Jump to content

SSD за стар лаптоп

Recommended Posts

Че каква е причината 120 да не намери нов живот някъде другаде. Аз лично на моето дете съм сложил 120-ка. А то си играе игри, свалят се филми, учи online и смятам , че поне засега не му трябва повече. Не виждам проблем. Но това вече си е личен избор. Аз за мен не бих си взел 120 и 240 , тук вече идва въпроса какво, ще правиш с този лаптоп. А и хайде да кажем, че е решил да даде малко повече пари, за да го използва след това, тогава трябва да гледа нещо по добро и пак отиваме на още малко пари отгоре, а тоя лаптоп и 50лв не струва. :)

Edited by venceslav_dimitrov

Както казва колегата, най - добре вземи 240 - ка, а стария хард му купи кутия за 20 лева и ще имаш и преносим хард диск.

120GB са си идеални, зависи и разликата спрямо 240GB.

Отделно - с едно кади старият HDD може да се сложи на мястото на CD-то и да се ползва и той за медия.

Колеги аз да ви попитам като давате такива акъли. Колко от вас са сменяли диск и по колко диска сте сменили. Гледате хората как да си купят все нещо по-скъпо, а не какво ще свърши работа. Да може човека и 1тб диск да си вземе , ама дядото като ползва 50гб все тая. Само ще си хвърли парите. А вие на вашите дядовци и баби какви дискове сте им взели? За стария диск на този 4-5 годишен лаптоп който нов е струвал 500лв. няма да говоря в какво състояние ще е. Освен за филми и музика за друго няма да става, защото едва ли някой човек, който знае какво прави, ще сложи на него нещо важно. Пък човека ако иска да си вземе и 500гб и кутийка за диск. Все тая.

Ако наистина е 15 лв разликата не виждам причина за такъв патос... Между другото и моят системен е 120 ГБ, но имам още масиви общо 7 ТБ.

Да разликата е толкова. Но има и друга разлика в това кой, ще го ползва. Въпроса е принципен не е за 15-то лв.

Защото и на мен ми викат трябва да се смени турбото. Сменят ми го колата продължава да си пуши. После трябва да се смени капака на клапаните , айде нов капак и колата пак си пуши. Значи някой като не е сигурен в нещо което казва по добре да не го казва.

Edited by venceslav_dimitrov

@venceslav_dimitrov: нещо запали много :)

ако е 15 лв разлика, аз бих взел 240gb.

Но и 120gb ще свърши работа на по-възрастен човек.

А не те разбрах за стария текущ диск на лаптопа, според теб за нищо не става ли?

Аз лично диск не съм сменял по принуда, но съм сменял дърти hdd с ssd и точно дъртото hdd на мястото на cd и лаптопа се държи много, много прилично вече много години така, а капацитетът се увеличава. 

Абе кви 15лв за двойно повече пространство, кви 3лв да гледаме Пулев, кви торби с цимент?!? Нека насича, то пък един мач.... нека има 30-40GB сбободни, дреме ми. И така си е повече от супер! 😎

И на мен не ми дреме кой каквото иска да си взима, ама в тоя форум всеки стана разбирач от всичко, най вече от коли. То затва майсторите ни са такива - Сменят наред докато умерят. 

Съветите за по-големия капацитет са си точно на мястото. По-добре е да има запас от капацитет, един път ще се наложи да изпразни някоя по-голяма флашка и 120-ката ще фалира. Отделно след няколко месеца, само от браузване ще се натрупат гигабайти излишни лайна. Да не говорим че SSD-то работи по-добре със свободни поне 20-30% от капацитета. И не на последно място, като има повече капацитет, броя на презаписванията се разпределя на повече клетки, което удължава живота им.

П.П. Вече 3 евтини SSD-та на A-data ми работят с години без да са умряли, или да си влошат работата.