Jump to content

Разход на бензин


pl10

Recommended Posts

Здравейте на всички, скоро закупих q5 2010г 2.0 tfsi. Прескочи ми веригата и се наложи шлайфане на глава, смяна на клапани и верига, при което ми показа разход на бензин 20/100 градско и 10/100 извън градско. Оказа се, че има проблем и с турбото, смених и него и разхода падна на 16,5/100 градско. Колко е нормалния разход според вас? Колко горят вашите? 

Разходът съм го засичал на колонка, не по компютър. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

q5-цата е 211к.с, а разходът 10/100 който съм писъл е от Пловдив-Пампорово-Пловдив и преди да направя турбото ако това има значение. След това още не съм я засичал извън градско

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Градския разход е много относително понятие - зависи дали се кара на кратки разстояния и в задръствания... ако сутрин и вечер (пиков трафик) караш по 7-8 км. в  посока 16/100 може и да е "нормален" разход. Ако караш 20+ км. и не си тръгни-спри през цялото време, тогава имаш някакъв неотстранен проблем по колата. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На зеленото меню гледай моментния разход на D и Р. На P трябва за е 0.8, на D трябда да е 1.3 на място. Ако имаш слаб акумулатор може също да ти вдигне разхода.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега видях на зеленото меню моментен разход на P е 1,1л/ч, а на D е 1,5 л/ч. Това е без климатик. С климатик на P е 1,5 л/ч, а на D е 2 л/ч. Нормално ли е? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

@kpematop  На зеленото меню моментен разход на P е 1,1л/ч, а на D е 1,5 л/ч. Това е без климатик. С климатик на P е 1,5 л/ч, а на D е 2 л/ч. Нормално ли е? 

И какъв разход ти дава на теб

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами много е, да не би да не ти работи ламбда сондата или актуатора на турбото да не е настроен?

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега видях, че на първа скорост без да барам педала на газта ми изписва разход малко над 20, на втора скорост без газ малко над 20, а на трета скорост около 10-12.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

211 кс е с 4 дюзи, разхода е това. Стария тип впръскване. Моя на място 1.3-1.4 на Д и 1-0.9 на П.  Слагам добавка задължително защото е американче. На дълъг преход за 2500 км ми даде около 9 средно. Няма как тая технология да ти гори 7

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тия дни проверих пак колко дава на място - 0.7-0.8 на P без фарове и без климатик. 1.2-1.3 на D, сменя ги постоянно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 8 часа, VesoPL написа:

211 кс е с 4 дюзи, разхода е това. Стария тип впръскване. Моя на място 1.3-1.4 на Д и 1-0.9 на П.  Слагам добавка задължително защото е американче. На дълъг преход за 2500 км ми даде около 9 средно. Няма как тая технология да ти гори 7

По книжка не го ли дават 10.4?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, VesoPL написа:

и на бисквити катеричка пише катеричка ма вътре са бисквити

Ха-ха

Съгласен съм да не е точен, но за първи път чувам за двойно на това което му дават. До 15 бих се съгласил заради натоварен трафик, но 20!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е в Пловдив трафика в момента е не казвай на никой. Аз не знам да има място където да не правят ремонт :D

 

 Сигурно на мен ще ми дава 19-20, ако зависна някъде да чакам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 29.09.2023 г. at 7:16, pl10 написа:

Ха-ха

Съгласен съм да не е точен, но за първи път чувам за двойно на това което му дават. До 15 бих се съгласил заради натоварен трафик, но 20!

Ама ти какво очакваш - 2.0 бензин с турбо на два тона талига - колко да гори бе брат? С технология на директно впръскване от първо поколение толкова. ИМах една алфа 2.0 JTS карабинерска със същите уйовини - ми в Плевен под 16 не падаше и беше ръчка. На колегата е новото поколение тфси и си гори по-малко.  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Мойто е 2.0 tfsi 220к 2016г с код на мотора cpm.Градско София гори около 14-15.Извънградско около 8-10.

От 2 дена съм с монтиран газов инжекцион,още не съм засякъл как харчи на газ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако някой се интересува за разхода на гориво на колата си, правилното е да го види в техническите характеристики на съответния автомобил, а не да пита по форумите, където всеки си пише каквото му хрумне (или в най-добрия случай да напише конкретния разход на собствения му автомобил, което е частен случай и не е меродавно).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...