Jump to content

Джанти/Гуми - Audi 4F C6; 3,2 quatro; 255 к.с.- 2007 г


SATURN

Recommended Posts

Здравейте, колеги,

 

купих си джанти  втора употреба 7JX17H2 ET40, като идеята е да ги ползвам за зимата. Старите ми бяха 7.5JX16H2ET45, но искам всички да са еднакви, защото летните ми са R17, а и резервната е такава.

 

Въпроса ми е, какви са най-подходящия размер зимни гуми за размер джанти 7JX17H2 ET40 за авомобил Audi 4F C6; 3,2 quatro; 255 к.с.- 2007 г. за да се избегнат всякакви проблеми?

След проучване в "нета" се оказва, по мое мнение ( не го взимайте за миродавно, затова питам. Може би бъркам), че са възможни :

 

1. 225/50/R17 - (летните гуми са ми такива, но не знам какво J - ширана и ET са джантите)

2. 235/45/R17

3. 235/50/R17

4. 245/45/R17

 

Гледал съм калкулатори, размери с какви джанти излизат от проиводител и т.н и малко се обърках.

 

Поздрави,

 

 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей, 

 

Благодаря за отговора! И аз се ориентирам, за този размер, но все ми се ще малко по-виски и по -тесни. Нали са зимата.

Между другото в този сайт (не знам колко е вярна инфомацията) са дали че всички модели ауди A6 от 2007 излизат с ширина 7J. http://kolalok.com/gumi-dzhanti/audi/a6.html

image.thumb.png.692d5a369e5a418e403d0ab91e2e10dc.png

Редактирано от SATURN
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не са всички със 7J, някои 4F-ки излизат от завода с 18 или 19, та и нагоре, така че...

Вземи си 225/50/17, но няма никакъв проблем и с 225/55/17, които са с идея по-високи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей, OvivO,

 

Благодаря ти за отговора!

Между другото току що свалих резервната гума да видя какъв размер са джантите.

 

Изненада: джанта размер 8Jx17 H2 ET 48 с гума 225/50/R17.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега излиза освен въпроса какъв размер зимни гуми да си взема за джанти 7J x17 ET 40 и дали, ако се наложи (дано не) да ползвам резервната, възможно ли е без никакъв проблем да кажем 50 км до първият гумаджия и магазин за гуми?

При положение, че примерно в момента на колата съм  с джанти 7J x17 ET 40 и гуми 225/50/R17 , а резервната е  8Jx17  ET 48 с гума 225/50/R17.

Питам, защото са ми казвали, че при quatro дори и само при  различни гуми, като износване, шарка на протектора да не говорим, като размер, може да има/да се създаде проблем.

16 minutes ago, royce said:

@SATURN Хич не е изненада, точно такъв е размера на джантата.

При мен са същите, но на Е38

Здравей,

 

А какъв размеср са ти гумите?

 

Редактирано от SATURN
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@SATURN: няма да имаш проблем, все пак гумите са си 225 широки, просто на J8 стоят по разпънати в края до джантата. А това ЕТ е разлика, но куатрото няма да го усети си мисля, какво остава за 50км.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1 hour ago, SATURN said:

Здравей,

 

А какъв размеср са ти гумите?

 

225/55 R17 - стандартния размер за модела.

По принцип 225 стои най-добре на джанта с ширина 7.5J.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

14 hours ago, OvivO said:

говоря за подобен ефект

 

866AC527-7AD2-4022-8D38-4A6C77CB173D.jpeg


Това си е защитен борд от гумата... и с “правилния” размер джанта се очаква да надстърчат така, съответно да пазят джантата

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз поне си мислех, че защото е по-широка джантата, стои по-издаден навън, но може да има специфика от модела гума, както и модела джанти.

Ако джантата е 7J, няма ли да седи по-вертикално надолу по линията на джантата?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Борда зависи изцяло от гумата - на едни и същи джанти сегашните ми континентали имат доста по-малък борд в сравнение с фулдата, с които взех колата и които изглеждаха като на снимката по-горе.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте.

