Jump to content

Въпрос относо джанти


G_P

Recommended Posts

Здравейте, 

 

Някой има ли опит с използването на 19'' джанти на J7?

Купих си такива за летните гуми, но максимума им според таблиците е 225, което като за 19-ка не съм сигурен дали не малее...

 

Ако някой ползва 19ки J7 на 225/45 ще съм благодарен ако сподели как се държи колата, че се чудя дали да не търся размяна за 8/8.5J.

 

Поздрави, 

Жоро

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оригиналните джанти са 8.5Jx19 ET43 или 45 размера на гумите е: 255/40/19. Това 7Jx19 ще седи като подарено ... особенно ако е с ЕТ над 26.

Точно така за 7J джанта максимума е 225. За да запазиш диаметъра трябва да сложиш гуми 225/45/19. Ето ти малко информация относно оригиналните джанти.

 

Накратко по-добре търси други джанти. За протокола оргиналните 17-ки са 8J и ЕТ39 ;)

 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

Приятели, сдобих се с много красиви 18 инча джанти и искам да ги сложа но проблема е че тяхното ЕТ е 45 а на сертификата на колата пише че трябва да е ЕТ39.

Всичко останало отговаря т.е спецификацията на джантите е 8Jx18H2, 5x112 но ЕТ е 45.

 

Какво мислите дали е проблем че ЕТ се различава с 6 милиметра? 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моето мнение от Професионална Гледна точка е че Ако колата е дават ЕТ39 Ще Бъде Ок с по Ниско ЕТ примерно ЕТ35 или 30...!!!Това ЕТ45 от Зададените Заводски Влиза още 6мм Навътре и Най малкото ще Изглежда Грозно,а има дори Малка Вероятност да Опре в Спирачни Апарати Отпред Зависи колата с Кой Мотор е,Може и в Амортисьора което е по Малко Вероятно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Reactiv Надявам се, че джантите са станали понеже в бързината съм прочел, че искаш от да минеш от ЕТ45 на ЕТ39. Ето един много добър сайт: https://www.wheel-size.com/calc/ wheel-size.com за сравнение на джанти гуми и т.н.

 

Всичко което е написал @Auto_Tex е точно така ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 12.04.2020 г. at 9:55, norwey написа:

Колега, вие с продажбата на джанти ли се занимавате?

Вносител съм на Джанти от Доста Време.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ам питайте бе, колега.... 🤣

@Auto_Tex е точен. Вече сме уточнили кои Жанти да ми приготви.

Първата работа като/ако се върна е да го посетя...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...
На 11.04.2020 г. at 13:55, Auto_Tex написа:

Моето мнение от Професионална Гледна точка е че Ако колата е дават ЕТ39 Ще Бъде Ок с по Ниско ЕТ примерно ЕТ35 или 30...!!!Това ЕТ45 от Зададените Заводски Влиза още 6мм Навътре и Най малкото ще Изглежда Грозно,а има дори Малка Вероятност да Опре в Спирачни Апарати Отпред Зависи колата с Кой Мотор е,Може и в Амортисьора което е по Малко Вероятно.

Днес ми пристигнаха гумите от Autodoc.be и вероятно утре ще мина през сервиз за гуми и ще се разбере дали опира или не... т.е риск печели - риск губи.. :D

Преди малко смъкнах задната гума и поставих на нейно място джантата и никъде не опираше иначе колата е с малкия мотор т.е 2.0 TDI 163pk и не знам дали малките и големите мотори имат разлика в дисковете.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On 2/26/2020 at 7:38 PM, G_P said:

Здравейте, 

 

Някой има ли опит с използването на 19'' джанти на J7?

Купих си такива за летните гуми, но максимума им според таблиците е 225, което като за 19-ка не съм сигурен дали не малее...

 

Ако някой ползва 19ки J7 на 225/45 ще съм благодарен ако сподели как се държи колата, че се чудя дали да не търся размяна за 8/8.5J.

 

Поздрави, 

Жоро

Колеги, здравейте! 

 

Замених джантите по-горе с 8Jx18H2, ET25. 

Въпрос: ЕТ25 OK ли е или ще "излизат" прекаленно на страни? 

Иде реч за А6 4G? 

 

Поздрави, 

Жоро

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оригиналните 19-ки са 9J и ЕТ32

Оригиналните 18-ки са 8.5J и ЕТ32

 

Не би трябвало да има драми с 8Jx18 и ET25 ето и лека илюстрация тук.

 

Редактирано от P_PETKOV
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Привет, 

Мерси. За съжаление обаче, не сработва линкът към илюстрацията.

Поздрави! 

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...