Jump to content

радиатор парно


autounion

Recommended Posts

здравейте колеги отдавна не съм влизал във форума. та на въпроса,  някой беше писал как промива парното с оксалова киселина  не помня колко време се държи разтвора във радиатора. някой ако се сеща да пише

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 и все пак да питам някой ако знае колко мл. течност събира радиатора.  защото като го промивах изкарах около 400 гр. течност. а водата си върви нормално.  та си мисля ,че цялата работа е от клапите. но пак трябва да се разглобява табло.  а във сервиза ми искат 130лв. за тази операция без радиатора.   та и тая зима ще карам така   

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Искат щото си е работа и то доста.

Течността преминава, но има вероятност преградата между входа и изхода да е нарушена, и от там да пропуска ( доста често срещано е ).

Та за това се сменя радиаторчето.

Навремето имаше едни BNR радиатори, сменил съм преди доста години два такива на различни А4-ки и нямат ядове до сега.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Истинския радиатор е Behr-Hella, трудно се намира, но това е оригинала. Никога не бих сложил друг. От 6-7 години съм с такъв, Коко ми го намери. Зимата постоянно се караме с жената, не ми дава да пускам парното, задушавала се!  Дреме ми, като знам как се сменя! 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз писах за оксаловата киселина. В крайна сметка го смених с Бер-Хела от Владо / АСЕ/.

Ремонта беше на улицата.DSC02700.jpgDSC02701.jpgDSC02703.jpg

DSC02694.jpg

Редактирано от Костадин1975
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много ми е интересно как откачи вътрешните щипки и как си ги монтирал при този начин на разглобяване.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Другата половина  която уж е на място , нали е развита отгоре от филтъра на купето и има известна подвижност, което стига да се бърка отзад и да се закопчават  щипките. И все пак беше трудно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...