Jump to content

Активация на My Audi App


NenOFF

Recommended Posts

Здравейте, колеги!

 

Изтеглих си приложението My Audi app и следвах инструкциите за регистрация. Последната стъпка (съвсем очаквано) е потвърждение, че аз съм собственика на автомобила. 
 

От сумати време се опитвам да се свържа с Порше София, но без успех нито по имейл, нито по телефон. 
 

 Някой от вас активирал ли си е приложението, къде и взеха ли ви пари за това?

 

Благодаря предварително на всички отзовали се!

 

  

IMG_5177.jpeg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По телефона няма да стане, няма как да са сигурни че си собственик... с талон на място.

Аз го активирах но съм в Бургас, не знаеха какво трябва да се направи, 30 мин стояхме на компютъра заедно докато намерим какво трябва да се цъкне. Пари не са ми взели.

В карайна сметка, при моята кола, нищо особено не може да се прави от приложението, в общи линии безсмислено упражнение.

Редактирано от hepo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само на място, защото се подписва и документ за това, който после ще виждаш в приложението. Ако ти е американска колата можеш да си спестиш главоболията, защото няма да работят нещата. Поне до сега не съм чул някой да е успял да го подкара успешно на американка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте отново!

Колата е европейска, закупена от Германия. 

То е ясно, че трябва да отида намясто. Когато казах, че не мога да се свържа с тях е, защото искам да ги питам първо дали са наясно как става. Преди време се бе случвало да ходя до Порше София Запад за части и момчетата от отдел "сервиз" бяха крайно некомпетентни, да не говорим за държанието (въобще не изглеждаше професионално).

Причината да искам активация на приложението е, защото ми е крайно неудобно да въвеждам адресите с джойстика. Предполагам (все пак още не съм го пробвал), че мога да го правя през приложението (поне в mercedesMe е така и е супер удобно).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тъй като моята е американска, нямам представа дали работи коректно ъплоудването на маршрути. Но винаги може с гласови команди да си направите маршрута или да си отделите 5 мин преди да тръгнете да си настроите всичко ръчно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, Airfan написа:

Тъй като моята е американска, нямам представа дали работи коректно ъплоудването на маршрути. Но винаги може с гласови команди да си направите маршрута или да си отделите 5 мин преди да тръгнете да си настроите всичко ръчно.


Гласовите команди на английски + улици на български = абсолютен кошмар.

Колкото и да ми е добър английският (писмено), то произношението ми въобще не звучи native.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, Airfan написа:

Някъде из менютата има обучение за произношение, за да те разбира по-добре.

 

Хм, не се бях замислял дали това е възможно. Ще потърся.

Благодаря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За да си активираш приложението без да посетиш дилър е нужен ключ, който е на една пластмасова табелка към ключовете на колата. Питай продавача от който си я купил. Обикновено я забравят някъде и не я дават. Аз например не знаех за какво е този номер на табелката и преди време я бях изхвърлил :) (на предната кола). Някъде из форума колеги бяха писали, че ако нямаш този код от табелката, дълъра може да ти го предостави срещу сумата от 140 лв. (по спомен го казвам).

Това обаче не е всичко, за да можеш да си търсиш адрес на телефона и да го изпратиш в колата мисля, че трябва да си платил абонамента за навигация. Трябва да пробвам, защото когато го бях платил - номера ставаше, сега не съм и ще опитам. По добре си свърши Carplay и си ползвай навигациите от телефона :)

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@D.Stoykov , благодаря ти за подробната информация.

Ще потърся въпросната "табелка" при документите.

Въпрос - трябва ли да съм с издадена сим карта от БГ, за да ползвам услугите по навигацията (в момента стои сим картата от първия ползвател в Германия)? На мерцедесМе е страшно лесно - в приложението ги има всички услуги с цени и опция за закупуване.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@NenOFF Не мога да отговоря на този въпрос, моята е със e-sim на cubic telecom и има свързаност в цяла европа. Аз нямам слот за СИМ карта, но тези, които имат, както е твоята - слагаш си карта на наш оператор. Тя тази немската сигурно няма да работи и ще я спре собственика и в Германия. Тази карта служи за интернет WiFi в колата, не знам обаче дали за свързаността с myAudi ползва същата или си има вградена. По принцип много неща изискват свързаност с интернет, всичко е въпрос на активни пакети в приложението. Изпращането на данни от и към колата, позиция на картата, SOS, повикване на пътна помощ и т.н.

