Jump to content

Клаксона ми свири по-слабо


Recommended Posts

Онзи ден ме ядосаха едни съседи, които въпреки направените им многократни забележки разрешават на майсторите си да паркират в двора на чужди места. Наложи се на няколко пъти продължително да свиря за да се покажат тия мушмороци(нямат никъде звънец :bia: ) и при поредното натискане се смени тона на клаксона и сега принципно е същия, но определено по-слаб. :)

Ако на някой му се е случвало или знае как се оправя този проблем ще го почерпя. :bia::bia:

Редактирано от KOKO 100 C4
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

КОКО тъй като свирките са две едната е за високите тонове, едната за ниските най-вероятно една от тях или е изгоряла или буксите са окислени и не дават контакт, тъй като тромбите са разположени в коша на двигателя ниско (отдясно там поне са при Б4) под единия рог и там ако колата няма кора доста често биват обливани от вода. Открий къде са и разбутай контактите.

:bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно тава си мислех, което пишеш - че има два тона. Кора имам и дано е окисление. Утре на студен мотор мисля, че ще я сваля. :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не се коси за свирката дори и да е изгоряла, аз съм търсил оригинални по моргите пълно е с тях и са по 5 лв. парчето, може да са на БОШ или едни италиански мисля че ХАМА, нещо такова но буквално е пълно с такива, ако е изгоряла и имаш проблем с намирането ще ти взема една и ще ти я пратя, но дано се окаже окислен контакт.

:bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята тромба откак съм купил колата е така - доста слаба и заглъхнала, последно май съвсем изчезна...

Лесно ли се сваля старата ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега като загрее тромбата започва да свири по-леко,защото вътре загряват намотките,но след като изстине би трябвало да се оправи

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега като загрее тромбата започва да свири по-леко,защото вътре загряват намотките,но след като изстине би трябвало да се оправи

Абсолютно си прав, че това е вариант, но не се оправи. Утре ще свалям "тромбата на Вили" :redface::hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На един приятел му се беше намокрил , но при теб мился , че не е това проблема тъй като имаш кора !!!

Направо писукаше ... доста куриозно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди няколко месеца и на мен въобще спря да свири бибитката, даже бях пускал тема тук. В един хубав ден се наврях под колата, свалих кората и ги откачих и двете (те са две - една за ниски и една за високи тонове). След като ги свалих, ги пробвах на акумулатор. Оказа се, че до тогава ми е работила само едната, но единия от контактите беше клеясал, защото предпазната гумичка беше станала на нищо ... след като го почистих се оправи. А на мястото на изгорялата тромба сложих една от един разпарчетосан форд (на комшията) и сега си свирят и двете .... е, вярно, че фордовската е малко писклива - ама кво от това ... свири си !!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...