Jump to content

Тампони за повдигане


bujiiiii

Recommended Posts

Здравейте,

Искам да сложа тампони за повдигане на задните пружини на ауди а8 д2 .

Някой знаели колко е диаметъра на задните пружини или евентуално какво Ф и колко сантиметра трябва да са тампоните за повдигане?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А не е ли по-лесно да си вземете други пружини, които не са смачкани? Често бензиновите коли са претоварвани системно от непредвидени тежести, като например газови бутилки. Аз бих взел от дизелова 8 ца, при това ако е с пълния ел пакет седалки, още по-добре. Съобразно цветовите кодове в етката може да се ориентирате.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Казва се транспортна лента ве радиослушател, 50$ и е квадрата(поне толкова беше) има на дебелини, платове и здравина.  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

5 hours ago, autoasist said:

А не е ли по-лесно да си вземете други пружини, които не са смачкани? Често бензиновите коли са претоварвани системно от непредвидени тежести, като например газови бутилки. Аз бих взел от дизелова 8 ца, при това ако е с пълния ел пакет седалки, още по-добре. Съобразно цветовите кодове в етката може да се ориентирате.


Учудващо е, че притежатели на А8 търсят такива алтернативи. Има и готови подложки по магазините за авточасти, които се пъхат между навивките, но това въобще не е удачен вариант.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С транспортната лента от лентов товарач става идеално тя е твърда бандажирана е с платове и става като оригинално изрязва се по оригиналната гумена подложка на пружината която е тънка в случая, а лентата е дебела 11мм.което е достатъчно ако имаш газова бутилка на мястото на резервната гума, естествено оставяш и тънката подложка .Не е нужно и е тъпо да набуташ в навивките на пружините гумени подложки, след което задницата ще се (удърви) втвърди .

Редактирано от crash77
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не оправдана е ,но защо да си дава парите излишно при положение ,че ще си остане с оригиналните които са си на неговата кола. Ако разбира се не са се смачкали както казваш ,но се съмнявам много ако разбира се не са ползвали колата за самосвал и е била натоварена непрекъснато до предела...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако се гони цена, подлошките бият, ама а8...с подложки, някак си не отива.

Между другото, поставянето на подложки е техночески правилно ако се направи квалфицирано. 

Така поне съм учил. Пружината се натоварва с еталонна тежест и се мери, след което се добавят подложки до достигане на желаната височина, при  омекване над определена стойност, пружината се бракува(опират се навивките примерно). Това е метод, целящ икономия. Даже съм го учил, че се е практикувало с пружини на клапани, там са се подлагали шайби.

Редактирано от loshdancho
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги благодаря за коментарите.

Работя в магазин за авточасти и са ми ясни вариантите.

Питането ми беше дали някой СОБСТВЕНИК на а8 е правил този номер.

Има много видове тампони за повдигане,но са по модел автомобил - за а8 няма.

Ще сваля пружината и ще замеря диаметара и ф-то и ще си намеря това ,което търся.

Просто исках да избегна тази процедура по сваляне два пъти на пружини.

Иначе амортисьорите ги смених преди две години ,а пружините преди няколко месеца.

Работя в магазин за авточасти и са ми ясни вариантите.

Преди 12 часа, autoasist написа:

А не е ли по-лесно да си вземете други пружини, които не са смачкани? Често бензиновите коли са претоварвани системно от непредвидени тежести, като например газови бутилки. Аз бих взел от дизелова 8 ца, при това ако е с пълния ел пакет седалки, още по-добре. Съобразно цветовите кодове в етката може да се ориентирате.

 

Колега запознат ли си от кой модел а6 пружините са съвместими?

От дизелова а8-ца 3,3 или 2.5 са по подходящи според тебе?

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нали говорим за D2 на А8 или греша? Не смятам, че пружини от А6 ще станат на А8. Ако говорим за А8 обаче, смятам, че най-удачно е да се гледа по цветови код, но 3,3 е нелош вариант.

12 hours ago, loshdancho said:

 там са се подлагали шайби.

Историята познава и заварка на болтове междну навивките. :steinigung:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Off Topic

 

Говоря за шайби на размер и дебелина,специално произведени за тази цел(ремонтен комплект) това се е практикувало в АРП-та.Технологията изисква стенд за проверка на пружини и подложни шайби, които се поставят в талерките. Подобно е  на пуловете при коли с механични повдигачи. По този начин се постига желаната сила на натиск за да се избегне резонанса при затваряне на клапаните и подобри времето за затваряне(да се върнат заводските параметри). Обаче ако пружината не влезе в допуските за височина и сила на натиск, се бракува.

@autoasist

Редактирано от loshdancho
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Идеята за повдигане малко не е лоша ще следя и аз темата , но според мене едвали некой го правил тука в България , някъде по руските форуми може и да има нещо .
наистина колата е много ниска  но си е до окачването че съм  виждал и доста по-високи от моята ма като за начало може и с по-високи гуми аз мисла да сложа 235 55 18  или 225

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вчера и аз минах през този етап на с-ката сложих пружини от обикновената 4.2 299кс разликата отзад е една намотка обаче сложих и около 10мм подложка от лентата която колегата (crash77) спомена, с газова съм и пак отпред разстоянието от гумата до калника е 4 пръста отзад 2 - 3 горе долу  :wall: та според мен трябва поне 2 см подложка за да се коригират нещата само за самата смяна отзад е някакъв ужас не можах да вкарам 2 скоби за пружини и се наложи да отвивам страна по страна моста :wall:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега викаш, че трябва за минеш по целия път отново, за да добавиш още една подложка.:hilezh:

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не ми се говори :wall: ама то нещата са проба грешка и мисля да ходя до магазина за части да видя дали може да се изрови някоя подложка по размер не да си играя с тия ленти

Редактирано от dmxkris
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

 

Аз си взех подложки с дебелина 4 см и 2 см.

Довечера ще ти пратя снимки.

Другата седмоица ще я вкарам в сервиза и ще ти кажа кои са станали.

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря мисля, че обаче с 4ворката ще е трудно да се вкара и ще се вдигне много е зависи и пружините какви са ти де

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм щастлив вече :) новите пружини са от ауди а8 д2 97г  4.2 299кс високи са около 310мм. и подложка от 2см. и сега на всякъде отпред и отзад разстоянието между гумата и калника ми е 4 пръста не съм я мерил с ролетка за това, това ми е сравнението :) използвах гумени подложки от транспортна лента които изрязах.Според мен няма как да се сложи повече от 2см. защото оригиналната подложка няма къде да лежи смисъл издадената част от купето няма да влезе в оригиналната подложка и ще стане опасно може да изплесне пружината обмислям и по-добър начин да се направи нещо като фланец при стругар и тогава няма да има проблем и ще си е като заводски,но това по натам че хамалогията е страшна :) Снимки нямам :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам как е при 8-цата ама при мен много лесно се свалят амортисьора със стойката и пружината и после натягам със скобите и готово няма никакъв проблем.Аз съм сложил само една подложка дебела 1 см. и се изравни с предницата понеже след монтажа на газта клекна отзад и ме дразнеше много .Първо сложих две  подложки от край ,но се вдигна много спрямо предницата и разглобявах втори път.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...