Jump to content

Колко тежи ауди 80 и ауди 80 б4


Пламен1

Recommended Posts

Колко тежи ауди 80 и ауди 80 б4,говорим за двигателите съответно 1.8 и 2.0 по 90 коня,колко ще горят и двата модела и кои си заслужава повече.... толкова ли са тромави колкото всички казват? :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тромави в сравнение с кое и харчещи в сравнение с кое?Ако мислиш да караш ауди и да поддържаш уно няма да стане.

не сравнявам ауди с никоя кола,искам само да попитам коя е по икономична старата 80 или б4 със едни и същи коне,затова се интересувам и колко тежат и двете и как са като разход, а пък уното изобщо не смятам да го поддържам , а го продавам

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

80- Б3- 1090 кг.

80- Б4- 1260 кг.

80- Б4 Авант - 1310 кг.

Мисля че сам можеш да прецениш с еднакви двигатели коя как ще се движи... возия, харч и ........

Редактирано от dani_94
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе моята Б3 тежи (доколкото помня) 1160 кг мерена на кантар. Което е странно защото не се връзва с обявеното тегло. И не мисля че теглото се отразява съществено на разхода. Така или иначе АУДИто ми харчи (2.0л) по-малко от РЕНО 5 1.4 с карбуратор което е 770кг. Изводите за вас.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ауди 80 1.8Е (яйце)- тегло 1080кг. (по талон) разход 11.5-12/100 - старата ми кола

Ауди 80 2.0Е ( Б4 )- тегло 1200кг. (по талон) разход 11.5-12/100 - сегашната...

Аз - тегло (по талон) 90кг. - и тогава и сега :bia:

Демек разлика няма при пълните инжекциони, чувал съм за моно-инжекционните яйца и за моното на Б4 че горят по 10-10.5/100 ама само съм чувал, та може и да не е вярно..., просто Ауди си похарчва - това е!

Изключение правят дизелите - май!

Редактирано от Lube
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ауди Купе - 1280 кг. Гори колкото му сипя. Ако му сипя ще гори, ако не му сипя няма да гори.

Да бе и при моята е така, квото съм и сипал досега нищичко не е върнала гадината :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пламен1 Значи моето АБТ е 2.0 90 коня и по книжка му дават че тежи 1190кг. На приятелката ми голфа 3-ка 1.8 по книжка е 1100кг...а ускорява за 12.1 до 100,а АБТ-то за 13,6 :( Та не тежеста е всичко...

Та това казват актоловните данни от преди 15 и косур години.Сега важното е колата да е запазена и добре подържана :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пламен1 Значи моето АБТ е 2.0 90 коня и по книжка му дават че тежи 1190кг. На приятелката ми голфа 3-ка 1.8 по книжка е 1100кг...а ускорява за 12.1 до 100,а АБТ-то за 13,6 :bia: Та не тежеста е всичко...

Та това казват актоловните данни от преди 15 и косур години.Сега важното е колата да е запазена и добре подържана :(

Мдаа така и на мен много ми харесва този модел моноинжекцията, а как ти е като разход извън града?Предполагам няма проблем да се монтира АГУ или метанова уредба.Спрях се на ауди и просто трябва да съм сигурен в избора си :( Ако можеш кажи ми още нещо за колата си правила ли ти е мизерии някакви как е самия двигател особености поддръжка .благодаря на всички за отговорите :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз да изкажа (не)компетентно мнение по темата, че имаме и Ауди 80 1.8, и Б4 2.0 .

Относно точното тегло не мога да ти кажа, но колегите са ти дали отговор с цифри. Това, което аз мога да ти кажа е, че определено се чувства че Б4 тежи повече. Какво печелиш от това? Б4 е по-стабилна на пътя в сравнение с "яйцето". По-широките (стандартни) гуми също правят Б4 по-стабилна и сигурна. Пример: на сняг с Б4 нямам проблеми, върви като трактор. С 80 обаче нещата далеч не са така - колата е по-лека и затова се носи като шейна.

Относно разхода, обаче, 80-ката е далеч по-икономична. Харчи ми средно 8/100 бензин и 9/100 газ, все пак е карбуратор. Б4 гълта като смок - 11/100 бензин и 12/100 газ, пълна инжекция.

