Joretoo57

Тампони двигател

Recommended Posts

Преди няма и месец ги смених и двата тампона на двигателя ,два са ,с оригинални,500 лева е единия,и 60 лева труд.Бяха тотално разпрани,а грешки не ми даваше.

Аз съм ги сменял също, само оригинални! Трите тампона са 1000 лв.

Тези двата са.Третия да не е един от стиропор за 20 лева,имах такъв,но не се сещам на тази кола ли беше.

IMG-2cd32976e49da34568158b260568df2c-V.jpg

Скоро не съм влизал  .. да този отпред ама ти си ги сменил предполагам вече :) ..

Абе някой знае ли на какъв принцип работи този тампон, някакъв клапан ли има и каква роля играе?

..

Обикновен тампон комбиниран със електромагнит, който като го притисне го прави по-твърд, а като го отпусне го прави по-мек.

На схемата е дадено ясно мисля.Клапана затваря или отваря една камера към атмосферата,с което втвърдява или прави мек тампона.Вътре тампона е пълен с етилен гликол мисля,че беше.Качвам и две снимки как изглеждаше моя спрямо новия.Колата ми е 2011г и честно казано след смяната на двата тампона разликата е огромна.Според мен това е нещото с най осезаем ефект ,което съм сменил по колата :) 

40Venginemounts.jpg

IMG_5218.jpg

IMG_5154.jpg

IMG_5157.jpg

Имам следния шум в копето и лека вибрация казаха ми че е от тампона  даже ми показваше грешка смених тампона и пак остана шума между 1200 и 1800 оборота 

@nikolay80 Kато гледам каква разлика има от новия и стария във височината на гумената част се разколебах от идеята си да сменя само левия.Някой с опит в тази посока ? :))

На 16.10.2021 г. at 13:36, nikolay80 написа:

На схемата е дадено ясно мисля.Клапана затваря или отваря една камера към атмосферата,с което втвърдява или прави мек тампона.Вътре тампона е пълен с етилен гликол мисля,че беше.Качвам и две снимки как изглеждаше моя спрямо новия.Колата ми е 2011г и честно казано след смяната на двата тампона разликата е огромна.Според мен това е нещото с най осезаем ефект ,което съм сменил по колата :) 

40Venginemounts.jpg

IMG_5218.jpg

IMG_5154.jpg

IMG_5157.jpg

Да разликата и при двата беше такава във височината.И това при положение,че мотора е лек 2.0TDI и колата е 2011г.При 3.0TDI и кола 2005-2006 положението вероятно ще е още по-зле!

Sent from my iPhone using Tapatalk

Аз сложих ляв и десен Febi доставени от Intercars на моята и на още 2 приятели съм слагал същите. Никакъв проблем, много добре се представят.