Jump to content

Recommended Posts

Проблема е дребен, ама ме дразнеше отдавна. Колата я купих със сменен волан - сложен е един мнооо спортен - демек мнооо малък. То убаво, ама не можех да си намеря калъф по мярка - всички стандартни бяха по-голями. А да си правя кожен волан ме болеше сърцетто - искаха ми межде 70 и 90 лв. А без калъф много се хлъзгаше, през зимата замръзваше, а през лятото направо пареше. Та в събота си купих от Горубляне една калъфка от кожа във вид на пръстен, която се стяга с едно капроново шнурче. След това отидох при един дет ремонтира кожени якета и сакове и той ми извади една секция от кожите (вижда се на снимката, че калъфа е направен от няколко секции) и стана точно по мярка. Сега според мен стана съвсем приемливо на външен вид, а на допир е много приятно и удобно за каране.

o633110950632275000.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

яко изглежда :wall:

а някой може ли да каже как да си го зашия, че и аз искам такова калъфче но не искам да се виждат ръбове шевове и конци. дайте идеи. мерси

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами такъв филм няма :wall: Освен ако не искаш да е естествена кожа.Няма начин как да стане да легне точно по волана без да има шевове.Дядо ми е обущар и веднъж прави точно такъв калъф на един метален волан.Стана доста прилично.

Редактирано от Slav
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Волана ти е мнооого странен, направо си помислих, че това е някаква шега, все пак предполагам, че с кожата отгоре е доста по-удобен, аз честно казано бих го заменил за заводския на твое място.

Редактирано от AUDI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами такъв филм няма :wall: Освен ако не искаш да е естествена кожа.Няма начин как да стане да легне точно по волана без да има шевове.Дядо ми е обущар и веднъж прави точно такъв калъф на един метален волан.Стана доста прилично.

колега аз говоря за естествена кожа, знамч че няма как съвсем да няма шев, но идеята ми е шева да стане както си е на оригиналните кожени волани, а не да е като шит чорап от стара баба :wall:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Волана ти е мнооого странен, направо си помислих, че това е някаква шега, все пак предполагам, че с кожата отгоре е доста по-удобен, аз честно казано бих го заменил за заводския на твое място.

Като я купих и аз имах намерение да слагам оригинален, ама докато посъбера парички свикнах с малък волан и сега не искам да слагам по-голям. Досега слагах някакви подобни калъфи от искуствена кожа дет се омотаваха отгоре и издържаха 4-5 месеца, докато този е от естествена кожа. Вярно, че не е като кожен волан специална изработка, ама за цената си ме удовлетворява.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз като си взех колата и тъкмо си казвам сега ще накарам дядката да ми направи волана.Ами то всичко добре обаче много ми се потят ръцете и щеше да ми се пързаля в ръцете.Иначе щях да ти покажа как би изглеждал.Този "майстор" наистина си е оставил ръцете.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз се присъединявам към мнението на AUDI :hilezh: Купи си истински волан и си свиркаи :hilezh: Този е много странен и ми се струва неудобен :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Присъединявам се към мнението на колегите.Сложи си оригинален или нещо друго.Този изглежда меко казано странно,а изработката на калъфа е под всякаква критика.Още повече 100-тица и спортен волан?!?!...никак не се връзва поред мен.

Редактирано от longrunner
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Присъединявам се към мнението на колегите.Сложи си оригинален или нещо друго.Този изглежда меко казано странно,а изработката на калъфа е под всякаква критика.Още повече 100-тица и спортен волан?!?!...никак не се връзва поред мен.

Тцъ... Така свикнах с малък волан, че като карам служебните коли направо ми е мъка! Вече и не помислям за оригинален. Естествено, че волана не изглежда като специално направените, но си е естествена кожа и при каране е много удобен. А хидравликата на стотарката е много добра и направо се е утепала за малък волан!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въпрос на вкус.... аз лично бих предпочел оригинлния със стъклената емблема на ауди в средата... този нещо седи като присаден!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лорде ... С тея омотани конци навсякъде.... :dance:

То всичко е относително - на предишните калъфи конците се омотаваха ВЪРХУ калъфа.... Така че сега в сравнение с предишното е направо слънце... :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако се постарае човек шевовете излизат от вътре и не се набиват въобще на очи ще постна снимка довечера :bia:.

Има какво да се желае към монтажа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За първи път виждам такъв волан! ;)

Без лоши чувства,но не прилича на нищо... :bia:

Щом неискаш оригинален,но пък си свикнал на малък-тогава си купи някакъв друг волан,който е поне симетричен и е със същия размер...

;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако се постарае човек шевовете излизат от вътре и не се набиват въобще на очи ще постна снимка довечера :bia:.

Има какво да се желае към монтажа.

Давай идеи - отворен съм за всякакви подобрения! Затова и не съм отрязал краищата на сиджимката за да може да се развърже при нужда. Проблема е, като трябва да се заобикалят спиците на волана - там хем не може да се прескочат дупки за да не станат гънки, хем конците трябва да заобиколят спицата за да стигнат до отсреща.... Ако имаш идеи бирата е от мен!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето как се тапицирах с въпросното кожено калъфче от естествена кожа за 7 лв. от СТЦ Илиенци.

БРАВО!!!! :hilezh:

Само че при мен не може така! Погледни колко са ми широки спиците - особенно долната! Просто няма как да прекарам сиджимката покрай тях беза да се вижда.... :hilezh::hilezh::hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...