Jump to content

Мирорлинк mmi 2g


zdrash

Recommended Posts

@OvivO Щом нямаш грешки по оптиката значи си работи ТВ тунера, ако не се оправи със зеленото меню вероятно не е кодиран правилно самия MMI защото той отговаря какво да се показва в менюто и какво не. Т.е. дори и на изгорял тунер пак ще се показват AUX-овете, просто няма да работят.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Stereo Aux In ми беше от преди активирано, аз го деактивирах тези дни, за да не се бърка уж, ако е свързано с DSP и aux там.

Сега с лека надежда пак го активирах, рестарт на ММИ - тц.

Активирах RVC и рестарт на ММИ - тц.

В друго меню намерих и Video inMotion активиране, пак не стане, върнах си ги.

 

Благодаря на всички включили се по темата! Доста я разводних. За сега чакам: да сложа фбас хеда, евентуално и друг тв тунер. Ще пиша при развитие. След това съм набелязал фаза 2 и 3, като едната със сигурност е камера за задно виждане. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно HeadUnit-a (неговата кодировка) определя дали да се показват AUX-овете или не. Т.е. като го смениш ще трябва пак да го кодираш ако не ги е извадил някой преди теб. Иначе опцията RVC е за задна камера - Rear View Camera. Вече ако си с BOSE там нещата са драстично други и е много вероятно да не можеш да изкараш AUX-овете.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1 hour ago, VBI said:

Точно HeadUnit-a (неговата кодировка) определя дали да се показват AUX-овете или не. Т.е. като го смениш ще трябва пак да го кодираш ако не ги е извадил някой преди теб. Иначе опцията RVC е за задна камера - Rear View Camera. Вече ако си с BOSE там нещата са драстично други и е много вероятно да не можеш да изкараш AUX-овете.

С Bose съм. Моят headunit явно не поддържа AV кодировка. Не я откривам. Това за Stereo AUX in - не е ли съвсем друго - за добавяне на aux in при DSP музика?

RVC знам, че е камера, но бе отчаян опит :)

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@zdrash След моите проблеми да изкарам звук от Андроидската мултимедия съм на 90% убеден,че наличието на AMI е от голямо значение,когато колата е с Bose. Въпреки,че тук става въпрос за TV Tuner,ми се струва че може би има връзка с това. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой слагал ли е афтър маркет камера брез да кълца факра кабела към хед юнита като руснака?

Установка камеры заднего вида с штатным TV — Audi Allroad, 3.0 л., 2007 года на DRIVE2

И иска ли да сподели схемата :) ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако имате на удобно място логове, можете ли да видите за А6 каква ви е версията на софта на headunit-а? 

При мен на MMI ми е 5570, а на самия HU без fbas: 4F1 910 732 D - да не би да е някаква супер стара, макар че явно е ъпдейтван MMI до 5570...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

най-накрая!!! :)

AV1, AV2 тръгват самички, само ако control head е с fbas! Поне при мен така стана!

 

CP няма, ако просто се разменят Q3 чиповете, като в клипчето от zdrash. След слагане ми извади CP и грешка за basic settings/adaptation, нямаше звук, но след като го кодирах и нацъках малко от настройките, всичко си тръгна. 

 

Благодаря много на @zdrash!, на @VBI и на @CVT :) и всички включили се в темата. 

Продължаваме напред!!! :hilezh:

 

A5D0E952-BEA0-4752-9DA9-49211A51C86A.jpeg.0912a7b176b1402a4d2a90a58cafde48.jpeg

 

Дописвам какво точно се случи след размяната на eeprom-а и включих headunit-a.

имаше две грешки в  HU - CP и no basic settings or adaptation. Нямах и звук - точно като при CP задействано.

Много се чудих защо така се случва при мен. Беше на немски менюто и всичко. Вкарах си все пак кодирането, както ми бе на стария (и да е английски), когато го прие и мина на английски - дойде звукът!

Влезнах при грешките и вече или ги изтрих или го нямаше. Така че явно в началото все пак ми се ошашка модула.

Това си го обяснявам по следния начин:

Данните от другата кола са били във флаша по някакъв начин. Като закачих модула, заради това е сработило CP. При рестарта или прекодирането, явно вече си е препочело чипът, който сменихме и CP падна, защото вече е разпознала собствен номер 

Редактирано от OvivO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

днес вързах и видео сорс - kodi на raspberry през RCA, без hdmi to rca.

Първо ми стана малко смешно :D , но след като настроих дисплеят и интерфейса, стана приятно, освен менютата на коди, които са много малки, както беше казал CVT. Ще пробвам и с друг skin.

 

Звукът е супер, картината - когато се гледа филм също става. Ще мисля какъв сорс да закача, android box е най-универсален и изпробван, но ми се иска да е нещо различно, но се губят многото appz.

37847C91-9BF0-4F92-B0A8-B8AEA6BC915B.jpeg.cfa99cf163cbc1270045035143a0d13f.jpeg

 

1503266F-789F-45BB-AD8D-C438DC04FB24.jpeg.9fa4cecd20d295e87c0bb96267bf8f5d.jpeg

 

и едно леко смачкано от dropbox видео:

https://www.dropbox.com/s/7i6zyn2y9xa516a/Video 1.02.21%2C 16 10 38.mov?dl=0

 

до тък тотал цената (без распберито) е ~290лв, с модулите, кабелите, букси, махане на CP, куриери. 

