Jump to content

1.8 ADR Обтегач на верига


thesamorai

Recommended Posts

Здравейте колеги,
Имам Пасат Б5 1998 1,8 125 к.с. От скоро при палене започна да трака отвратително двигателя.Изчетох разни работи из форума и като най-евтин вариант за сега съм избрал подмяна на пластмасовата обувка на обтегача + нова верига.Обувките се продават доста евтино - 20на лв за 4 бройки в ибей. Интересувам се дали има някой колега, който да е правил съответната интервенция, и да сподели впечатления?

C8136043-6852-4D14-99A4-D596E5B535AA.png

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аааааами ако обтегача е издъхнал? Или повдигачите? Или верижката? Как реши веднага, че са точно "бананите"?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най вероятно е обтегача. Веригата е къса. Обикновенно не е от нея. Аз съм го сменял . Бананите освен ако не са счупени, не е от тях.

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз сменях моя преди 4-5год. Но тези дни претракваше от време на време, а маслото е на 3к км. Май ще трябва да се отваря, за да се види. Иначе съм с този с датчика.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз този, който смених го взех от йбей за 150 евро. Сега не знам какъв да взема и дали си струва да се слага от този без датчика.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това еклапан, не датчик. Компютъра го управлява, за да мести всмукатлния вал. Без него ще изписва грешка за въпросни клапан, не знам каква ще е мощността на двигателя при това положение......

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам дали ще слагам такъв, но някъде бях чел, че се слага този без клапана. А клапана остава включен в буксата и нямало проблеми. Но цените им паднаха и едва ли ще слагам този.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

имам такъв обтегач с датчик излишен от ADR - 2 броя . И двата работещи , единия купуван от ebay - китайски , другия оригиналния ми .

 

просто направих колата 1,8Т , а ги смених заради грешна диагностика . продавам ги и двата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...