Jump to content

Audi A7 55 TFSI Quattro от Канада


Recommended Posts

Здравейте,
 Предстои ми доставка на автомобил 2019 Audi A7 3.0T (55 TFSI) Quattro Prestige от Канада.
Ориенторовъчният срок за доставка е около два месеца.
Това ще е първият ми автомобил от подобен клас, и бих се радвал да получа съвети и помощ за някои въпроси.

Carfax - https://u.pcloud.link/publink/show?code=XZXFriVZe9BS95JaOwbzXeLksG0uKzAbrmJX

 

1. От снимките видях, че автомобилът е с 21" джанти, и летни гуми размер 255/35 R21.
За зимата ще са ми нужни нов комплект гуми и джанти. Какъв размер джанти, и каква марка/модел гуми бихте ми препоръчали за зимно шофиране?
Предполагам, че изборът трябва да е между 245/45 R19 и 255/40 R20?
Лятото ще може ли изобщо да се кара с тези 21" джанти по нашите пътища, или е по-разумно да сменя и летните с нов комплект по-малки гуми/джанти?
Подчертавам, че съм разумен шофьор, и шофирам бавно (90-130). Автомобилът ще се използва като семеен автомобил, и ще се шофира основно градско.

 

2. Какво обслужване да предвидя първоначално, освен масло и филтри? Масло на скоростите, нещо друго?
Какво масло е най-подходящо за този автомобил? Автомобилът е на 90 хиляди км. пробег.

 

3. След пристигане на автомобила имам възможност за прекодиране на навигация, MMI, радио и разпознаване на пътни знаци към EU стандарти, регион и карти. Това се доплаща допълнително около 1000 лева.
Има ли някакви рискове при тази процедура, и да я покарам ли без прекодиране първоначално, за да преценя дали имам нужда от такава процедура?
Стоповете задължително ще се прекодират, и това влиза в цената на офертата, както и технотестът.

 

4. Какъв бензин да пълня, 95 или 100 октана задължително?

 

5. Към момента съм платил автомобила по снимки и Carfax. Откъде мога да получа детайлна информация за заводско оборудване и сервизна история? 
Писах на Audi (porschebulgaria), но се съмнявам да ми върнат отговор.

 

6. Коя е най-надеждната скоростна кутия за тези автомобили, и възможно ли е да очаквам сериозни проблеми с кутията в близко бъдеще?
Окачването въздушно или пружини, кое е за предпочитане откъм надеждност и сигурност?

 

7. Каско? На каква стойност биха оценили този автомобил, и колко ще ми струва каското? Предполагам около 5-6 хиляди годишно. Оправдан ли е този разход, при положение, че автомобилът ще се шофира в малък провинциален град, далеч от София, където автомобили не се крадат. Не е ли по-разумно да отделям парите за каско във "фонд ремонти", и да си ги използвам когато има нужда? Не са ми проблем парите за каско, а просто се чудя дали е оправдана високата му цена. Като "пари на вятъра" ми изглежда.

Редактирано от VBI
По желание на автора
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  1. Аз бих си взел за зимни най-малкия размер (джанти и гуми) който е обозначен на колата.  Освен че са по-евтини, по-лесно се справят с дупките по нашите пътища.  Според мен 21 са твърде големи за БГ пътища, но не бих инвестирал пари да ги сменям.  След 1-2 години каране  ще имаш впечатления дали са подходящи.
  2. Масло на скоростите не бих сменял превантивно, ако е сменяно преди това наскоро.
  3. Бих я карал известно време да видя какво ми е нужно преди да се наливат допълнително пари.  Не мисля, че прекодирането може да навреди.
  4. Ако се кара в града повече и 95 става.  На дълъг път (друг автомобил) ми дава по-нисък разход с 100 октана, плюс върви по-добре което компенсира доста по-високата цена. 
  5. Не мога да кажа
  6. Пружините винаги са по-надеждни, но въздушното е по-комфортно.  За сигурност не мисля, че има разлика.
  7. Каското е между 4-5 % от оценката на колата.  За сравнително нов автомобил като този не бих рискувал без каско.  В БГ най-важната функция на каско е да ти плати ако ти откраднат колата, а особено Ауди-та се крадат активно.  Има си организирани групи които си набелязват коли и не се интересуват от града в които се намират.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

4. Ако ще караш като баба и 95 става

5. Повечето декодери не работят вече. Търси в мрежата може да извадиш късмет. Има и платени

7. Тая скъпата кола без каско???....Едва ли можеш по-голяма грешка да сториш....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега от форума ми изпрати сервизна история и оборудване. В градчето, където живея в момента не се предлага бензин от A95 нагоре, а има доста бензиностанции, включително и големи вериги. За каското размислих, и наистина е глупаво да се спести точно от него.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По принцип са направени за 98 тия коли, но няма проблем да се карат и с 95. Малко по стабилно работи двигателят с 98, защото 98 е по-устойчив (а не както си мислят повечето хора по-мощен, напротив 98 е по-малко мощен). Аз си карам само с 95 понеже разликата в цената е твърде голяма и не съм имал каквито и да било проблеми, разлика във вървенето няма - компютъра който управлява двигателя знае с какво гориво караш и настройва системата. Евентуално на място като спреш може да се усети повече притрисане от двигателя, понеже бензинът 95 се запалва малко по-рано отколкото би трябвало да се запали - това е разликата

Редактирано от Diaksi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Update:

1. За зимата купих нови джанти фабричен размер JR 20 x 8.5J ET30 5H 5x112. Дойдоха с необходимите болтове и втулки. Гуми Bridgestone Blizzak LM005 255/40/20. Обща сума за гуми и джанти близо 6000 лв.
За лятото оставам с фабричните 21-ци.


2. Обслужена във VW / Audi - масло, всички видове филтри и спирачна течност + лонглайф инспекция и диагностика. Общ разход 1010 лв.
Маслото на скоростите не го смених защото е сменено преди 13 хил. км. в Канада.


3. Конвертирана към EU. Общ разход 1500 лв.


4. Засега карам само на 98/100 октана.


5. Получена сервизна история и оборудване срещу заплащане от колега от форума.


6. Никакви проблеми с двигател, скорости и окачване засега.


7. Сключено каско към Армеец. Минимална оценка на автомобила 82000 лв. Общ разход за годишно каско 4000 лв.

  • Like 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • VBI locked this topic
Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...