Jump to content

Поредната непалеща 1.9 ПД 116 коня


stanis

Recommended Posts

Здравейте колеги, мъчи ме един проблем - Ауди Б7 1.9 116 коня не пали.

Ток има, гориво има, върти и не пали. Първия път като го направи проверих всичко: диагностика ( никакви грешки ), подкачваща помпа, здрава с чиста цедка, чист резервоар, зацепването е правилно, релета и предпазители здрави, сух комп. Запалихме я на спрей и от тогава никакви ядове, до днес. Като през това време почистих ЕГР клапана, че беше задръстен.

Върти и даже не припуква. Помагайте!

 

Редактирано от stanis
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 7 часа, stanis написа:

гориво има

Къде го видя това гориво колега? Свали подгревна свещ и завърти на стартер, ако през отвора излезе нафта под формата на мъгла , тогава имаш гориво.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ориентирай се към датчика на колянов вал на първо време макар че трябва да го покаже като грешка.Като я запалиш с спрея виж я на диагностика докато работи, когато въртиш на стартер как върви яко на умиране все едно няма компресия ли

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Никъде не споменаваш тандем помпа. Аз борих подобен проблем, реши се чрез смяна тандем помпа и обслужване на дюзите - о-пръстени и болтове, всичко бе тотал щета. Нея видя ли я как е, дали е омазана с масло и дизел? Те заминават много бързо, в случай че имаш проблем с дюзи и задържат въздух в тях. А и вече има много ментета от новите. Препоръчвам марка BOSCH, ако тръгнеш да сменяш. Съвсем малко по-скъпа е от тези, които слагат стоково - PIERBURGH.

Редактирано от user12321
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 4 часа, audi+ написа:

Къде го видя това гориво колега? Свали подгревна свещ и завърти на стартер, ако през отвора излезе нафта под формата на мъгла , тогава имаш гориво.

до дюзите има, след тях не съм гледал, но и това ще направя.

 

Преди 3 часа, Kukata_a4 написа:

Ориентирай се към датчика на колянов вал на първо време макар че трябва да го покаже като грешка.Като я запалиш с спрея виж я на диагностика докато работи, когато въртиш на стартер как върви яко на умиране все едно няма компресия ли

не показва датчици. Иначе и върти както трябва.

 

Преди 1 час, user12321 написа:

Никъде не споменаваш тандем помпа. Аз борих подобен проблем, реши се чрез смяна тандем помпа и обслужване на дюзите - о-пръстени и болтове, всичко бе тотал щета. Нея видя ли я как е, дали е омазана с масло и дизел? Те заминават много бързо, в случай че имаш проблем с дюзи и задържат въздух в тях. А и вече има много ментета от новите. Препоръчвам марка BOSCH, ако тръгнеш да сменяш. Съвсем малко по-скъпа е от тези, които слагат стоково - PIERBURGH.

дюзите на живи данни показват нормални стойности. Тандем помпа не съм мерил все още, за нея първи симптом не трябва ли да е твърд педал на спирачката при ниски обороти.

 

Едно нещо което забелязах - 2 - 3 дни преди да откаже да пали, сутринта запалих и работи 7 -8 мин, като съм изминал 2 до 3км, изгасих я и след това като запали, започна да пуши за около 10сек бял дим, след което изчисти и не пушеше. Колата никога не е  пушила черно и такива, работи много чисто, не можеш да я разбереш по ауспуха, че е дизел. Много ме навежда на мисълта за някоя пикаеща дюза, при този пушек който се появи.

Редактирано от stanis
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вчера я запалих със спрей, изминах над 100км и поне 5 пъти палих, никакви проблеми, няма пушеци. 

Има леко думкане във филтъра, така и така скоро ще я обслужвам обстойно, ще сменя и вала с повдигачите, лагерите и ще обслужва дюзите. Пък ще видя какво ще дойде. Ще трябва и термостат да сменя, че повече от 70 градуса не вдига и разхода е леко нагоре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...