е отворена и отговорена преди. 

 

Искам да ви питам дали си заслужава инвестирането в прожекторни (лупи) фарове? От известно време притежавам колата, която карам сега и не ми харесва как светят фаровете. Видях, че има колега, който вгражда прожектори в рефлекторни фарове. И какво ви е мнението за автърмаркет фаровете, които се предлагат в тунинг сайтовете. Гледам, че имат DRL, LED и bi xenon лупи... 

 

Колата ми е 8P1 BKD 2004г. 

Редактирано от maxell0120
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 61
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Аз съм с без лупи и сложих led крушки и светят доста добре.

Бих ти препоръчал да си намериш оригинални фарове с ксенон.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за съвета колега. Бях чел някъде, че ксенон фаровете създавали проблем на моторчето на чистачките. 

 

Тези лед крушки за които говориш plug and play ли са? В смисъл със същият H7 цокъл ли са?

Питам понеже не съм чувал за тях. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На миналата ми кола , пак беше Ауди А3 8p.

Бях сложил би-ксенон система с лупи и дългите бяха с модул за Дневни на 15%. 

Вградени във фабричния рефлекторен фар. Лупи с фапка тип ауди. Крушките ми бяха съответно и ксенон с цокъл  H1. 

Много добре беше, като пусна  дълги светеше фабрични рефлекторен и Би-ксенона. Видимостта през вечерта и на дълги нощни пътуваня беше страхотна. 

Но наблюденията са ми само 2години , после я продадох. Не знам , как се държи системата. 

П.с- сега на тази пак А3 8p съм с фабричния би-ксенон от Ауди и видимостта е доста зле. Но и лупите и фаровете са на минимум 240хил. км. 

 

Редактирано от ThEBlazZeD
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря колега. И аз сериозно обмислям да си сложа би ксенон във фабричен рефлектор понеже малко не ми харесват тези афтърмаркет фарове. Мисля, че развалят визията на колата. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно така искам да са и моите  колега. Ето така изгеждаха преди да ги пастирам, но все още не съм доволен.. 

IMG_20180826_134325.jpg

Редактирано от maxell0120
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сложи си хубави крушки на тези си фарове и не се занимавай с глупости. Търси си Бош Гигалайт 120 за H7 цокъл.

Изпратено от моят LG-D855 с помощта на Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз сложих на моя фар без лупи осрам лазер. Разликата от обикновенната крушка е осезаема. Както цветът така и интензитета. Въпросът сега е колко време ще изкарат защото си мисля, че ако докарат до 1 година ще голям успех.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще издържат . Аз съм вече трета година с по-старият им вариант night breaker . Не са мръднали , но съм им намалил интензитета на 60% когато са в режим на дневни. А на дългите съм с osram offroad 60w. На халогените съм сложил филипс пак усилената им серия. Нищо не е мръднало. Светят си много добре. А специално този бош , който го препоръчах го дават за най-силната H7 крушка в момента на пазара-легална. Иначе колегата пуснал темата правилно се е ориентирал да не слага афтермаркет тунинг фарове. Седят не на място и развалят цялостната визия на колата. За мене лично най-красивият фар е фейслифтовият лед . Но там вече е голям филм за да се ретрофитне към модела преди 2009.

Изпратено от моят LG-D855 с помощта на Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също смятам че най-доброто и евтино решение за обикновения рефлекторен фар на A3 8P са усилени халогенни крушки, каквито имат Osram, Philips, Bosch и т.н. Ако се търси по-добро решение вече трябва да се премине или към вграждането на афтърмаркет прожектори(лупи) с ксенон, или към оригинални ксенонови фарове, но рециклирани. При всички положения най-лошия вариант е да се набие директно ксенон или LED на обикновения рефлекторен фар.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

3 hours ago, venomcorp said:

Ще издържат . Аз съм вече трета година с по-старият им вариант night breaker . Не са мръднали , но съм им намалил интензитета на 60% когато са в режим на дневни. А на дългите съм с osram offroad 60w. На халогените съм сложил филипс пак усилената им серия. Нищо не е мръднало. Светят си много добре. А специално този бош , който го препоръчах го дават за най-силната H7 крушка в момента на пазара-легална. Иначе колегата пуснал темата правилно се е ориентирал да не слага афтермаркет тунинг фарове. Седят не на място и развалят цялостната визия на колата. За мене лично най-красивият фар е фейслифтовият лед . Но там вече е голям филм за да се ретрофитне към модела преди 2009.

Изпратено от моят LG-D855 с помощта на Tapatalk

 

От къде се задава интензитета на дневните > 09 central electric и след това Аdaptaion 10  като на А4 ките ли?  Майсторът който в момента ми е най-близо  първо търси там да ми ги активира (нямаше нищо за тях) И след това ми ги пусна с кодиране а нямаше време подробно да разцъкаме че сервиза му беше лудница ...

===============

 

Иначе по темата и аз съм карал на минито ми със стар модел Night Breaker и бях по доволен от другите стокови крушки изкараха 2 години почти, а трябваше да изкарат по малко...