Относно ускорението, честно казано не виждам много-много разлика в двете машини, но имай предвид че не съм си играл да им засичам време. Разликата идва ако караш на газ - докато Б4 дърпа здраво и на газ, и на бензин (все пак е инжекцион), 80-ката на газ едва драпа горката. Виж, на бензин е съвсем друго - Б4 също ускорява повече на бензин, но при 80 разликата е далеч по-осезаема. Затова, като цяло, смятам че на бензин двете коли ускоряват горе-долу еднакво бързо - Б4 е с инжекция и двигателя е 2,0, но е по-тежка, което пък е предимство на 80. На газ обаче 80-ката не може да стъпи на малкия пръст на Б4.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Относно ускорението, честно казано не виждам много-много разлика в двете машини, но имай предвид че не съм си играл да им засичам време. Разликата идва ако караш на газ - докато Б4 дърпа здраво и на газ, и на бензин (все пак е инжекцион), 80-ката на газ едва драпа горката. Виж, на бензин е съвсем друго - Б4 също ускорява повече на бензин, но при 80 разликата е далеч по-осезаема. Затова, като цяло, смятам че на бензин двете коли ускоряват горе-долу еднакво бързо - Б4 е с инжекция и двигателя е 2,0, но е по-тежка, което пък е предимство на 80. На газ обаче 80-ката не може да стъпи на малкия пръст на Б4.

:hilezh::bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Vankata_ незнам какво толкова забавно виждаш, имам и двете коли и съм ги карал, няма да тръгна да си говоря ей така наизуст :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Audi Coupe 1.8 - 1830кг.(по талон).

Харчи от 7(извънградско със скорост до 140км/ч) до 13(градско ако я настъпвам).

но може би тези килограми са с включени 4+1 пътника? :hilezh:

Маля, че дебелана :bia:

Ще я подложа на диета (А92) :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Vankata_ незнам какво толкова забавно виждаш, имам и двете коли и съм ги карал, няма да тръгна да си говоря ей така наизуст :(

Нищо забавно не виждам,много добре си го обяснил :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Audi Coupe 1.8 - 1830кг.(по талон).

Харчи от 7(извънградско със скорост до 140км/ч) до 13(градско ако я настъпвам).

но може би тези килограми са с включени 4+1 пътника? :(

Маля, че дебелана :D

Ще я подложа на диета (А92) :D

Това може да е максимално допистимата маса :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

карам б3 1.8 моно инж без да е склопена на газ с нормално каране градско ми дава среден разход 10/100 км.газ,имам приятели които казват че падат и под тоя разход , но според мен е малко трудно :hilezh: извън градско ми харчи 7,5-8 л на 100 км.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пич мисля че е редно да споменеш че не си от София( и да уточниш от къде си)

И баща ми с Вектрата все се хвали че прави по 9-10/100 на газ ама у Враца...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз така мисля,когато говориме за градско задължително трябва да споменаваме града си, защото има градове без нито един светофар.Аз съм от Варна няма как уното ми да гори малко средно е 11-12 а е само 1.1 ,извънграското е друго нещо малко под 7,така че според мен като се пита :колко ти гори колата трябва да се казва извън града при определени километри.Незнам обаче колко ще ми гори едно ауди във Варна тука са много задръстванията ... :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пич мисля че е редно да споменеш че не си от София( и да уточниш от къде си)

И баща ми с Вектрата все се хвали че прави по 9-10/100 на газ ама у Враца...

да не съм от софия а от нови искър , а колата я карам главно в и около люлин /софия/където си има светофари и към центъра влизам и по околовръсното /ако го броиш за извън градско, мини покрай бояна и драгалевци и ще видиш /но среден разход над 10,5 л на 100 км никога не ми е давала ,с 45л минавам точно 450 км :bia: , а колата си прави 140 само на трета та си мисля че не е особено много склопена ,но все пак вярно е че на бенз. върви повече,ако някой не вярва идва ,сипвам газ въртиме 100км градско и пълня до горе на същата газ станция, <_< ,а горе за фиата колега карах типо 1,4 с газ каквото и да му правех под 12,5 газ на 100 км, градско не падна ,и аз като взех аудито се чудех по голям мотор ,по мощен пък харчи по малко ,но е факт,така че сменяй уното : :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

