Jump to content

Странно виене и лека вибрация


ssttuunnii

Recommended Posts

Колеги открих доста теми при това описание, но реших да опиша точно моята ситуация, до колкото е възможно.

Колата е с мотор 3.0 литра, автомат - мултитроник, ASB код на мотора, 2006 година.

 

От доста време при студено време се чува при тръгване, странно виене бучене, във фиксирана/определена скорост  на движение.

При намаляне или увеличаване на скоростта, шумът и вибрацията изчезват.

Чуваше се много леко в купето преди година и то само аз самият.

 

Вече е доста силен шума, не само аз го чувам.

При тръгване  в диапазон 5-10 км/ч., от 15-20км/ч., между 30-35 км/ч. 

Прави го, когато колата е  леко позаграля, над 50 градуса на антифриза.

Шума е в различно положение на автомата от 1-3 скорост. Чува се и усеща леката вибрация в краката. Това ме успокоява вътрешно, че не е от автомата, защото е в различна скорост. Все пак си е мое предположение. 

 

Няма буксуване на съединител и не усещам, бутане, ритане на скоростите при тръгване, и в движение.

Масло на рейката има.

 

Шумът го право когато колата е в движение напред и при завиване във определена скорост на движение!

 

Възможно ли е да бъде от маслото на раздатката и деферинциалите, защото не съм ги сменял?

От тампони на магарето също или от луфт на кардана, може ли да е провокиран от там този шум/бучене и вибрация?

 

Ще се опитам да запиша шума ако е възможно.

 

Сменял съм само маслото на автомата.

Някакви предложения колеги ще се радвам да споделите.

Ако нямате предложения, направо майстор за град Пловдив или областта, ще  се радвам да предложите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като смених маслото на раздатката при мен изчезнаха разни шумове и вибрации, особено при напълно навит волан. Всички масла се сменяват независимо от мненията на мъдреците.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Колеги като си сменях, накладките и забелязах, че едното феродо от всички останали е доста по изтъркано.

Почти беше до желязото, едното вътрешно феродо на цилиндъра, а останалите 3 феродота бяха на 3-4 мм.

Въможно ли е това бучене и този шум да бъдат от спирачен цилиндър или от болтовете и гумените маншони, които държат спирачните челюсти?

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...
На 17.02.2022 г. at 13:16, OvivO написа:

може да трябва да се ревизират спирачките апарати - гумички, водачи...

От ми идваше целият проблем. След смяна на предни дискове с накладки всичко си заспа на място. 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...