Jump to content

АУДИ А4/Б7 - двигател 1,9ТДИ или 2.0ТДИ


Recommended Posts

Здравейте! Предстои ни покупка на кола за синът ми. Спрял се е на Ауди Б7. Въпросът е с какъв двигател да бъде - 1,9 или 2,0.Четох доста из форума и аз лично бих се спрял на 1,9 тди , но на "малкия" му се виждат малко конете / все едно на рали ще ходи/. От прочетеното за двигатели 2,0тди  , останах с впечатлението , че трябва да търсим модификация с 8 клапана. Бих се радвал ако споделите лични впечатления от експлоатацията на такива двигатели и приемам съвети по темата. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тя и разликата във "вървежа" между двата тракалника е толкова минимална, че изобщо не трябва да се коментира... (основно е в главата на пилота)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, OvivO написа:

шамар зад врата и избор: 1.9 TDI или рейса :D

Ей това е правилният подход. И двете не вървят и освен да се пребие с грешната мисъл, че кара нещо бързо, надали ще свърши нещо друго. 8-клапановата версия също има проблеми. Ясно е, щом напира за по-мощната, какво му се върти в главата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 3 часа, ДТТотев написа:

да , вариант е , но:

1. по наше село такива работи не правят

2. допълнителен разход

В Ст.Загора си има хора за това, ако искаш ще ти дам тел.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Карам 2.0тди 2005г, 16клапана 140 к.с., от 2013г. До сега проблем с нищо не съм имал. Маслото се сменя на 10к км, на всяко зареждане бардал, ангренажа на 80к км.

Онзи ден си сложих нови гуми и отидох на реглаж да я погледнат. Момчетата в сервиза казаха, че по-здраво окачване не са виждали. 

Мене ако питаш, важна е поддръжката, а дали е 1.9 или 2.0 или 3.0 си е въпрос на личен избор.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...