Много зависи как се намерят модулите, без отделеното време.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

подкарах го mirror от iPhone директно към pi под rasp os.

 

За съжаление този pi е най-много версия 3, трябва да го видя и се чудя дали да си викна 4, евентуално да е по-добре откъм производителност.

 

За самия mirror се сваля едно repo от github, малко пакети, build и с един скрипт го пускам on boot да си върви в бекграунд.

Трябва и pi да вдига access point, за да може телефонът да се връзва за него и да стриймва - това също се прави лесно.

 

вкъщи на тв или монитор изглежда супер, но в колата не е толкова добре, както и да кажем шибания waze влиза в някакъв странен режим, все едно е в car play :) Google maps тръгва нормално.

HBO go - не тръгна картината, a1 xplore tv - даваше грешка някаква. Явно аповете се усещат, че ги стриймвам и или гърмят, или влизат в друг режим.

 

Youtube пък си вървеше супер, но Kodi на libreelec бе с много приятен звук и лесни настройки за audio/video, а rasp os още не мога да го настроя - главни audio през rca, може и да е по-тежичка за pi3 с desktop версията и recommended packages.

 

Като цяло леко Kodi до тук повече ми харесва. Може би да пробвам firestick и как ще е с него. Накрая е ясно, че ще взема андроид бокс и толкова :)

 

Малко смачкани снимки, качеството не е супер, но и на снимките изглежда много зле, а на живо не е чак така :)

 

inception с камерата при mirror вкъщи

A7C4BF26-CB13-494A-B9A8-2621EB073066.thumb.jpeg.9f9d83b9e4b37d51495436d51003fc3b.jpeg

 

и в колата:

EEBC5B06-D143-445F-8305-467F54502DC7.thumb.jpeg.42cd65349b59594064114d447ccae47b.jpeg

Редактирано от OvivO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой ползвал ли е такова устройство?

https://m.olx.bg/ad/dgps-waas-egnos-msas-glonass-google-earth-usb-gps-risiyvar-adapter-CID360-ID8kWsS.html

Ще ми се да го бодна на андроид бокса и да ми върви waze директно от бокса.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да, определено е добре да си е автономно устройството и телефона само за директен миръринг. 

Би трябвало да се получи

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този обаче малко се престарава в надценката. В Алито са по 7 лева: цък!

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поръчах от алито - 3.69$ (6.15 лв са ми блокирали в картата) с доставката. Този верно добре го дава.

След месец- два като дойде ще кажа как е. :)

Кофти че като пусна waze през бокса - музичка йок. 

Може би все пак ще лепя телефона на джама.

Редактирано от zdrash
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

поръчах задна камера, вградена в цялата дръжка отзад.
Поръчах и gps usb module.

 

Дайте съвет за андроид тв бокс, който е добър, че ми писна от това raspberry :)

@CVT сподели, че неговия имал проблеми, не знам дали го е оправил с ъпдейт.

@zdrash: също сподели за неговия, че имал бъгчета, но то сигурно няма без такива, нали програмистите трябва да имат работа :)

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този за който ти писах (цък!) продължава да си е бъгав. Не може да се ъпдейтне с по-нова версия. Подарих го на баща ми и той го сложи в кухнята. Като им ходя да гости гледам Тубата от него, но от време на време си губи Wi-Fi и трябва да му дръпна захранването за малко. Понякога след ресета не хваща датата, и трябва да се ресетне още веднъж. Ще имаш ядове ако вземеш този модел със сигурност.

 

Бих те посъветвал да търсиш от магазин в България и ако не ти харесват да ги връщаш до 2 седмици, докато намериш перфектен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колегата @nicoldy ми сподели за 

 Xiaomi Mi TV Box S 4K Ultra HD Android TV 9.0 2GB https://a.aliexpress.com/_mPzGru7, намирам го за 107 кинта, само ме притеснява, че е с 2GB RAM. Xiaomi продуктите са добри за парите си, но не знам дали няма да му е малко рамта и до коя андроид версия се ъпгрейдва...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, OvivO написа:

поръчах задна камера, вградена в цялата дръжка отзад.

Ако си поръчал тази на снимката,бъди готов за модификации. Не знам комби или седан ти е колата. Ако е седан,значи няма да е тази. Но ако е комби, трябва да се запушва дупката за ключалката и бутона за отваряне малко трябва да се преработи. Аз като търсих не намерих друга и най накрая я поръчах заедно с Андроидската мултимедия. 

Untitled1-1000.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@lavatrice: някаква такава е, да, седан е колата и имам ключалка, затова гледах да е с дупка :)

тотално ли няма да стане за седан, пишеше авант, но мислих, че всичко си е 1:1... :(

да се опитам ли да канселирам?

Ти с авант ли си, поне картината задоволителна ли е?

тази съм поръчал:

BGN 45.21  27% Off | Car Rear View Camera Trunk Handle for Audi A3 A4 A5 A6 A8 A6L A8L Avant Reverse
https://a.aliexpress.com/_mqD7bcx

Редактирано от OvivO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...