Jump to content

Audi b7 2.0TDI не загрява

Ventsivinsa

Recommended Posts

Здравейте от година съм собственик на ауди а4 авант 2.0TDI 2006. Та освен проблема с аирбега, лентов лабел, клаксон и инджектор имам един доста дпсаден които нв откривам как да оправя. Колата не загрява повече от 70 градуса но пък духа топло. Смених термостат и няма промяна. Веднъж успях да я загрея чакайки пред техническия преглед до 95 на място (перка не чух). После излязох по магистралата и за 7 минути спадна на 68. И още си е така. Докато стигне до 70тетрябва да я покарам 20 км... Акъли и съвети? 

Така са дизелите. Караш ли го под 2000rpm  с парно на  макс. няма загряване. 

Аз лично парното го държа зимата на 22,5-23 градуса на режим AUTO без светещ ECON.

Правил съм експеримент да карам 20км. извънградско(това без никакви сериозни изкачвания) под 2000rpm, ами едва стига до 70 градуса(това при околна температура около 0-5градуса), иначе в купето е жега.

Иначе направи ли по табло 90 градуса няма проблем, държи ги.

Edited by paci_4444

Моята за около 4-5 км извън града дига 90 град, но съм имал и Мерцедес и там при комън рейл двигателите загряването е бавно. В немски сайт бях чел, че EGR-а също помага за по-бързото загряване. Ако е изключен съответно процесът е по-бавен.

On 12/12/2020 at 8:48 PM, iliyan_pi said:

Моята за около 4-5 км извън града дига 90 град, но съм имал и Мерцедес и там при комън рейл двигателите загряването е бавно. В немски сайт бях чел, че EGR-а също помага за по-бързото загряване. Ако е изключен съответно процесът е по-бавен.

Благодаря, тези дни ще отиде на чичо доктпр и ще пиша дали се е оправил проблема

Виж и термостата на колко градуса отваря , някои отварят по рано - за по-топлите страни.Колегата горе е прав- сега всяка сутрин карам жената на работа - 3-4 км и на връщане , вече е на 90 градуса. И аз преди няколко месеца сменях термостат, взех го от тех-ко, че не дигаше повече от 60 градуса.Откакто го смених , стана идеално.бързо загрява и парно имам още докато не е отлепила стрелката.

И аз първо това смених. Казаха ми, че отваря на 78 градуса.  Предстои ми пътуване към 2700км тези дни и тръгвам от топъл остров към студено Габрово та т дано да стигна така . Ще поискам да се смени термостата с такъв на по-висока температура като се прибера и ще драсна пак

Edited by VBI
Не цитирай предходно мнение!

На мен ми се е случвало (на стара кола) да купя нов термостат и той да се отваря по-рано, затова ако не те мързи изпробвай и стария в едно канче с вода. Най-трудно е намирането на термометър- аз използвах такъв домакински, за печива, до 150 градуса. Питай някой готвач или приятел, защото скоро ги имаше по 7 лева в Лидл. 

Хора и аз го играх тоя филм и накрая се оправи с оригинален термостат закупен от колега от форума. Иначе ЕГР-а ми е затапен, а колата стигне ли 90 градуса температурата не пада.

Така както го описваш явно термостата си седи отворен постоянно.

Да , но аз го взех за 17 лв ( с отстъпки ) и проблема пак се оправи.Така, че ако има някой познат , който се занимава с авточасти и му има доверие, защо да купува оригинален.

Не знам въпрос на вкус. Аз така купих един 16-17лв уж казах в магазина искам хубав но колата така и не искаше да загрее с него и после пак купих оригинален.Мисля , че беше около 70 лева но нямах проблем с него. Ако случиш на читав евтин няма проблем ама аз нямах късмет :)

Обадих се на колегата Raino и той вика много хора си купуват евтини и имат проблем.