Jump to content

Приблем с подгревни свещи!


djuni_ibiza

Recommended Posts

А моят въпрос е ,като изгори свещ ще ми даде ли грешка на ваг ком и изобщо има ли опция за проверка на свещите със същата програма .

Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 68
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

На 23.12.2018 г. at 10:08, Carlosr написа:

 

Ако тотално изгори, да ще даде грешка. Много често обаче свещите греят много слабо и не дават грешки, поради тази причина се сменят на 5-6 години.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проверката с акумулатора дали свещта грее не е добра идея,с оглед ,че голяма част от по новите работят на ниски волтажи.Не знам на префейса какви са,ама гледам на фейса на всички дизели свещите са на 4,4V.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пише го с голям шрифт, точно за да не стават грешки. И на префейса е 4.4. Добре че са евтини и няма какво толкова да се тества, направо да се сменя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако ги свалиш успешно, по-добре всички направо смяна, не да ги връщаш старите и да ги мериш :) респективно това в сервиз, а трудът за сваляне и слагане - него винаги си го има.

с vcds не може ли някак да се види как работят, макар и косвено?

Редактирано от OvivO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да VCDS ни казва за колко секунди и в какъв режим работят и толкова, не се знае каква температура вдигат. Даже и здрава свещ на 5 години да тестваш до нова ще видиш разликата в цвета. Аз за 8 години съм сменил само 1 брой понеже беше изгоряла, колата пали от раз.

 

100-120 лв е комплекта, не е много, самата подмяна ме плаши.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 14 часа, Carlosr написа:

А моят въпрос е ,като изгори свещ ще ми даде ли грешка на ваг ком и изобщо има ли опция за проверка на свещите със същата програма .

Sent from my iPhone using Tapatalk

Поне при мен се появи грешка когато сканирах, забравих и изтрих снимката от лог а на vcds иначе май  пишеше кой контролер и кода на грешката, интересно че пишеше и до колко градуса загрява някъде 14,17 градуса, при всеки студен старт се появяваше на загрял двигател изчезваше. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е нали има термостад. На 4G сутрин си бави паленето с няколко секунди докато си свършат работата свещите примерно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Свещите при дизел са едно от нещата които задължително се сменят.Купувате разни мазила за сума пари а свещи за 40-50лв ги дъвчете 10 страници.:gruebel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз купих тaзи na Denso от ebay.

https://www.ebay.de/itm/DENSO-GLUHKERZE-AUDI-A4-B7-8E-8H-2-7-3-0-04-09-8K-B8-2-0-2-7-3-0-07-/400877416844?txnId=740686412027

RNE-L21 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Редактирано от djuni_ibiza
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

+1 са Беру 20-22лв броя + 10лв за смяна най добре е да се сменят всичките за да не се наложи повторна смяна.

А до това че трябва задължително да се сменят не съм на това мнение ако колата си пали и няма проблем не бих ги пипнал... 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...
На 26.12.2018 г. at 0:03, kikson1979 написа:

Аз смених и 6-те свещи с Беру,добри са,3та година нямам проблем с тях.

+1, и аз направих същото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...