Jump to content

Audi A4 B8 2.0 TFSI Quattro Проблем с автоматикът


Chavdar1231

Recommended Posts

Привет!

Нов съм във форумът и незнам дали това е повдигано вече на въпрос ( търсих но не намерих точно това) 
имам проблем със скоростите на въпросният автомобил Ауди A4 B8 2.0 TFSI Quattro 211к.с.  7 скоростна автоматична кутия.

от 1ва до 7ма колата си изрежда скоростите прекрасно, но когато започне да сваля предавки примерно от 2>1 , 3>2>1 се чува  тропане от автоматикът и когато вече колата не е в движение  на таблото излиза следната грешка Gearbox Malfunction you can continue driving  в този момент колата губи 1ва, 3та, 5та, 7ма предавка, Гася колата и после като я запаля всичко си работи напълно нормално, закачих колата на VCDS  вади следната грешка.

P187B Engagement not successful 

Мехатроникът е ремонтиран от ауди преди 29 000 км, масло и филтри са сменяни преди 5 000 км.

Проверих буксата намираща се отгоре на самата кутия - не е мокра нито стопена - както се случва доста често при тези кутии, по наблюдения от други форуми.

Преди около 3 седмици правих осноовен ремонт на двигателя поради висок разход на масло - майсторът ми каза че маховикът и вероятно съединителите са за смяна.

Също така съм забелязал че когато сменям от P към D и от D към R  има едно придърпване на колата, рязко за много кратък момент.

Въпросът ми е - това може ли да е причинено от тях или проблемът се дължи на нещо друго, понеже нежелая да инвестирам в нов маховик и съединител и да се окаже нещо друго.

Благодаря Предварително.

81604042_2837494536275191_951484218414727168_n.jpg

82771347_2837494542941857_1747474557536567296_n.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://multitronic-box.com/contact

 

Не знам какво очакваш да чуеш, като го "преслушаш"... кутията ти е готова за глътне едни 4к лева веднага (нов съединител + каквото още изскочи) ... щом  са ти казали че и маховика тропа, сумата върви нагоре.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...

Здравейте, да ви попитам харесал съм едно ауди а4 2.0 tfsi куатро, автомат 2014 г., но не мога да разбера каква е кутията s-tronic или tiptronic  и 211 к.с. или 225 к.с. е? Ако някой помогне ще съм благодарен!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако е с 8 скорости е tiptronic, ако е с 7 e s tronic, стига да е наистина Quattro колата, че иначе може и Multitronic да е.

Относно мотора, дай кода и ще видим.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Това намерих за код на мотора, Engine code: CPMB

А за скоростната кутия излиза, че е 8 степенна и tiptronic

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On 5/3/2020 at 12:16 AM, Army said:

Здравейте, да ви попитам харесал съм едно ауди а4 2.0 tfsi куатро, автомат 2014 г.,

Фейсовите американски коли са със ЗФ кутия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...