Jump to content

Въпрос за системата за ограничителните табели (Speed limit information))


Vince_15

Recommended Posts

Здравейте колеги,

 

Имате ли идея как да подкарам (ако изобщо е възможно по нашите географски ширини) системата за ограничителните табели по пътищата (максимална позволена скорост и др.)?

 

Колата ми е 2017-та година и има тази опция, но към момента на таблото се показва само: "Outside operational area".

Имал съм същия проблем с автомобил BMW, като в момента в който напусна България системата си тръгваше безотказно.

 

Ще съм благодарен за всякакви мнения и насоки.

 

Поздрави!

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не работи на балканите, дори в Словения не работи, първата държава при която се показва при мен е Австрия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговора, @Бако Мецан , и мен ме притенява, че проблемът е от този сорт...

 

@Nikola_RS наистина интересен въпрос..дали има и други колеги с различни модели, при които работи?? Не виждам никаква логика и аз.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен работи, явно при по-старото поколение има някакво ограничение на база географски ширини по някаква причина.

Питайте в Порше да видим какво ще кажат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Да, видях, че е S5, но понеже си споменал за по-старо поколение, че може да е проблемът, но моята също е 2017-та...

Редактирано от VBI
Не цитирай предходно мнение, ползвай бутона "@"
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както написах и по-горе не мисля, че самата година е от значение, а поколението по-скоро, 4g е модел от 2011-та реално, но не знам и дали това е проблема щом си работи по другите държави.

Питай в Порше.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Говорих със сервиза на Порше. В общи линии казаха, че тази система не работи в България, тъй като често не се отбелязват местата на които се поставя знак, или пък височината му не отговаря на изискваните стандарти.

 

Явно няма надежда за тази система, поне в моя случай.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Новите имат камарафту и "виждат" знаците ...при старите просто са добавени у файловете на навито. И при мен е така , у немачко си бачкат у Австрия също и надолЕ нема никой😁

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно това си мислех и аз да.

Между другото на някакви нови участъци и на места на тангентата съм забелязал ми изписва, че е рестриктнато, все на едни и същи места по някаква причина.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...
На 12.11.2021 г. at 12:50, moto_fan написа:

Новите имат камарафту и "виждат" знаците ...при старите просто са добавени у файловете на навито. И при мен е така , у немачко си бачкат у Австрия също и надолЕ нема никой😁

Абсолютно не е вярно. При мен беше изгоряла медията и докато я оправя,колата ми виждаше и показваше знаците с камерата на предното стъкло.

При по старите модели първо вижда знаците през картата на медията и после гледа това което вижда камерата. Ако медията работи и няма качени знаци по картата не ги показва изобщо ,защото водещото е от картата.

 

Редактирано от icebobo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Тоест, смяташ, че трябва да се пробва с обновяване на картата за нашия регион, или не те разбрах правилно?

Редактирано от VBI
Не цитирай предходно мнение, ползвай бутона "@"
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не е до картата,картата ми е обновена и пак не ги показва...докато на другата ми кола Q5-2017 картата е от 2017 и там ги показва без проблем

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е супер странно... @Nikola_RS каква точно е навигацията на Q5-цата ти? MMI Plus?

Редактирано от VBI
Не цитирай предходно мнение, ползвай бутона "@"
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 10.12.2021 г. at 11:08, Nikola_RS написа:

не е до картата,картата ми е обновена и пак не ги показва...докато на другата ми кола Q5-2017 картата е от 2017 и там ги показва без проблем

Не е до обновяването  трябва немците да вкарат в картите за нашите навигации информация за знаците по пътищата в българия,както са вкарали за германия и австрия. Тогава начина на работата е следния: на дисплея се появява първо знака от картата и после камерата вижда този на пътя и ако е различен от на картата го коригира Няма ли вкарани знаци по картата не работи ,защото те са водещите.

 

Редактирано от icebobo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Пиша тук за да не отварям нова тема.

Дали има развитие с този проблем?
Интересното е ,че си писах с хора от Румъния и казват ,че могат да го подкарат да работи и при нас.
Дали е така? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет,

 

Аз лично вдигнах ръце след отговора от Ауди относно знаците, тяхната височина и пр..


Не ми се струва реалистично да очакваме развитие :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...