Jump to content

Мирорлинк mmi 2g


zdrash

Recommended Posts

@zdrash: поръчах, както говорихме, но имаха един в наличност, затова се проточи :)

 

разръчках малко андроид тв бокса. Не съм apple фен, но всеки път, когато хвана андроид, не се очаровам.

Исках apple tv, но везните от всякъде се наклониха към андроид. Ако не ме кефи, ще го оставя вкъщи, че a1 xplore tv не върви на телевизора и ще е само за това. 

 

Върви добре, няма по-нов ъпдейт, с някакъв от 02 Nov 2020 е. Има настроен fota server, но ми каза, че е с последна версия.

 

Положителното:

1. има някакъв app AirPin Pro, без проблеми правя screen mirror от iPhone, но waze отново влиза в странен режим и се показва само на тв бокса, а екрана на телефона е черен.

 

До тук с положителните неща за него. :D

 

1. не иска да се върже за телефона ми през wifi.

2. hbo go казва, че не е чувало за подобно устройство и да продължа на свой риск, като натисна да продължи, иска да се рестартира app-a и да съм си проверил мрежата :)

3. waze не бил compatible с това устройство...май ще трябва през apk file да го инсталирам?

572E8FE8-BC2E-41BA-9FE6-EE51E259AF42.jpeg.e70e434637f5593e204e8f030d108ec7.jpeg

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

3. Settings -> Apps -> Google Play Store -> Clear cache или Clear All Data.

 

На бокса за който ти бях писал преди се инсталира без проблем, така че не виждам друга причина.

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

един бъг по-малко - връзва се за всеки wifi, но не трябва да има боднат lan кабел. Помислих си го.

 

Не става с чистене на кеша и данните, поне за сега.

Даже веднъж го ресетнах целия бокс до default settings.

 

баси и кошниците са тези тв боксове... :D

п.п. има преинсталирано kodi, което ми допада

п.п.2 инсталирах waze през apk, с друга версия на HBO GO за android tv - си тръгна ок.

 

и трите бъга до сега са разрешени :) просто очаквах да тръгне всичко и веднага...

Редактирано от OvivO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това ли е твоето: цък?

 

Мисля да си взема едно, защото другото го подарих, а пък ми трябва за програмиране. Можеш ли да провериш дали е рутнато (цък!) и дали има проблеми с откачане от Wi-Fi?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дай цяла снимка на екрана. Искам да видя дали вижда ГЛОНАСС, Галилео и БейДу сателити или само GPS.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Само gps и sbas светва за момент. 

 

Това Baudrate на колко трябва да е сложено ? Въртях всички зададени без успех. 

Редактирано от zdrash
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е идеално, но за навигация в кола става. Иначе ако ги ловеше всичките щеше да работи и от стаята. 

 

Относно Baudrate-а, от GSP Connector като идеш на Терминал ако вървят NMEA съобщенията значи си работи и няма нужда да го сменяш.

 

521307985_Screenshot_20210327-122922_GPSConnector.thumb.jpg.d007a5bbadcda5af45d5dc3d02b04f84.jpg

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

8 hours ago, CVT said:

Това ли е твоето: цък?

Мисля да си взема едно, защото другото го подарих, а пък ми трябва за програмиране. Можеш ли да провериш дали е рутнато (цък!) и дали има проблеми с откачане от Wi-Fi?

същото изглежда, но от друг магазин. Имаше опция от Белгия и дойде супер бързо, поръчах го на 20 март късно вечерта, вчера дойде :)

tv box x88 pro

много ревюта и поръчки - 4.7 1999 Reviews 3384 orders

$47 4GB RAM, 64GB disk. 

 

Ще го проверя дали е root-нато и ще пиша. За wifi - вчера като му махнах лан кабела, се върза без проблем за домашния руутър и за iphone hotspot. Не прекъсваше, но и не съм го ползвал много.

Вероятно руутването е и причината да не ми работи xplore tv go. Плейвам си предаване и ми изписва DRM error, четох по форуми, че разработчици вкарвали защита, да не им се рънкат приложенията на рутнати устройства, но с някакъв magisk manager можел да се скрие root. Хич не ми се забърква за такива неща в такова дебъгване и фиксове...😬

 

image.png

 

@zdrash: читавите gps устройства за tracking - са си с перфектно gps accuracy и с 14/15 сателита, но обикновено ловят и glonass. С това изкарване навън, ако се налага, тази пръчка отива към някой шкаф. Ще се вика някой по-читав модел. Аз мисля поръчах същото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колкото повече различни системи поддържа, толкова е по-точно. Също е добре да не е в корпус на флашка (няма място за добра антена), а да е в корпус на GPS антена с лепенка. Нещо такова би било идеално за кола: цък!

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Навън на 57600 тръгна.

Пръчка е явно. Ще го пробвам в колата да видим, но glonass няма, само gps и sbas.

За 1.64$  толкова :)

Редактирано от zdrash
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@CVT: нямам опит, но като гледам не е root-нато?

 

дойде с инсталиран netflix и там си върви всичко супер. Гледам си филми и то с много добро качество.

 

До тук не ми тръгват две неща, които исках да имам и това ме дразни :)

 

1. xplore tv go - DRM issue при пускане на предаване, тук четох, че е заради рутнато устройство, но това май не е и е странно.

 

2. hbo go - не тръгват филмите при пускане - мисли, мисли и дава, че има грешка, retry и пак така. В началото не стигах въобще до плейване на филм, умираше по-рано, но инсталирах hbo go for android tv и съм малко по-напред.

 

19302568-09D4-4577-A2AC-CE625589B415.jpeg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, не е рутнато. Точно това объркващо съобщение показва Root Checker и на моя телефон.

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам какво си взел за 2 лева, но даже и в Алито няма толкова евтини. А и във флашка няма как да се събере добра антена. Тя трябва да е широка поне 2,5 см за да приема добре. Вземи си като това от линка който дадох по-горе.

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

BGN 6.11  25%OFF | VK172 GPS VK-172 GMOUSE USB GPS Module GLONASS USB GPS Interface Navigation For vk 172 Car
https://a.aliexpress.com/_msp8L7d

Това съм взел.

Сега поръчах от това което си дал за 10.7$ .

Ще видим след два месеца как е с него :) ( пише че ще го шипнат след 12 дни)

Редактирано от zdrash
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Докато чакаш можеш да махнеш пластмасовия корпус на това евтиното да остане само по платка. Би трябвало да хваща повече сателити без кутийката, но точно с колко не мога да ти кажа.

 

Намерих как изглежда вътре: цък!

 

Антената не изглежда зле но си е малка. Също трябва да гледа нагоре при включено положение. Демек, USB-то трябва да е включено така че двете дупки на буксата да са отгоре. От другата страна на платката има и батерийка, виж да не окислила всичко наоколо.

Aviation-Vehicle-Positioning-Receiver-G-

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...