ganev1971

Смяна на двигател

Recommended Posts

Здравейте Колеги, от известно време мисля да пусна тази тема за смяна на двигател, подходящо ли е и правил ли го е някой.

Колата е А6 С4 103kw 140 КС, възможно ли  е този мотор да се замени с по добър примерн:

2.0 115кс 85kw ABK

2.3 133кс 98kw AAR

2.6 150кс 110kw ABC

Ако някой е правил това с подмяна на мотора, да сподели ще бъда благодарен,и кой от моторите е най подходящ..

Поздрави...

Преди 4 часа, radi_nrj написа:

От всички АВС е най-адекватния мотор.

Дали ще има съвместимост със скоростната кутия.

Преди 2 часа, nedelcho_iliev написа:

Каква е причината за смяна на мотора?

Искам по добър мотор че това АСЕ ме ядосва малко с този мех. инжекцион , работи но не както трябва ,няма майстори  да разбират че да завърви както  си е по учебник,,,

Някъде бях чел за ACE с ел. инжекцион от ABK. 

@dafil мисля, че кара с 1,8 Т в купето на A6 C4. 

При всички случаи, трудът и нервите няма да са малко. Въпросът с евентуално узаконяване после също трябва да се обмисли.

За АВК-то - безпроблемен мотор, но не мисля, че е по-добър от ACE-то.

Правил съм го на не  една кола вече.. От АСЕ на 2.6 АВС на А6 С4 и от ААD 2.0 на 1.8Т АЕB от А4ка на 100 С4. Всичко става ама трябат много нерви и пари. Замисли се дали за теб си заслужава колата да вложиш сумата и още веднъж в нея, ако да тогава може да се захващаш ще ти обясня всичко което те интересува. :D 

Ай ся кажи и че колата е преднячка. По-добре си намери кола с желания мотор и продай тази. Или я остави за части и си прехрвърли екстри, ако някои отсъстват от другата. За мен единствения мотор за който си заслужава замяна е 1.8Т, но ако мислиш че ще намериш мотор и някой ще го метне вътре набързо за 200-300лв, просто няма да стане. 

Благодаря на всички за инфото,,ще пресметна дали си заслужава или нов автомобил,,,

Най вероятно ще е 1,8 Т а 6  доста почетох и ми допадна , още веднъж Благодаря,,,,

Ел.инжекция от ABFна VW става на АСЕ-то,почти без преправяне.Иначе смяна на мотор на тоя кораб колкото по-силен мотор,толкова по-добре.АБК-то го забрави или ...си сложи календар вместо километраж.115 коня не го местят това купе,същото важи и за 2.3то.

Моето е 2.8 -193коня и що годе се справя,въпреки че някое 1.8т с чип ще ми обърне огледалата,но колата с 2.8 се кара много приятно.

Ако ще сменяш мотор или 4.2 или 1.8т,зависи какво искаш.

Най-малката разправия е ел.инжекция от АБФ нa VW

Edited by andibgpz