Jump to content

Слабо неравномерно притрисане на празен ход


slona

Recommended Posts

Здравейте,

какви според вас са възможните причини за слабо неравномерно притрисане на празен ход?

Двигателят е АБК 2.0Е 115 к.с. Колата няма газова уредба.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смуче неотчетен от дебитомера въздух (провери всички вакуумни маркучета и гофрирания маркуч на дебитомера), самия дебитомер, някоя пикаеща дюза ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Освен визуално и с разглобяване, може ли проверката за вакуумна утечка да се извърши ефективно с някакъв спрей?

Някой правил ли е такова нещо - със някакъв спрей?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Възможно е е дебитомера да е износен вече, както и да има драма по запалителната система.

Изпратено от моя BENEFON SIGMA GOLD с любезното съдействие на MOBIKOM

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По запалителната система вероятно няма драма, защото неодавна всичко е сменено.

Кабели, свещи, палец, дистрибуторна капачка - сменени. Само бобината я менкам с една втора употреба, от време на време. Само там ако има някой подводен камък...

Преди половин година колата ми спря. Смених бобината с една стара, вървя 1 седмица и пак спря, после върнах старата и тръгна. При тия интервенции пипах само 2 неща - бобината и буксата на синия датчик - мерих му съпротивлението - веднъж премерих, че е в норма , второ мерене извън норма, трето пак в норма,...накрая реших, че мултицета ми е скапан и спрях.

Редактирано от slona
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре тогава, сложи си свещи на колата и тогава пробвай пак как работи.

Изпратено от моя BENEFON SIGMA GOLD с любезното съдействие на MOBIKOM

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На свещите и кабелите Беру пишеше Made in France, а на дистрибуторната капачка и палеца пак Беру - Made in Germany.

За мен това е достатъчно, но тъй като за колегата Муцев не е, тогава да каже кои свещи са по-добри от Беру, защото аз не знам?

Редактирано от slona
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз със скромния си опит съм разбрал, че каквото и да е направено у Франция, все е за боклука. Можеш да пробваш с едноелектродни свещи NJK made in JAPAN, кабели тоже NJK, а за капачка и палец можеш да се ориентираш към Бош. Това е по отношение на запалването.

И пак да кажа, че е напълно възможно драмата да идва от износен дебитомер.

Поздрави!

 

 

Sent from my BENEFON SIGMA GOLD powered by MOBIKOM

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съгласен съм, че може да е от дебитомера, но понеже стана дума за запалване, питате какви са свещите и аз отговарям.

А иначе по каталог за двигател АБК се препоръчват 3 електродни свещи. А и италианеца преди мен беше сложил такива. Защо тогава да сложа едноелектродни?

Аз свещите съм 96 % някъде сигурен, че притрисането не е свързано с тях.

Не съм съгласен също и, че японците разбират повече от французите, но това е предмет на безпредметен разговор.

Редактирано от slona
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти питаш от какво е претрисането, аз отговарям. По отношение на това от какво разбират свиркаджиите ,каквото съм казал е на база опита ми. Не ангажирам никой с мнението си.


Sent from my BENEFON SIGMA GOLD powered by MOBIKOM

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти още малко ще му кажеш и най-скъпото масло да си сложи. Чак пък и кабели да си купи NGK. Аз съм с кабели Beru на тая и предишната кола. Никакви проблеми. Само свещите смених с такива, каквито бяха преди - NGK.

Редактирано от 6matkar
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 12 часа, Муцев написа:

Ти питаш от какво е претрисането, аз отговарям. По отношение на това от какво разбират свиркаджиите ,каквото съм казал е на база опита ми. Не ангажирам никой с мнението си.


Sent from my BENEFON SIGMA GOLD powered by MOBIKOM


Ицак, няма смисъл

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...