 

 

 

Редактирано от coolice
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разгледай темата за VCDS там колегата Пламен е обяснил подробно всичко. В първите страници се крие отговорът на въпросите ти.

Изпратено от моят LG-D855 с помощта на Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Та след вашите съвети реших да си остана с моите рефлекторни фарове и да пробвам с по-качествени крушки. Спрял съм се на Philips Whitevision и Osram Cool Blue Intense. Някой има ли наблюдения върху тези два вида?

 

На 26.08.2018 г. at 20:07, den4cho написа:

Аз сложих на моя фар без лупи осрам лазер. Разликата от обикновенната крушка е осезаема. Както цветът така и интензитета. Въпросът сега е колко време ще изкарат защото си мисля, че ако докарат до 1 година ще голям успех.

 

Бяло ли светят тези крушки? Бях чел, че са приблизително 3700к...

Питам, понеже предпочитам да е бяло, но в рамките на нормалното. Не като повечето джигити по нашите улици с и даже над 5000к.

Редактирано от maxell0120
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е бяло. Малко по-бледо от обикновения халоген. Бих го определил като бледо жълто. Мога да щракна една снимка довечера. :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти искаш да ти светят добре и да виждаш или търсиш ксенон ефект? Слагай си лазера или боша,който препоръчах и не се занимавай с излишни неща.

Изпратено от моят LG-D855 с помощта на Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@maxell0120 Крушките с ксенон ефект имат най малко луксове даже са по зле от обикновенни и на мокро са отвратителни... келвините имат отношение само за цвета а не как свети (ще решиш че сме ти дали кофти съвет)

 

http://bulbfacts.com/halogen-bulbs/chart/

 (сайта е американски) 

 

Philips

Racing Vision 2135 LUX

White Vision 1690 LUX
Diamond Vision 1017 LUX

Standard 1797 LUX

 

Нямат тест на най новите модели (този пройзводител Sylvania всъшност е марка на Осрам  за САЩ) Silver star май е новия осрам който имал удължен живот

 

тук тест от руснаци с луксовете на Phlilps и Оsram с премерени луксове които съвпадат с американските резултати 

 

Тук тест на нов стар модел Philips (почти е еднакво както казват руснаците двата топ производителите са докатали максимума от крушките си и после е маркетинг с плюс процентеит lux-овете който вади крушката са важните)  

 

Сравнение на по стар и на по нов Philips

 

В тубата има един пич с рено правил е ревю на почти всички модели каот ги кара няколко километра на тъмно може и там да видиш как ти се струват

 

 

Скрииншотите са при подреждане по яркос от американсия сайт на късите (bottom / top) 

111.png

22222.png

Редактирано от coolice
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ти много за подробната информация. Въпреки всичко сигурността на пътя е най-важна. Мисля, че Night Breaker Unlimited са моите крушки и съм се спрял на тези. Ще споделя мнението си като ги сложа... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Unlimited са малко по стар модел, има ги останали в Технополис - до касите ги слагат (крушките не се развалят като са си в кутииката)

 

Актуални модели за Европа сега 

https://www.osram.com/am/ecat/Halogen headlight lamps-Cars-Automotive Lighting/com/en/GPS01_1056956/PP_EUROPE_Europe_eCat/

 

Мисля че новия модел laser 2018 който е плюс 150% пуснат за да да оправи резултатите на стария laser  + 130%,  свети като unlimited, както руснаците казаха, то е изтискване на максимума на крушката в някакъв допустим живот и след това е маркетинг на върха, ако си карал с едните пробвай другите след това....

 

Както също мисля че Night Breaker Silver е Sylvania SilverStrar леко редуцирана за да и удължат живота по-близо този на нормалните крушки (но не мога да го потвърдя или отрека това)

 

Каквото и да вземеш от топ марките няма да сбъркаш още довечера ще видиш разлика 
 

 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всичко изглежда прилично в новия laser освен цената. За сега мисля, да пробвам unlimited, а за напред може да си ги сложа на дълги и да взема laser next generation за къси.

 

Иначе ти благодаря за съветите и насоките. Гледах и пича с реното от тубата, но той на почти всяко негово видео споменава в коментарите, че за него Whitevision са най-добри.

Редактирано от maxell0120
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега разгледах какви са цените unlimited еденичната бройка е на 14 лева в емаг на моментно им промо и излиза по изгодно и от кутииката с две 

 

Ще взема да си взема за дългите само трябва да помисля какво още да си купя за да добутам до безплатната доставка 

 

Screenshot from 2018-09-02 15-59-32.png

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За съжаление съм в чужбина и не мога да хвана промоцията. Тук в Германия гледам, че е 18 евро duobox'а.

Имам питане относно халогените. И те ли са H7?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Загледах цените в Емаг... е може ли да са такива скъсаняци, просещи си нова глоба от КЗП.... Написали са Philips White vision, че са намалени на 42 лв. от 110 лв.... Преди 2-3 години си купих от тях същите - намалени от 40 и няколко на 30 и няколко лв. двете.... 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...