Jump to content

Смяна на ключалки


Frozen1

Recommended Posts

Здравейте.

Имам следния въпрос:

Подозирам, че ключалката на багажника ми е сменена. Ключът ми влиза, но не върти.

Въпросът ми е има ли как да се напасне така, че да мога да отключвам/заключвам багажника?

Не винаги централното ми работи и отварянето му е невъзможно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И при мен е така с ключ не става.

 Но след презапояване на платката на централното, се появиха плафоните и вече заключва и отключва всеки път.

 Ако проблема не ти е в графитено колело, другото се оправя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тапицерията е остаряла и ще ти се изпочупят щипките. По точно захваащането на щипките.

Редактирано от Malkata bulka
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди години и при мен беше станало така. Ключар я раздвижи и работеше. От няколко месеца пак е така. Нещо вътре клеясва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 7.02.2020 г. at 5:26, bobitur написа:

И при мен е така с ключ не става.

 Но след презапояване на платката на централното, се появиха плафоните и вече заключва и отключва всеки път.

 Ако проблема не ти е в графитено колело, другото се оправя.

Плафоните си работят когато искат. В купето де. Централното и то ту работи, ту не. Нямам проблем с прозорците или нещо. Имам наблизо голф 3, ако е проблем мога да пробвам и колелото от него. Благодаря. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Със седанче съм, иначе времето още не ми позволява. Надявам се проблемът да е в централното и да се оправи, че не ми се занимава със сваляне на брави и прочее да оправя плафоните и съответно ключалката на багажника.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Презапояваш всичко около средната част на платката и буксата с двата големи кабела. Аз първо презапойх всичко в средата, но като се загледах във въпросната букса на минуса беше паднал калая и предполагам от нея е бил проблема. Не всеки път работиха плафоните и централното, но като хлопнех някоя  от вратите се оправяше. До следващото засичане.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...

Проблемът с централното е следния: заключвам с ключ и се заключва само вратата, а не всичко останало.

Отварям някоя врата, затварям я и после работи. Понякога пък сутрин като отключвам се отваря само предната врата. В последствие при отварянето й чак тогава се отключва всичко. Някакви идеи какъв би бил проблемът?

 

Същото е и с алармата(сложена е преди мен), понякога като заключа се чува сирена и не заключва, друг път си работи. Същото и при отключване.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Отвори модула и погледни графитеното колело, ако е здраво презапой всичко в средната част, на платката и куплунга С двата кабела.

 Може и релето, в самия модул да е дало фира.

 При мен имаше и проблем с плафоните в купето, но от алармата(афтермаркет), не заключваше всеки път централното, но никога не ми е заключвало само една врата.

Редактирано от bobitur
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Едната врата се заключва понякога само от централно с ключ, а иначе същия проблем като твоя с алармата - включва се, а не заключва. Дали тази цялата алрма, която е сложена не бърка нещо електрониката?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен е някое от релетатата(мисля, че бяха две), които са в самия модул на цантралното. Понякога успява да отлепи, друг път не. Модулът се намира в багажника отдясно под стелката, обвит е с дунапрен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледах го модула, дори преправях всеки пин, колелцето е здраво, работи си. Ще пробвам с бушона да видим как ще е или просто ще я махна. Тъпото е, че виждам къде са навързали кабелите за алармата, но никъде не намирам нейният модул. Странна работа. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен релето в модула е едно и него презапойх, но не мисля да е проблема в него, по скоро масата на централното се губи. Под мокета на пасажерската седалка се събират всички маси за плафоните.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оправи се. Беше отказала тотално. Чуваше се релето на централното, обаче никакъв въздух, свалих, презапоих, после без да искам я ударих докато я намествах в багажника и тя тръгна. Със сигурност проблемът не е в маркучите или кабелите. Може просто да й е дошло времето.

 

Иначе наскоро четох една тема, но я загубих... как да вържем бутон за централно като този

710600991507976533.jpg

в кола преди фейс. Дали беше тук или в темата за А3, не съм убеден, но колегите твърдяха, че заключването преди фейс става по един кабел, докато това при фейс по два (или обратното). Та, ако някой знае темата, ще му бъда благодарен. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом си я ударил и е тръгнала, най-вероятно са точно релетата. Имах същия проблем(понякога се отключваше/заключваше, но по-често не работеше). Котвата в релето залепва и при удар с отвертка по корпуса сработваше. С презапояване няма как да се оправи, аз смених релетата и вече 3-4 години не съм имал проблем.

IMG_20160626_183445.jpg

Редактирано от Mo0ny
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ти.

Интересното е, че сега махнах кората от багажника вдясно, оставих помпата и си работи, не е мръднала. Не знам дали кората нещо притиска някой кабел.

 

Единственото, което се случва е, че понякога се отключва шофьорската врата и щом я отваря се отключва цялата. Но рядко.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проверени са. Кабелите също. Всеки един пин с мултицет. Работи си.

 

Нали знаеш как като заработи помпата издава един звук като "тръгне" вакуумът. Е, този звук не го издава. Просто се чува как клика като реле. И после като ударя самата кутийка отстрани вакуумът тръгва и работи. Мислех, че съм оправил този проблем, понеже месеци наред го нямах и сега отново.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...