45л минавам точно 450 км <_< , а колата си прави 140 само на трета та си мисля че не е особено много склопена ,но все пак вярно е че на бенз. върви повече

И аз като тебе от това се опасявам по-голям двигател : по-голям разход но може и да не е така . С какък изпарител си колега?Аз нарочно си взех ловато но с тоя разход.... :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

айде и аз да кажа моите впечатления:

Моя бял лебед е на газ, във Варна си я карам и си знам че с 10 лв минавам 80 км градско. Само мен вози, не я товаря излишно. Доколкото знам за разхода за София например по Наредба се прибавят 15% към разхода. а за населени места над 100 000 жители - 10% отгоре, като за зимни условия се слага и 5% разход отгоре. Иначе лятото при смесено каране ми даваше 10 лв - 100 км, а чисто извънградско - към 8 лв на 100км.

Впечатлението ми за ускорението е, че на бензин наистина си ускорява по-бързо, няма как да е иначе. Тромава е в сравнение с опел вектрата на баща ми, но пък возията си ти дава впечатление за една стегнатост, една сигурност. Поднасяла ми е само веднъж с летни галоши на джантите на 90 градусов завой с 50 км/ч <_<

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз като тебе от това се опасявам по-голям двигател : по-голям разход но може и да не е така . С какък изпарител си колега?Аз нарочно си взех ловато но с тоя разход.... <_<

ловато с електронен клапан,на типото бях с брц, преди да взимаш изпарител трябва да видиш дали отговатя по харектеристики за твоя мотор ,защото ги правят за различна мощност, а за разхода ,при по маломощните мотори ,карането на газ по се усеща ,за да наваксаш, натискаш повече и разхода ти е готов това е специално за градски условия, когато имаш резки ускорявания и много смени на предавките/като тръгваш на светофар/личното ми мнение е че на малолитражките ,разликата газ бензин като разход не е много голяма , :bia:

айде и аз да кажа моите впечатления:

Моя бял лебед е на газ, във Варна си я карам и си знам че с 10 лв минавам 80 км градско. Само мен вози, не я товаря излишно. Доколкото знам за разхода за София например по Наредба се прибавят 15% към разхода. а за населени места над 100 000 жители - 10% отгоре, като за зимни условия се слага и 5% разход отгоре. Иначе лятото при смесено каране ми даваше 10 лв - 100 км, а чисто извънградско - към 8 лв на 100км.

Впечатлението ми за ускорението е, че на бензин наистина си ускорява по-бързо, няма как да е иначе. Тромава е в сравнение с опел вектрата на баща ми, но пък возията си ти дава впечатление за една стегнатост, една сигурност. Поднасяла ми е само веднъж с летни галоши на джантите на 90 градусов завой с 50 км/ч :hilezh:

не знам с какъв мотор си но принципно б4 е по тежка от б3 а ако си 2,0 моно той не се слави като много икономичен ,докато моч 1,8 моно инж , на б3 ,го дават като един от най икономичните на ауди, не ме разбирай погрешно не си халя колата но разхода ми е факт, много зависи и къде и как са ти монтирали уретбата и как са я настоили сменяш ли редовно ,възд, филтър и др, :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

айде и аз да кажа моите впечатления:

Моя бял лебед е на газ, във Варна си я карам и си знам че с 10 лв минавам 80 км градско. Само мен вози, не я товаря излишно. Доколкото знам за разхода за София например по Наредба се прибавят 15% към разхода. а за населени места над 100 000 жители - 10% отгоре, като за зимни условия се слага и 5% разход отгоре. Иначе лятото при смесено каране ми даваше 10 лв - 100 км, а чисто извънградско - към 8 лв на 100км.

Впечатлението ми за ускорението е, че на бензин наистина си ускорява по-бързо, няма как да е иначе. Тромава е в сравнение с опел вектрата на баща ми, но пък возията си ти дава впечатление за една стегнатост, една сигурност. Поднасяла ми е само веднъж с летни галоши на джантите на 90 градусов завой с 50 км/ч <_<

И при мен е така вьв Варна сьщите показатели.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колеги имам запитване кой двигател е по добър и по-икономичен /за Б4/ 2.0 90 к.с или 2.0 115 к.с. за разход газ/бензин ,тя мощността е ясна :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...