Jump to content

Покупка на 3.0 TFSI


Recommended Posts

Здравейте.От дълго време обмислям продажбата на дизела,и покупка на фейса със въпросния мотор.

Имам няколко въпроса,и който има от опит информация,бих бил благодарен да драсне 2 реда.

Та за подръжката предполагам , че не е много по-различна от 3.0 ТДИ,но все пак...

Автомата добре познатия ZTF ли е , със типичните проблеми за годините си ?

Има ли проблем със помпа високо налягане , като на малките ВАГ мотори ?

Обслужването на вериги и нещата около тях като на ТДИ-то ли е ?

Абе общо взето разбрахте на къде бия .. 

Благодаря предварително !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Обслужването като суми е г/д идентично с 3.0тди. Има драма с помпата за високото, но тя не струва кой знае колко, ако имаш добри отстъпки. Автомата е ZF, и при засилване, много често се случва да загине безславно. Като разход, градско в тежък трафик, е около 17/18. Магистрално, с каране до 160км/ч е около 9. За мен, това е най-добрия мотор, слаган в това купе. Имах 3.0тди, след това си взех 3.0тфси, продадох го защото нямаше екстри, и си взех отново 3.0тфси с почти всичко наредено. Няма да сгрешиш, но колата си иска добър джоб и механик който е съвестен. Задължително смяна на свещи и бобини след като я вземе и всмукателния колектор за земята за да се изчисти нагара. Караш, сипваш и се кефиш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Автомата държи до 1000нм, не знам за какво безславно загиване говориш (вероятно човека говори за C7), а не някоя по-стара генерация.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 6 часа, Prophian написа:

Здравей, в подфорум на "Какво ауди да си купя" сме ;)

 

Темата беше преместена тук. Преди това беше в подфорума на 4F.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...