Jump to content

С какво моторно масло карате?



Recommended Posts

Тва не е мобил1 а чист обикновен мобил и то турски

само не ми е ясно ти пък как разбра какъв е,защото не си спомням да си бил с мен когато съм го сменявал :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 1,2k
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

само не ми е ясно ти пък как разбра какъв е,защото не си спомням да си бил с мен когато съм го сменявал :wall:

На тубата обикновено пише, само че етикета отзад се разлепя и на втората му страница пише.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На тубата обикновено пише, само че етикета отзад се разлепя и на втората му страница пише.

Вчера бях в ХИТ и видях,че продават масла на Мобил ,според теб Mobil Super 2000 и 3000 са правени на различно място от Мобил 1 5W50 SuperSun ?

Снимах ги и отзад,според мен идват от един завод!

de64cb63ad8a06c0.jpg

db5a3c8c802ee1ae.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може и да са от един завод, но страната производител я пише отвътре - като отлепиш долния ляв ъгъл на етикета, където е стрелката с червеното триъгълниче се отваря втората страница

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може и да са от един завод, но страната производител я пише отвътре - като отлепиш долния ляв ъгъл на етикета, където е стрелката с червеното триъгълниче се отваря втората страница

Следващия път като ходя да пазарувам,ще отлепя етикета а ще пиша от къде е!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега тубата ми е доло в гаража и после ще погледна от къде пише че е и ще пиша :bia: надявам се да не излезеш прав :bia:

Редактирано от A.Petrov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, пише, че е Турско. Не виждам какво се учудвате толкова, не е така от вчера а от доста време. Като пише "made in EU" да не би да е по голяма гаранцията? Ами ако това "EU" е Гърция? Византийците са най големите измекяри. Вие какво очаквате, да е произведено в Англия или Германия? Последно преди 7 години сложих на голфа на бащата МОБИЛ 1, минерално, което беше "MADE IN FRANCE".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По бар кода излиза че е английско това на снимките!

http://www.rabotnik.hit.bg/barkod.htm

Преди време бях взимал мобил S то беше белгийско и на двата етикета.

Редактирано от dimibike
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е какво значение има дали е Английско,Белгийско или Турско?!

Все е произведено е в рафинерия на Мобил,и са спазвани необходимите стандарти.

Не става въпрос за "менте" масло все пак.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди погледнах и на тубата пише "Made in EU"... но вярно в крайна сметка какво значение има къде е произведено,важното е че вече за втори път слагам от него и съм нямал проблеми :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Ето ви малко сравнение на 2 туби ЕЛФ 10W40, на реното сипвах само ЕЛФ (до скоро) и бях доволен, но последния път като купувах опаковката беше дооооста по-различна от предишните и се оказа, че е правен от ... румънците (с извинение)...

http://www.renault-bg.com/smf/index.php?topic=96216.0

Внимавайте с ментетата, аз ЕЛФ-а го купуваХ само от официални представители на Рено и пак ми бутнаха румънска опаковка... в нашата държава вече всичко е менте... всичко...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е кво като е румънско, нали и турски масла има - ако се спазва технологията всичко било ОК :flehan:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами опаковките нямат нищо общо... а с това се започва при ментосването... Понеже Рено форума е частна собственост веднага ми набиха канчето да махна думата "менте" и т.н... че, видиш ли, не можело да има ментета в официалните представителства (които най-вероятно притежават форума на Рено)...

И това е само един случай с една сравнително известна марка масло, колко ли подобни случая има със стотиците марки масла... Особено ако всеки път купуваме различно масло няма как да открием разлика в опаковките, аз понеже все ЕЛФ сипвах и изведнъж гледам - баси - ква е тая туба ??? Ама викам - промобил не може да лъжат... само някой да пусне тема оплакване от Промобил и веднага му я трият :hilezh: Така че започвам сериозно да се съмнявам, внимавайте с Елфа, за другите масла нямам впечатления и нищо не мога да кажа :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

AUDI recommends CASTROL

BMW recommends CASTROL... елфа.. си го сипвайте в рендетата :hilezh:

А ти що не караш с Кастрол? Елфа не е задължителен :lol:

Редактирано от SpeedyMan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не преоръчвам Елф, просто показах как са го ментосали и него вече - една от известните марки масла и то в официалните представителства :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

В момента на B3 RU съм с Mobil (Ultra 1000 или нещо подобно) 15W40. Преди това карах с ARAL пак 15W40, a по-преди с френското IGOL GT4 15W40. От IGOL GT4 съм най-доволен обиколих половината БГ и го нямаше "уж" били замразили производството му скоро не съм се заглеждал за него, дали го има още. И Aral-a е добре и сега Motul-a е добре, но от IGOL GT4 бях най-доволен :dance: . Малко съм карал и с Castrol не помня май 10W40 ама беше помия, няма да повторя... Castrol, незнам много хора, го хвалят ама на моя мАтор не му се нрави, нещо може да съм уцелил калпава, линия ... незнам.

Редактирано от iordan0ff
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

кое от конкретните две масла да избера:

Castrol Magnatec 5W-40 или MOTUL 5W-40 X-cess 8100

Благодаря.

Мотула-много е добро,аз съм с него :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...
От днес със STATOIL ClassicWay 15 40

и филтър шампион от евро07 = 42лв.

От днес пак повторих със STATOIL ClassicWay15w40

и филтърчета шампиони от еврото, маслото е веднъж ,и вече е 100% произведено и бутилирано в Швеция !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...