Jump to content

Recommended Posts

Здравейте колеги , днес един колега ,доста ми обясняваше как слагал на неговата кола (не е от ВАГ групата) масло Бардал и добавка в маслото на Бардал и бил много доволен (спряла почти да гори масло и двигателя мъркал).Неговата кола е команрейл и ми стана интересно , относно мнение Ви , за маслото и добавките  на Barhdal и как се отразявата на нашите помпа-дюза двигатели ,конкретно 2.0тди 140к.с. 

Ако може , мнения конкретно от хора които са го слагали на колата , да видя дали ще се убедя , да го пробвам. 
В момента карам с Adinol и наливам 700-900мл. на 10 000км. Като цяло ми интересува  ЗА или ПРОТИВ сте за добавките в маслото

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз 3 смяна на масло на джипа комън рейл слагам масло Бардал, с добавка за масло Бардал, от 4 години нон стоп добавка за гориво Бардал.

На баща ми на б7-та - помпа дюза 2.0 тди - същата работа.

Един приятел на Мицубиши Лансър 2.0 тди помпа дюза - това май беше пак на ВАГ някакъв двигател - слага само масло, без добавка, и така вече няколко години.

 

Не знам дали и колко точно е по-добро това масло от останалите, но наистина двигателите работят мазно. И смятам същата комбинация да я продължа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някъде бях гледал клип за Бардала, Лики Моли и още 5-6 водещи марки как реагират на високата температура.

И на клипа само Бардала и Ликито не се изпариха другите марки изчезнаха от чашките а някой и помътняха яко.

Та уж е топ качество на маслата ама знае ли човек на какво ще попадне в БГ.

Нека и някой друг колега си каже мнението.

Аз не мога да се сетя къде съм го гледал тоя клип да ти го копирам да го гледаш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Окей , убедихте ме . Ще пробвам Бардала , без добавка за маслото . Ще ви уведомя за резултата . Мерси и Весели празници :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тия дни ще кажа в Ст.Загора какви цени предлагат . Ще ходя при един дето УЖ бил представител на Бардал за Ст.Загора или за региона , не съм сигурен кое от двете.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На тая цена бардала си е обикновено масло...

Тоя дето върши истинската работа е на друга цена.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги , друг въпрос ми изникна в ума .
Гледах в интернет маслата на Бардал и видях ,че покриват VW спецификацията на на маслото 505.00/505.01 .    507.01 не я покриват.
Досега винаги съм търсил масла с 507.01 спецификация и въпросът ми е : за Помпа-дюза двигателите , коя спецификация трябва да покрива маслото ? 505.01 достатъчна ли е или трябва и 507.01  ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега видях , че Бардала си я покрива спецификацията ... Явно някаква стара информация съм чел .. Отивам да проверя как са му цените и ще споделя @Passi

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма нужда никъде да ходиш пич, пиши на @KOKO 100 C4 , за да си сигурен, че купуваш истинско масло на най-добра цена, която никой друг не може да ти даде.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми от него щеше за 90 да го вземеш, ма няма значение. Важно е да не се обърка маслото, че вчера се срещнах с един познат от малко градче в североизтока, ходил в местен сервиз на негов познат за смяна на маслото на туарега си и след 500 км двигателят му блокирал, като го отворили вътре маслото станало като гума. После нов двигател във Варна и т.н. разказваше колко солено му излязло упражнението. Разправии в сервиза, а, у, 5 бона назад :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Емии мисля , че няма да има проблем при мен . Спецификацията е същата както на предишните масла , които съм ползвал .. само марката е различна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On 28.12.2018 г. at 2:27 PM, Svetliu90 said:

На 100лв го взех 5л със спецификация 507.01  . 5w30

 

Стандарт 507.01 няма ... има 504.00 и 507.00 ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...