Jump to content

Покупка на Audi А8(S8)


Recommended Posts

Здравейте,

Замислил съм се да си купувам такова ауди към 2000 година. Плашат ме разни хора с цени на консумативи и поддръжка на колата като цяло че била убийствено скъпа и доста проблемна. Нека хората които имат такива коли да споделят мнение. Изобщо цени на каквото са сменяли. С какъв двигател бихте ми препоръчали?

Благодаря предварително за инфото!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нема се плашиш от подръжка, един път като я стегнеш, после само по 2000 на месец ще стигат да си я караш.

4.2 quattro е перфектна за теб, така като те гледам

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нема се плашиш от подръжка, един път като я стегнеш, после само по 2000 на месец ще стигат да си я караш.

4.2 quattro е перфектна за теб, така като те гледам

Бате, няма такива филми..... Един газов инжекцион (най много два ако един не стига на 4,2 мотора) и си ОК. На вторият месец си го избил и си вече на далавера.

Даже има и добра оферта във форума..... :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи ако слагаш газ, по-добре взимай 6.0L - щото ще изгубиш некой кон та поне да се компенсира - съвет от мене...

Ако не 4.2 е иделаЙно!

Сега сериозно - темата сериозна ли е щото на не ми изглежда такава!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е ся ще те полазят батките, как тъй ще слагаш LPG на А8, и къв си комплексар, цървул и все от тоя род.

Добре де, майтапя се, то на А4 не бих сложил... Нали имаше един арменски виц "Що разваляте хубавата жена бе?"

Ама майтапа настрана, онзи дан ми казаха за Q7 на метан, няма лъжа, няма измама.

ОК помогнете на човека! Разбирачите да кажат дали А8 е скъпа за поддръжка или да си купи нещо по-тънкана.... например както предлага S8

Редактирано от Tiptronic
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами извинявй сериозната тема е ако се представиш, представиш парите с който раполагаш, какво търсиш като екстра, какъв тип шофьор си, и не на последно място колко и къде шофираш...

Тогав аз не бих се включил със съвети..., просто защото нямам какво да кажа...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ама майтапа настрана, онзи дан ми казаха за Q7 на метан, няма лъжа, няма измама.

Ми аз па знам на един вече покоен mob boss, че целия му кортеж от S класи бяха на LPG и кво, тоя въпросния имаше пари ни зарине целия форум с пачки, типично за българина, си избива селските комплекси с горивото с което кара. Както беше казал един колега преди и Кайен утре да си купя па ше му забодем газова, па семкарите нека си карат на "истинско" гориво.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

па ше му забодем газова

Поради причината че бега,повече и чичките гледат уплашено кат разберат,че си на газ :dance: Без майтап откакто се качих на твойта кола и аз станах привърженик на газта...преди това бях твърдо против..Знаеш говори ли сме :dance:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честно тоя форум е много зле. Досега съм писал във форума на Ланча и Фиат и мога да ви кажа, че разликата е огромна. Хората там си помагат много, даже повече от очакваното. Явно хората които си купуват ауди не са толкова отзивчиви...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честно тоя форум е много зле. Досега съм писал във форума на Ланча и Фиат и мога да ви кажа, че разликата е огромна. Хората там си помагат много, даже повече от очакваното. Явно хората които си купуват ауди не са толкова отзивчиви...

Не е така бе човек. Просто много общо си писал ... ;) Наистина 4.2 е истината, ако не ти дреме, че харчи 20 градско .... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честно тоя форум е много зле. Досега съм писал във форума на Ланча и Фиат и мога да ви кажа, че разликата е огромна. Хората там си помагат много, даже повече от очакваното. Явно хората които си купуват ауди не са толкова отзивчиви...

Колега,

не се тормози, "полазиха" те хора, които са майтапчии. Освен това, въпросът ти е леко "несериозен". Както е казал човека по-горе, кажи с какво разполагаш и какво очакваш, и ще получиш отговор.

Освен това, ако можеш да си позволиш кола за 200К, едва ли поддръжката ще ти е проблем.

А Ланча и Фиат нямат такива модели, така че там повечето са с равностойни коли и като питаш за средна кола, има много повече собственици на такива. При АУДИ нещата са в двете крайности, коли за 2К и коли за мноооооого по 2К.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А Ланча и Фиат нямат такива модели

Имат - Ланча Тезис. За фиатите не знам. Колебая се имено м/у 2те коли - цените са почти еднакви, само дето Тезиса е към 2 години по-нов за даден ценови диапазон и с повече екстри. За съжаление тук никой с А8 не написа какви са му впечатленията от колата, какво е ремонтирал, какви проблеми да очаквам и за какви пари и време за отстраняване става дума. Забелязал съм че еднаквите модели коли почти винаги имат подобни близки проблеми, т.е мога да си направя относителна сметка предварително. По горе писах в скоби С8, защото не знам какви са разликите м/у А8 и С8.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честно тоя форум е много зле. Досега съм писал във форума на Ланча и Фиат и мога да ви кажа, че разликата е огромна. Хората там си помагат много, даже повече от очакваното. Явно хората които си купуват ауди не са толкова отзивчиви...

Привет, колега! :) Наистина малко глупаво се получава, че си вадиш толкова бързи изводи за целия форум. Въпроса ти наистина е много общ и съотвенто откликнаха веднага само майтапчиите. За да получиш "точен" отговор на такъв "въпрос", някой трябва да се насили да изпише 200-300 реда! Аз съм писал в много авто клубове и мога да твърдя, че този е един от най-полезните за съотвените собственици.

Тука хората обичат коректността. Демек, ако искаш точен отговор, задай точния въпрос! А както знаеш, за да зададеш правилния въпрос, трябва да знаеш поне 30% от отговора.

Т.е., правилното е първо да използваш търсачката за подобни теми и да почетеш. Форума е стар и има много изписано вече. Да влезеш в час и ако нещо не ти е ясно да зададеш конкретните въпроси.

Аз ти пожалавам успех в избора на истинската кола! (която едва ли е Тезис - мое мнение)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мога ли да модифицирам малко въпроса: Струва ли си А8 2000 год за 30-40к първоначално вложение?

Тоест при такъв "първоначален" бюджет дали това е най-подходящият избор на лимо от този клас???

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А8 или Ланчия Тезис :);):dance:

Разгледай А6-ци. Тезиса е много далеч от А8, но мисля, че го водят в класа на А6 .....

Редактирано от Cherepaha
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въпрос на вкус, както казало кучето като направило, еди-какво си :dance:

Стига бе, бате. Не искам да обидя никого, ама Тезиса като го видях първия път умрях от смях при вида на фаровете. :)

Добре че Папата направи малко реклама, че по ония години талянците бяха яко закъсали и пред фалит...

Я поразгледай www.autotechnica.mobile.bg и не залитай по Тезиса. Шансът да сгрешиш е доста малък при аудитата или поне по-малък....

Редактирано от Tiptronic
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако искайте вярвайте, ама в mobile.bg се продава един единствен Тезис. :dance:

Като сме започнали....за сравнение в немското мобиле A8 има 2809 хита срещу 108 Тезиса.

Най-малкото е много лошо ликвидна инвестиция.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето за колегата, който се интересуваше за А8-цата - малко инфо от форума :dance:

http://audibg.com/forum/index.php?showtopic=19383

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...