Jump to content

Пробег ангренажен ремък и ролки


hergisvil

Recommended Posts

Здравейте.Притежавам АУДИ А4 Б5 1,8 125к.с. АДР двигател 1996г.На 21.02.2019г му смених вс ремъци (Гейтс) и ролки (Ина). В момента съм на 50000 км.Най малко 35000 км са на дълъг път.На колко км да ги сменям пак? Знам,че тези консумативи не са оригинални и не знам срокове и пробег.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей, на оригинални консумативи и наличие на кора под мотора, производителя препоръчва пробег от 120 000 км или 6 години, което настъпи първо. За афтър маркет консумативи се препоръчва не повече от 60 000 км или 4 години.

Sent from my LM-G710 using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не разбрах въпроса от последното ти мнение, но отговора на първия въпрос е, че след около 10 000км ще трябва да сменяш отново ангренажния комплект в предвид на това, че ползваш афтермаркет части (както те е посъветвал и колегата по-горе).

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 6 часа, gemballa.bg написа:

Здравей, на оригинални консумативи и наличие на кора под мотора, производителя препоръчва пробег от 120 000 км или 6 години, което настъпи първо. За афтър маркет консумативи се препоръчва не повече от 60 000 км или 4 години.

Sent from my LM-G710 using Tapatalk
 

Добре е да се има предвид, че ако ремъка не е бил в опаковка с ултравиолетова защита, тези 4 години започват да текат от датата на производството му, а не от датата на монтажа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявайте господа модератори, най-смирено искам да ви запитам, защо скрихте учтивите ми и точно по тематиката въпроси към колегата nikrga? С нищо не съм нарушил форумните правила, единственото, което имам предвид, е, да стане ясен моментът със стареенето на ремъците, изложени или не, на ултравиолетова светлина.

Имам чувството, че въпросите ми отново ще останат висящи във безвъздушието, като диалогът с вас, е и ще бъде, както винаги, безплоден и еднопосочен. "Благодаря" ви за което.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@NIKO Защото използването на подигравателен тон и заяждане в мненията са в разрез с правилата на форума. В техническите раздели се пише САМО по темата без вкарване на спам и подигравателни нотки. При следващи мнения съдържащи спам, заяждане или подигравателно отношение в техническия раздел на форума ще следва наказание.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако питаш механиците - на 35 000. Идва Коледа. Децата имат нужда от подаръци. Иначе аз съм сменял на 90 000 и леко жужеше ролката. Ремъка е като нов. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...