 

Искам да благодря на всички за мението и отговорите!

В крайна сметака затова е форума. Иначе просто ще попитам гумаджията и той ще ми каже , че най-подходящи са тези дето ги има налични:)

И така да обобщя:

 

Всички (повечето) са мнение, че при следните условия:

1. за автомобил Audi  3,2 quatro; 255 к.с.- 2007 г.(не е all road,отбелязвам го, защото според мен, чисто визулано там са възможни по големи гуми/джанти. Не знам дали има такава модификация) 

2. с джанти 7JX17H2 ET40  

 

Най-добрия и възможен избор за зимни гуми са :

  225/50/17 или 225/55/17 (разликата е 5 мм във височината)- без това да доведе до никави проблеми:

1. при движение и/или в завой ( не опират в калници , подкалници, кори, и т.н. . , както и в окачването, щанги, носачи, шарнири, рейки....... части от окачването. (извинете ме за неточностите , но не съм спец. автомонтьор). Взимайки предвид широчина /височина на гума и дажанта (в комбинация) включително и изнасянето на джантите  ЕТ (ЕТ40 -12.89 см.)

2. без това да доведе до  значително объркване или грешки в компа и/или скоростомера.

 

Правилно ли съм разбрал?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@SATURN

1. Олроуд с 3.2 ФСИ бензин има

2. Виж тук долу:

gumi.jpg

 

За ЕТ и прочие, както и калкулатор гуми виж тук - https://www.willtheyfit.com/

Редактирано от royce
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On 10/6/2020 at 11:07 AM, Fr0sT said:

Борда зависи изцяло от гумата - на едни и същи джанти сегашните ми континентали имат доста по-малък борд в сравнение с фулдата, с които взех колата и които изглеждаха като на снимката по-горе.

да, не знам обаче дали няма влияние все пак и ширината на джантата.

Тези са 7.5 и бордът едва излиза над джантата. Онези са 8J и се получава добър ефект, но и производителите на гумите са съвсем различни на двата комплекта.

 

4A99D1B4-0C2D-4B08-9288-E7AE02D72A0C.jpeg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тука съм си запазил 1 снимцица точно по тоя въпрос (не помня от къде съм я намерил). Така че според нея за 7J идеалния вариант е от 205 до 215, а максимиалния размер е 225. Като тази табличка е по скоро генерална а не за конкретен модел. Относно 4фката, помня че наскоро бях търсих за нея с какъв офсет на джаните могат да се сложат, та ако правилноя помня беше от ЕТ37 до ЕТ45. 

 

e7ce06392f253b88.jpg

П.С. Впрочем като си зададе въпроса относно резервната група ме наведе на мисълта, аз като съм с 18ки, а резервната ми е 16ка, ако се наложи да я сменя и както ти се изрази за 50 км колко да се прибера или да стигна до сервизра дали би било проблем, защото не се бях замислял до сега.

Редактирано от n0pain0gain
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако си спазил размерите на 18"-те за гуми и на 16"-те - нямаш проблем, гледа се не цолажа толкова, а външния диаметър заедно с гумата.

 

7.5J и 8J - 225 си ги дават като идеална ширина на гумата.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

15 hours ago, OvivO said:

да, не знам обаче дали няма влияние все пак и ширината на джантата.

Тези са 7.5 и бордът едва излиза над джантата. Онези са 8J и се получава добър ефект, но и производителите на гумите са съвсем различни на двата комплекта.

 

4A99D1B4-0C2D-4B08-9288-E7AE02D72A0C.jpeg

 

Ако тази гума я сложиш на 8J джанта, която трябва да е с около 6мм по широка от всяка страна, борда на гумата съвсем ще се загуби под борда на джантата.

 

Иначе ето разликите в борда, според дизайна на гумата:

https://www.tirerack.com/tires/tiretech/techpage.jsp?techid=150

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...