Jump to content

Скоростна кутия разбъркани скорости


Mirokaradjov

Recommended Posts

Здравейте колеги, проблема ми е следния. Дадох на един майстор да ми смени скоростната кутия, сменил я е но сега скоростите са наобратно и незнае на какво се дължи това, ( 1ва на мястото на 2ра, 2ра на мястото на 1ва и така нататък) Ауди а4 б6 1.9 тди 131кс кутия съм взел от абсолютно същото Ауди 6ск същия мотор. Някой знае ли какво е объркано.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако не е същата няма да пасне карето, видях колата от която я свалиха

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да не би предишния собственик на "новата" кутия да е искал да са наредени по този начин и някак си да ги е пренаредил? 😕

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

те на десен волан кутиите са си същите, нещо друго е...

да не би по някакъв начин механизмът между лостът в купето и самата скоростна - някакъв лостов трябва да е - да е сложен наобратно/грешно?!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пошегувах се.

Най-добре този, който е сменял може да каже. Видял е всичко при смяната и може да предположи откъде е.

 

Може би трябва да се види на колата, от която е свалена, механизма на лоста. Ако е напълно идентичен няма как да се получи. Сигурно има някаква разлика. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Май доста съм позакаснял, но се опитвам да бъде полезен! Освен, че кутиите не са еднакви на едни и същи двигатели (макар, че пасват) има разлика и в привода от скоростния лост! За целта е трябвало да си вземеш и целия скоростен лост, щанги и шарнир от колата от която си свалил и кутията!

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...