Jump to content

Слагане на аларма на ауди а4 б6


MoH7aH4o

Recommended Posts

Здравейте, 

Някой слагал ли е аларма на ауди а4 б6 avf, ако може малко обяснение, как стават нещата и ако може да препоръчате хубава аларма. Също може да предложите сервиз или човек, който ги слага кадърно и не си оставя ръцете.. За София става въпрос

Редактирано от MoH7aH4o
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма никакъв смисъл да слагаш такава по кан.

 

Като гледам тази, която предлага колегата е аналогова, а не по кан.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, тази която сложих е аналогова. Върши работа.

Пищи като отвориш капак/врата, можеш да блокираш нещо по запалването. Сложих я да има нещо и най-вече да ми вдига стъклата като заключа колата :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Потърси такава да я управляваш направо от ключа на колата.Така или иначе не вършат кой знае каква работа.  ;) всички.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1 hour ago, Chitatelia said:

Да, тази която сложих е аналогова. Върши работа.

Пищи като отвориш капак/врата, можеш да блокираш нещо по запалването. Сложих я да има нещо и най-вече да ми вдига стъклата като заключа колата :)

 

Е твоята с какъв комфорт модул е, че я няма стандартно тая функция?

 

34 minutes ago, Милчев said:

Потърси такава да я управляваш направо от ключа на колата.Така или иначе не вършат кой знае каква работа.  ;) всички.

 

За това вече трябва да е вързана на CAN-шината ...

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е вярно, тази със същото дистанционно е по кан и се обезврежда лесно от съответните специалисти.

Аналоговата, ако е направена добре може да отнеме много време. Не че няма да се преодолее, но не и бързо. А с компютъра за 2 минути са готови с нужния хардуер и софтуер.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@royce

С оригиналното дистанционно трябва да задържа бутона за заключване докато не се затворят прозорците. Аз искам с еднократно натискане при заключване сами да се вдигнат. До колкото четох и питах тук, не може да се настрой да работи така конфорт модула.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така да, щом така те кефи. Но лично на мен със задържането повече ми харесва.

Но пък при твоя вариант цъкаш веднъж и забравяш за прозорците ... има си предимство ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Единственият проблем е ако искаш да оставиш леко отворен някой прозорец и да заключиш - не може. 

Така ми беше на предната кола и съм доволен, че на сегашната не е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е тогава си заключвам с оригиналното дистанционно и вдигам прозорците колкото искам :) Самоче без да е активирана алармата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре препоръчайте някоя алармена система. Четох доста и доста се хвалят Българските, но избора е доста голям.. Също на какъв принцип работи централното дали подава импулс или постоянен плюс и постоянен минус в зависимост дали е отключена или заключена и ако е с импулс дали се командва с плюс или с масата

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А защо искаш да слагаш аларма? Едва ли някой ще има интерес да краде този модел. Има и по ефективни начини за защита без да се налага калпави монтажници да нарежат ел. инсталацията.  Аз винаги след време съм имал проблеми с неоригинална аларма.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

7 hours ago, МММ1 said:

... калпави монтажници да нарежат ел. инсталацията. ...

 

Това си е на 100% вярно.

Един приятел, който взе от мен по-предната ми кола (Субару Легаси) из оня ден имаше ядове с ел-а заради калпаво монтиран DRL-модул. Модула го слага един алармаджия, когото бях инструктирал да запоява проводниците ... ама уви. не ме е послушал ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 18 часа, МММ1 написа:

А защо искаш да слагаш аларма? Едва ли някой ще има интерес да краде този модел. Има и по ефективни начини за защита без да се налага калпави монтажници да нарежат ел. инсталацията.  Аз винаги след време съм имал проблеми с неоригинална аларма.

В София се краде, каквото дойде.. И много хора покрай нас изгоряха с коли, като моята, че и с по стария модел.. Да не говоря, че в рамките на няколко месеца  4 коли пред блока осъмнаха с разбити прозорци и откраднати джанти.. По принцип не ми се иска да слагам аларми и такива глупости, защото след време винаги правят проблем, но не се сещам, как по друг начин да си защитя автомобила.. Доста време съм събирал пари, за да си взема този автомобил и не искам някой манго да го разпродаде на части, щото така му е по-лесно.. Другия вариант е да и сложа gps

Редактирано от MoH7aH4o
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За да си по-спокоен->Каско.

Аз казах за мен. На Б4ката си сложих БСМ Сатурн М5. Шест години никакви проблеми. Сега на Б6цата сложих пак същата. БСМките аларми са хубави, но най-важен е монтажа. Ако ще и аларма за хиляда лева да вложиш ако някой я навърже с усукване на жички ще имаш пробелем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако колата е всичко по кан е доста трудно и малко хора го правят.

Аз си я сложих сам.

 

Питаше за вратите - най-вероятно ключалката дава маса за заключване и маса през съпротивление за отключване. Закачаш там и симулираш ключалка. При мен обаче работи само заключването, защото така са го направили - като отключиш с ключа да не се отключва всичко. Ти няма да имаш този проблем.

Обаче всеки мигач се управлява отделно от центръл електрик и трябва на всяко кабелче да закачиш с диод.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...