Първо си регистрирай myAudi, и преди да влезеш в него избери регион Гърция или Германия, но не и България, защото няма да ти работи интернет магазина за услугите on-line! Погледни тази тема: Цък

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всички “платени” услуги минават през вградения еСим, тази в слот-а се ползва само за да има WiFi в колата… 

Вградената навигация не е лоша, но при положение че има КарПлей с който си пускаш Waze (или Гугъл офлайн за държави със скъп интернет), изобщо не виждам причина да се плаща скъпия абонамент в който влиза навигацията. Но всеки сам си преценя…

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@BECKO , колата ми е преди фейса и нямам опция за CarPlay / Android Auto. 
 

@D.Stoykov , да и на мен ми излиза cubic telecom. Не знам защо съм заблудил, че е преносимата сим карта.
 

Ще отида до представителството и дано ми свършат работа с активацията на приложението.  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имаш опция за Carplay, вероятно само с кабел, но би трябвало да има!
За cubictelecom ако си с такава карта, влез в сайта им и се регистрирай. Когато си въведеш ciщ vin номера ще ти каже с какъв план си. На мен ми предложи да ползвам безплатен с 3 гб данни до края на Януари 2024, после ще видя дали мога да продължа на такъв или ще плащам, но плановете им са не по различни от нашите оператори с тази разлика че са за цяла Европа и няма роуминг.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@D.Stoykov , намерих табелката с номера, за която спомена по-горе. Не откривам как да активирам приложението с нея.
 

Може ли дадеш малко насоки?   

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С него доказваш че си собственик на колата. Добре е преди това да възстановиш фабрични настройки и да изтриеш всички потребители.

Може и в сайта. Трябва ти vin номера на колата и ключа. Преди това от колата нулирай всичко, може стария собственик да е ключов потребител и да не се е изтрил

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

24 minutes ago, NenOFF said:

@BECKO , колата ми е преди фейса и нямам опция за CarPlay / Android Auto. 
 

@D.Stoykov

Имаш, въпроса е да е активирана опцията.. след като го подкараш да работи с кабел си купуваш един адаптер и става wireless. Аз от ден първи ползвам https://cplay2air.com и работи прилично, рядко забива по време на първоначалната връзка с телефона, веднъж захапе ли - работи добре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Забравил съм, но може и така да трябва да се въведе.

Има логика, в противен случай може да си намерил ключа на някой а vin номяра го пише на предното стъкло и да се регистрираш като собственик :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

image.thumb.png.ddbae8823913e3733a37bbb1839731d3.png

 

Значи това нещо key user agreement не изисква код - не това. Този номер не активира приложението. Оказа се, че е за навигацията. Черната табелка с кода Audi Connect я нямам... 

Значи трябва да посетя Порше София, щъ нещъ...

 

@BECKO , имам само едно юсб, на което пише "само зареждане". За да изкарам CarPlay трябва да сменя този модул.
 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С това само си потвърдил регистрацията, сега в колата влез със имейла и паролата за акаунта си, за да се свърже със сървъра. Не е зле да влезеш в cubic telecom сайта, там също да си направиш регистрация и да сложиш VIN номера на колата. Така ще разбереш имаш ли пакет с данни, защото ако нямаш - нищо от това по горе няма да се получи. Тези коли искат постоянно да са свързани с интернет за да зареждат от сървъра на Ауди какви опции си платил и какво може да ползваш. След като каза, че имаш табелката с ключа - не ти трябва да ходиш при дилъра, ще въведеш номера в колата, там в редакция на потребител има опция да си ключов потребител и ще поиска този ключ. Не забравяй преди да влезеш в приложението или сайта my.audi да избереш регион Гърция. Ако не си го направил ще трябва да излезеш и логнеш отново, за да имаш този избор.

Редактирано от D.Stoykov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Здравейте,

Скоро и аз си закупих от Германия Ауди А4 Б8 и имам само едно USB само за зареждане , но не може и да зарежда?! Незнам какъв е проблема?

Ако някой може да сподели да има вероятност това да се оправи, пък и начин да заработи по някакъв начин и apple carplay ще му бъда много благодарен.

Благодаря предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...