Jump to content

за таблото с уредите


mart

Recommended Posts

Часовникарите имат специален инструмент за махане на стрелки. Така, че идeте при такъв и сигурно срещу левче ще ви я извади. Става за секунди.

Вече двама чесовникара ме върнаха.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

някой може ли да помогне с тая псута стрека немога да я извадя ходих при 2ма чесовникари и ме връщат някой знае ли часовникар дето е свалял такава стрелка

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За да не ви пречи волана използваите следния ''трик''.Когато слагате таблото го обръщате с задната част към вас-обърнат наобратно,тоест надолу,после минава по този начин зад волана и го завъртате на 180 градуса за да се обърнат уредите към вас-таблото с уредите си влиза на мястото без да закачи нито веднъж,нито волана нито таблото.

Редактирано от Lion_Heart
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За да не ви пречи волана използваите следния ''трик''.Когато слагате таблото го обръщате с задната част към вас-обърнат наобратно,тоест надолу,после минава по този начин зад волана и го завъртате на 180 градуса за да се обърнат уредите към вас-таблото с уредите си влиза на мястото без да закачи нито веднъж,нито волана нито таблото.

така е не толкова треудно само

изкам да махна стрелката на километража за да мога да го поправя :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

четох и на всеки проблема е зъбното колело ,аз имам резервно но немога да сваля стралката без да я повредя бира на корем за тоя дето ми го оправи щото аз неможах пробвал съм се на изгоряло табло и съм чупил страката ваденето е мн кофти.

Спри се, не бързай да вадиш стрелката!!!!!!!!!!!!!

Ако разбирам правилно искаш да смениш онова малко оранжево колелце, което върти брояча. Та ако е то няма нужда да вадиш стрелката,тъй като то се намира отстрани.

Тъй като и аз правих това преди няколко дена ще ти обясня стъпките за да се докопаш до него.

Предполагам ,че си извадил километража.Без да се опитваш да махаш стрелката развиваш двете малки болтчета ,които държат циферблата.След това го измъкваш през стрелката и отдолу ти остава една прозрачна пластмаса с 3(или 2) болтчета.Развиваш тези болтчета и завърташ пластмасата настрани.Отстрани на километража има една платка,която се държи от две болтчета-развиваш и тях.Издърпваш внимателно цялата платка(внимавай има две кабелчета да не ги скъсаш)и би трябвало да се види въпросния механизъм.

Дано си разбрал.Ако следваш правилните стъпки не е никак сложно.УСПЕХ!!!!!!!!!!!! :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ееей BADI - виж как pavka-та се справи и ти можеш - не се отказвай толкова лесно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ееей BADI - виж как pavka-та се справи и ти можеш - не се отказвай толкова лесно.

Благодарение на LYUBO иначе щях да чупя стрелки :icon_exclaim:

Искам да направя допълнение към това което писах преди малко за брояча.

За да се завърти тази прозрачна пластмаса трябва да се извади и лостчето за нулиране на бряча.За целта то се издърпва навън,а след това се откача и другата част от него.Не знам как да го обясня,просто го огледай и ще видиш как излиза.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодарение на LYUBO иначе щях да чупя стрелки :hilezh:

Искам да направя допълнение към това което писах преди малко за брояча.

За да се завърти тази прозрачна пластмаса трябва да се извади и лостчето за нулиране на бряча.За целта то се издърпва навън,а след това се откача и другата част от него.Не знам как да го обясня,просто го огледай и ще видиш как излиза.

С тия съвети ме насърчавате да си куувам явно ново рабло с уреди след като счупя стрелката ще пообиклям утре часовникари да изкам решенние на проблема ,опитввал съм да ги свалям стрелка последсвията бяха пагубни

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодарение на LYUBO иначе щях да чупя стрелки :hilezh:

Искам да направя допълнение към това което писах преди малко за брояча.

За да се завърти тази прозрачна пластмаса трябва да се извади и лостчето за нулиране на бряча.За целта то се издърпва навън,а след това се откача и другата част от него.Не знам как да го обясня,просто го огледай и ще видиш как излиза.

това виждам преблемът е само скапаната стрелка пак се повтарям за да се смени платакта или само зъбното колело е неизбежно разглбянето н стрелката

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също имах проблем с таблото и го реших като се разделих с 90лв. за втора употреба.Таблото съм го разглобявал два пъти и нямах никакъв проблем.За да си го оправя както трябва обаче ми се наложи да направя от две табла едно.

Работи смело ,но много внимателно,защото наистина можеш да прецакаш нещата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също имах проблем с таблото и го реших като се разделих с 90лв. за втора употреба.Таблото съм го разглобявал два пъти и нямах никакъв проблем.За да си го оправя както трябва обаче ми се наложи да направя от две табла едно.

Работи смело ,но много внимателно,защото наистина можеш да прецакаш нещата.

90лв са малко много ако гооврим за 80тка ,и аз имам све развалени табла и работя по въпроса но решението на моя порблем беше споделено някой часовникари махат въпросинте стрелки търся такъв в момента

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
  • 9 months later...
по въпроса за новото ми е ясно че няма смисъл а за парите че ще се пазарим ще се пазарим само ориентировъчно цена горе долу не искам точно

Не барзай толкова да копуваш нов километраж!!!Имах сащия проблем обиколил сам целия симеон,варвят всички уреди комлект-не дават по отделно,цената е от 100лв на горе!!Оказа се че проблема е в датчика на скоростите.който дава импулсите-сменч се супер лесно на рака+малка права отверка,цената му е 30лв не е оригинален,но е марков немски!!Датчика се намира на самата скоростна кутия-проследи кабелите дето отиват кам нея!Провери това успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...