Recommended Posts

колеги здравейте, искам да попитам няколко неща за тия климатици диавия дето са слагани по Италия , понеже моя не работи и релетата му са разтопени
1.има сега една на моргата с такъв климатик, дали да не ида да й го сваля, защото като отида на майстор и той ми каже че о моя компресор нищо не става, да си имам още един резервен, който не е гаранция че ще работи но все пак.
2 препоръчайте моля, майстор който се е разправял поне с два три такива и разбира от тия диавии, или поне някой колега който има такъв и е ходил при майстор и му го е направил 
3 казаха ми да гледам на този който ще го свалям да бъдел с фреон Р134, щото иначе никъде нямало да ми го напълнят,
4 някои колеги ми казаха че охлаждали доста добре а някои ми казаха че ги предпочитат пред оригиналните 
вие какво мнение ще изкажете по тези въпроси 

Нищо "по-добро" няма в тия климатици, бюджетно решение без особено качество. След като имаш достъп до морга, вземи си свали един истински климатик, изкорми т'ва недоразумение и слагай оригинала. Т'ва с "подоброто" е лаф за лека нощ.

Edited by NIKO

И не е проблем,ако системата е била на R12 да се обърне на R134.

Правел съм навремето на б4 диавия работи прекрасно моя компресор изстърваше от шибъра на компресора, на 3я ти въпрос няма б4 с р134  като никакъв не е проблема да се налее изсмуква се всичкото минерално масло от р12 и си се зарежда с различен грама от р12. Всеки кадърен хладилен техник ще ти го направи има 3-4 релета пресостат и датчик за обединяване не е космос..Ти не си я карал никъде и предполагаш само иди да ти я видят. 

Моята кола беше с R134a - Audi Coupe 09.1994год. оригинален климатик на Zexel. Имаше привличаща внимание жълта лепенка от вътрешната страна на предния капак с предупреждение ,че климатика е с R134a.

50 minutes ago, caro said:

оригинален климатик на Zexel. 

С колко прозорчета е управлението му?

Писах климатик -не климатроник.За кои прозорчета питаш?Иначе управлението беше  това:

5b56e4ec40f55_1(8).thumb.JPG.3014d77600b46700947f7d75f4f6a90b.JPG

Edited by caro

:hilezh:

Оригинален климатик Zexel. Вероятно е била с компресор на тази марка. Дизелова ли е била колата?

Edited by autoasist

Къде си виждал дизелово Купе? Компресора и маркучите бяха Zexel.

След 93-94 год. минават на р134. Моята е края на 92ра и е с р12, но ми го заредиха с р134 преди 10 години и ме съм го пипал повече. Оригиналният климатик си остава най-здравото нещо в тази кола.