Jump to content

Теч в купето


Darkn3s

Recommended Posts

Здравейте колеги,имам следния проблем  -влиза вода в купето на пасажерското място както е показано на снимките,не е от парното,а се просмуква зад пластмасите.Четох други теми,че най често се запушват отводнителните канали(които утре ще отворя и почистя),но прочетеното беше за теч от парното,а моя не е от там,правих експерименти с маркуча 5минути поливане,не протече,малко след това заваля дъжд и протече,шибидаха е сух няма проблем от там.Някакви идеи откъде е проблема или някой да се е сблъсквал с теч от там? Audi A6 4Farx1542826290l.jpeg   viu1542826469g.jpeg

Редактирано от Darkn3s
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След 15 минути тест с маркуча,няма теч,всичко направих както на клипа,но имаше закачки с чистачките,централната излезе с клизма,а другата не успях,понеже е по неудобна,но и без нея става.Беше запушено въпросното казанче,може да се отпуши само чрез махане на първата кора,но за пълното му почистване трябва да се махнат всичките. Клипа 

 

8849BF9A-C7A7-4C01-BCD8-CB925A2BB8C8.jpeg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен течеше точно там от шибидаха маркуча се беше прегърнал и не се оттичаше водата.... Играх го този филм преди 2 дни точно..... 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Промених му малко траекторията така че да не се прегъва и го хванах със свински опашки за да не мърда. Мислех че се е задръстило с боклуци но такива нямаше изобщо.... 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз затова попитах как го е оправил MaKaTa  ,

защото не знам как и от къде можеш да смениш маркуча

или промениш траекторията му.

Ако може и снимков материал ще съм много благодарен.

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тук им малка дупка през която се оттича водата :

http://prikachi.com/images.php?images/709/9448709k.jpg

 

От тук минава маркуча :

http://prikachi.com/images.php?images/710/9448710V.jpg

 

Ето тук прави чупка и при мен се беше прегърнал че дори и срастнал и не можеше и въздух да премине даже:

http://prikachi.com/images.php?images/714/9448714E.jpg

 

А тук е другият край на маркуча:

http://prikachi.com/images.php?images/715/9448715w.jpg

 

 

Процедурата беше следната:

Първо на отворен шибидах налях вода за да разбера кой дренаж не поема вода. След като видях кой е взех рейка пригодена за прокарване на кабели в гофрета тръби и т. н. Муших здраво от горе после от долу все стигаше до едно и също място. Започнах да разглабям, първо започнах с колонката за да проследят маркуча и за да го огледам след което видях че проблема е по надолу и свалих жабката. Напипах го че е прегънат и се наложи да го извадя от към вратата съответно се подвади от горе под тавана което беше кофти..... Издърпах маркуча оправих му формата мислех да го режа но не се наложи. След което малко му промених траекторията за да не седи под напрежение и да не се прегъва в бъдеще отново поне така се надявам.... Закрепих го със свински опашки за да не се движи. След което с голяма доза късмет съпровождайки го с рейката успях да го подпъхна под тавана без допълнително разглабяне. Сипах вода за проба и уви всичко беше наред тези 2-3 дни имаше обилни валежи и за сега нямам проблем..... 

 

Дано съм бил ясен в обяснението. Успех!!! 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

16 hours ago, MaKaTa said:

От тук минава маркуча :

http://prikachi.com/images.php?images/710/9448710V.jpg

Как успя да свалиш кората? Аз се мъчих и неуспях, страх ме е че ще я счупя ако дръпна силно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

3 щипки са. Най-горната излиза до половината и след това трябва да се стисне с нещо, отделно е добре да имаш пластмасови щанги за сваляне на кори. В този студ със сигурност ще пукнеш кората колкото и да внимаваш.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 12 часа, zhelyazA6 написа:

А защо е бил прегънат?

Ми нямам идея там дето влиза в двойната ламарина прави някаква чупка и се беше прегърнал здраво дори въздух не можеше да премине през маркуча...... 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

При мен имаше теч на същото място, процедурата е изчистване на дренажните маркучета и проблема е решен.Ху аво е да махнеш пластмасовата лайстна на вратата ”прага” и да премахнеш водата която се е събрала, нямаш си на идея колко вода събира.Изолацията на пода е около десетина сантиметра.Лятото го държах доста време отворено да изсъхне както трябва.За съжаление на мен ми изгоря модула на седалката и ще го сменям след нова година.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 years later...

Здравейте,

 

Моля за съвет от къде е възможно да се появи теч гредата от към пасажера. Имам люк, на който му беше направена профилактика в дилура на Волксваген. Маркучетата са изчистени и също така ми смениха и преднито стъкло и теча при обилен дъжд не спира както преди така и сега продължава. Само от горна страна на гредата, която е от към пасажера. Може ли да ми кажете от какво може да е? Не мога да разбера вече при исловие, че всичко е проверено сменено и т.н.ще съм благодарен за съвети.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За гредата към предния джам ли иде реч? Всъщност все тая процедурата е следната: сваляш таванчето кората на въпросната греда и с помощта на въздух под налягане и шише с вода и веро се открива от къде е теча. Отвътре един действа с въздуха докато един полива отвън леко с верото и гледа за балончета 😉

Ся ако водата влиза от областта под лайсната на предното стъкло може да не се хване теча без да се свали въпросната лайсна. 

 

Това при условие, че няма драма с дренажа/маркуча на шибидаха понеже точно отпред и горе в дясно е мястото където маркуча за отводняването на шибидаха влиза един пластмасив щуцер или нещо такова. 

Редактирано от P_PETKOV
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...